У гонитві за ідеальними формами одні виснажують себе жорсткими дієтами, Інші до втрати пульсу займаються в тренажерному залі. Комусь вдається досягти бажаного результату, у кого-то з’являються серйозні проблеми зі здоров’ям. Що ж ефективніше: дієта або фізичні навантаження?

Запорука ефективного схуднення: спорт або дієта?

У гонитві за ідеальними формами одні виснажують себе жорсткими дієтами, Інші до втрати пульсу займаються в тренажерному залі. Кому-то вдається досягти бажаного результату, у кого-то з’являються серйозні проблеми зі здоров’ям, і в цьому випадку ні про яке схудненні говорити не доводиться. Що ж ефективніше: дієта або фізичні навантаження?

Щоб відповісти на це питання, необхідно знати кілька важливих моментів:

  • Немає людей з абсолютно однаковими тілами, і, наприклад, дієта з низьким вмістом вуглеводів може допомогти одним і не підійти іншим;
  • Жорстке обмеження в харчуванні в рази уповільнює перебіг метаболічних процесів;
  • Якщо ви вирішили скинути зайві кілограми, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем і з’ясуйте, чи є у вас якісь захворювання або генетична схильність до набору ваги;
  • Також варто звернутися до професійного тренера, який складе оптимальну програму активності для схуднення без шкоди здоров’ю.

Принцип 80/20

Правило засноване на тому, щоб докладати лише 20% зусиль для отримання 80% результату. У схудненні його також можна використовувати, але є нюанси. Фахівці з фітнесу кажуть, що ідеальна фігура складається з 80% харчування і 20% фізичних вправ. Іншими словами, ви повинні приділяти максимальну увагу тому, що їсте, коли і скільки. Важливе значення в схудненні має вода (не кава, чай або сік, а саме чиста питна вода). Її оптимальний добовий обсяг становить 1,5-2 літри. Рідина потрібна для протікання всіх біохімічних процесів в клітинах, і без неї реакції не запустяться.

У раціоні також повинні бути присутніми продукти для схуднення:

  • низькокалорійні: помідори, огірки, гриби, апельсини, мандарини, Біла маложирна риба;
  • сприяють швидкому і довгому насиченню: яблука, макарони, квасоля, вівсяні пластівці, цільнозерновий хліб;
  • чи не викликають різке підвищення концентрації цукру в кровотоці: сочевиця, брусниця, листя салату;
  • з низькою концентрацією жиру: курячі субпродукти, 1%-ий сир, тунець, морський окунь;
  • з “косметичним” ефектом: оливкова і лляна олія, мигдаль, авокадо.

Крім цього, в меню обов’язково варто включити банани, горіхи, сухофрукти, зелений чай, ягідні морси, нежирний сир, бобові.

Запорука ефективного схуднення: спорт або дієта?

Особливості тренувань

Якщо правильно харчуватися, то можна позбавитися від зайвої ваги. Але при цьому ви будете втрачати і м’язову масу, в результаті чого метаболічні процеси будуть протікати повільно. Щоб уникнути цього, необхідно займатися спортом. Початківцям досить відвідувати спортзал 2-3 рази в тиждень. Коли організм звикне до навантажень, можна присвячувати три дні силового тренінгу і пару днів кардіо.

Не потрібно відразу занурюватися в спорт, брати непосильні ваги і пробігати 10 кілометрів на доріжці. Навантажувати тіло необхідно плавно. Якщо воно ніколи не тренувалося, то спорт стане для нього найсильнішим стресом, чого в схудненні допускати не можна. Крім цього, заняття повинні викликати тільки позитивні емоції, виконання вправ «з-під палиці» не принесе бажаного результату. Людина, яка насильно змушує себе тренуватися, стає дратівливою. Не бачачи ефекту, він згортає зі шляху, забираючись на диван з чашкою попкорну.

Запорука ефективного схуднення: спорт або дієта?

Дієта або спорт-хто переможе?

Якщо робити вибір між цими факторами, що стоять на шляху до красивого тіла, то все ж дієті потрібно віддати пальму першості. Хоча краще назвати її правильним харчуванням, без якого фізичні вправи не дадуть результату. Скільки б часу ви не витрачали в спортзалі, ви не будете втрачати вагу, з’їдаючи гамбургери і запиваючи їх газованою водою. Дієту необхідно поєднувати зі спортом, а крім цього для схуднення важливий сон. Фахівці стверджують, що для відновлення нашому мозку потрібно як мінімум 7-8 годин повноцінного сну. Намагайтеся дотримуватися режиму дня, тоді шлях на шляху до заповітної мети буде простіше і легше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Ще раз про кетодиете
Next post Сир після тренування: в яких випадках можна їсти?