Поговоримо про зміни способу життя і нові звички харчуватися правильно. Отже…

Здорове харчування для новачків. З чого почати?

Поговоримо про зміни способу життя і нові звички харчуватися правильно. Отже.

Перший крок до здорового харчування-заповніть свій щоденник харчування.

Протягом одного тижня записуйте в щоденник (це може бути блокнот, листок паперу, додаток на телефоні) всі всі продукти, які ви з’їдаєте, будь то цукерки, ковбаса або просто чай. Так ви зможете наочно побачити ваш тижневий раціон і відразу помітити які продукти у вас в надлишку.

 Другий крок-різноманітність продуктового кошика.

Одне з найважливіших правил здорового харчування – це різноманітність вашого раціону. При дотриманні здорового харчування необхідно з’їдати в середньому 250 г різноманітних фруктів (полуниця, черешня, абрикоси, мандарини та ін.). Саме цільні фрукти, а не свіжі соки і тим більше не покупні соки в коробках.

 Також рекомендую приділяти увагу овочам. В середньому ми повинні вживати не менше 300 г різноманітних овочів щодня. Це можуть бути салатні овочі (рукола, латук, петрушка, кінза), огірки, селера, помідори, брокколі, цвітна капуста та ін картопля і батат до цього списку не належать.

 Третій крок-рафіновані продукти підлягають негайному виключенню.

Так, це найвідповідальніший і найважчий крок, але, виконавши його, ви відкриєте для себе зовсім інший мін – світ здорових продуктів харчування. Так що ж підлягає виключенню?

Ковбаса, сосиски, сардельки, м’ясні нарізки, магазинні пельмені, курячі напівфабрикати (котлети, нагетси та ін.), кукурудзяні пластівці, білий хліб і звичайно рафінований цукор.

 Четвертий крок. Купуємо продукти для здорового харчування. Про овочі та фрукти я вже говорив. Якщо ви не веган, використовуйте в харчуванні продукти тваринного походження – це індичка, цесарка, кролик, телятина; курячі та перепелині яйця; сир; сир (мова йде про якісний сир, а не про дешевий «Сирний продукт», в якому присутні трансжири). Різноманітну рибу також бажано включати в свій раціон: тріска, горбуша, окунь, кижуч і ін.

Серед гарнірів рекомендую гречку, бурий, червоний, дикий рис, пшоно, кіноа, сочевицю.

 П’ятий крок. Не забувайте використовувати рослинні жири в харчуванні.

До рослинних жирів відносяться моно – і поліненасичені жирні кислоти. Ці жирні кислоти ми отримуємо з рослинними оліями (нерафінована оливкова олія, лляне, рижієва масла і ін.), також в якості джерела ненасичених жирних кислот прекрасно підходять горіхи і авокадо.

 Таким чином ці кроки стануть початком вашого здорового способу життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Ксенікал (орлістан) ЗА і проти
Next post Предіабет