Загартовування-це сукупність лікувально-профілактичних заходів, в результаті яких підвищується опірність негативним впливам навколишнього середовища, зміцнюються захисні сили, поліпшується терморегуляція. Загартовування є своєрідною тренуванням для тіла і духу…

Загартовування організму

Що таке загартовування для людського організму? Визначення звучить так: це сукупність лікувально-профілактичних заходів, в результаті яких підвищується опірність різним негативним впливам навколишнього середовища, зміцнюються захисні сили, поліпшується терморегуляція. Загартовування є своєрідною тренуванням для тіла і духу.

Типи загартовування

  • Аеротерапія (загартовування повітрям). До цієї групи можна віднести регулярні тривалі прогулянки в парку, лісі. Свіже повітря удосконалює терморегуляцію, за рахунок чого поліпшується функціонування всіх органів і систем, підвищує емоційний фон.
  • Геліотерапія або сонячне загартовування. Світло і тепло під час прогулянок зміцнюють здоров’я, нормалізують перебіг метаболічних процесів, покращують кровообіг. Якщо ви практикуєте геліотерапію, будьте обережні: є ризик отримати опік шкіри або сонячний удар.
  • Загартовування водою. Це найпопулярніший спосіб профілактики різних недуг. За рахунок нього поліпшується робота кровоносної системи, тканини і клітини насичуються корисними елементами, необхідними для протікання життєво важливих хімічних реакцій. Водні процедури включають обливання, обтирання, прийняття холодного або контрастного душу. Також до них відносяться купання в річках і озерах, занурення в ополонку.
  • Ходіння босоніж. Ходити без взуття можна по піску, траві, землі. Такі процедури корисні і для дітей, і для дорослих. На стопах є біологічно активні точки. Через них здійснюється вплив на певні органи. При ходінні босоніж зміцнюється імунітет і знижується ймовірність вірусних інфекцій.

    Загартовування організму

  • Загартовування практикують багато людей, вибираючи його вид на свій смак. У будь – якому випадку організм стає більш сильним і здоровим-ефект помітний вже після пари-трійки процедур.

    Значення загартовування для організму

    Можна виділити два типи дії, яке надають процедури: специфічне і неспецифічне. Перше проявляється в підвищенні стійкості організму впливу температурних факторів під час охолоджуючих процедур, а також до ультрафіолетової радіації при курсовому прийнятті сонячних ванн. Неспецифічна дія виражається в зміцненні імунітету і запобігання інфекційних і простудних захворювань.

    До інших позитивних сторін загартовування можна віднести:

    • Підвищення фізичної працездатності;
    • Зниження ваги через збільшення швидкості протікання метаболічних процесів;
    • Підвищення концентрації уваги;
    • Поліпшення загального тонусу і емоційного фону;
    • Поява стресостійкості.

    Загартовування організму

    Режим загартовування організму

    Загартовування організму повинно проходити поступово. Якщо ви вирішили зміцнити здоров’я і почати приймати контрастний душ або сонячні ванни, спочатку слід підготуватися:

    • Приведіть в порядок ротову порожнину: вилікувати хворі зуби і запалені мигдалини;
    • Налаштуйте себе на систематичне виконання процедур протягом усіх 12-ти місяців незалежно від погоди і без довгих перерв. Запорука успіху-систематичність;
    • Підходьте до загартовування з позитивним психологічним настроєм, важливо, щоб після нього з’являлося хороші настрій, а самі процедури виконувалися з бажанням, не «з-під палиці»;

    Тривалість і інтенсивність загартовування потрібно нарощувати поступово, без «ривків». Не можна відразу обтиратися снігом або пірнати в ополонку. Це може завдати непоправної шкоди здоров’ю. Необхідно дотримуватися послідовності і готуватися. Загартовування-це піддання організму стресу. Починати слід з ванн для ніг, обтирання мокрим рушником. Коли тіло адаптується до низьких температур, можна практикувати обливання. При цьому потрібно слідувати принципу поетапного зниження температури.

    При загартовуванні добре виконувати фізичні вправи. Вони підвищують опірність організму хворобам і не дають тілу адаптуватися до одноманітного за інтенсивністю впливу.

    При загартовуванні завжди потрібно враховувати особливості свого організму і його стан. Якщо є якісь відхилення, потрібно спочатку звернутися до лікаря. Спеціаліст складе програму і графік процедур, які не вплинуть на здоров’я негативним чином, а, навпаки, принесуть тільки користь.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Previous post Правильне очищення кишечника
    Next post Що робити, якщо хочеш зірватися з дієти?