Вісцеральний жир часто стає причиною розвитку різних захворювань. Він є навіть у стрункої людини і може викликати появу проблем зі здоров’ям. Доведено, що через нього підвищується ризик розвитку патологій серця, гормонального збою і появи злоякісних новоутворень.
Внутрішньочеревної або вісцеральний жир часто стає причиною розвитку різних захворювань. Він є навіть у стрункої людини і може викликати появу проблем зі здоров’ям. Вченими-дієтологами доведено, що через нього підвищується ризик розвитку патологій серця і кровоносних судин, варикозу вен, гормонального збою, а також появи злоякісних новоутворень.
В результаті досліджень було виявлено, що деякі продукти допомагають знизити жирові запаси. Зокрема, фахівці рекомендують вживати більше білкової їжі. Натуральні протеїни покращують перебіг метаболічних процесів і допомагають утримувати м’язову масу.
Ознаки та причини вісцерального жиру
Внутрішньочеревний жир-це жировий прошарок, яка утворюється навколо внутрішніх органів. Вона розростається через неправильне харчування і малорухливого способу життя. Жир з’являється в результаті природного старіння організму, в період менопаузи (у жінок), при неправильному харчуванні, в якому домінують солодощі і жирна їжа, через хронічне недосипання і психологічних проблем. Небажані відкладення часто скупчуються в області живота – найпомітнішому місці у жінок і чоловіків.
Є кілька ознак, що свідчать про великі запаси вісцерального жиру:
- Якщо» вщипнути ” живіт по периметру пупка, з’явиться тонка складка. Якщо внутрішньочеревний жир є, тонка складка не вийде;
- Інший спосіб дізнатися про схильність до утворення скупчень полягає у вимірюванні обхвату талії. У нормі цей показник у жінок становить 80 см, у чоловіків-94 см. якщо обхват значно перевищує ці показники, то можна говорити про високий ризик мати небажану жировий прошарок;
- У людей з фігурою типу «яблуко» ймовірність утворення внутрішньочеревного жиру вище, ніж у тих, чия фігур відноситься до типу «груша».
Продукти, що спалюють вісцеральний жир
До продуктів, які сприяють зменшенню внутрішньочеревного жиру, відносяться:
- Біла риба. Рекомендується ввести в раціон минтай, камбалу, пікшу, тріску, палтус. На 100 г.таких продуктів припадає приблизно 20-25 г. білка. Ця риба максимально доступна: вона продається у всіх магазинах в замороженому вигляді. Її легко і швидко готувати, а страви виходять дуже смачними. Біла риба добре поєднується зі спаржею, відвареною картоплею, салатом з овочів.
- Куряче м’ясо. У 100 г курки міститься близько 30 г білка. У ній також багато амінокислот, які потрібні для нормального протікання обміну речовин.
Курятина малокалорійна, тому підходить для дієтичного харчування. Завдяки насиченому вітамінами і мінералами складу вона сприяє зміцненню захисних сил організму, поліпшенню роботи центральної нервової системи, профілактиці деяких захворювань: виразки шлунка, цукрового діабету, подагри, поліартриту. Крім цього, в курячому м’ясі є глютамин, що допомагає наростити м’язову масу.
- Яйце. Одне яйце середнього розміру “дарує” організму 6-7 м білка. Якщо з’їдати цей продукт на сніданок, то відчуття насичення не пройде до самого обіду. У яйцях багато вітамінів: Е зміцнює кровоносні судини і серцевий м’яз, а підвищує імунітет, D необхідний для міцності зубів і кісток, В12 благотворно впливає на функції центральної нервової системи, до бере участь в нормалізації згортання крові.
- Грецький йогурт. У такому йогурті майже в 3 рази більше протеїну, ніж у звичайному: з 200-грамової порцією продукту організм отримати близько 20 м білка.
При регулярному вживанні грецького йогурту поліпшується метаболізм і робота серцево-судинної системи, стабілізується рівень цукру в крові, нормалізується травлення. Продукт сприяє зниженню ризику розвитку остеопорозу, допомагає справлятися з проявами депресії.
- Бобові. До цієї категорії відносяться горох, чорні і соєві боби, квасоля. Вони також насичують організм корисним білком. Страви з них здатні замінити м’ясо, тому так популярні у вегетаріанців і тих, хто дотримується посту. Бобові містять клітковину, яка сприяє очищенню шлунка і кишечника від токсинів і зашлакованості. Це, в свою чергу, допомагає скинути зайві кілограми. До складу входять антиоксиданти, які зміцнюють захисні сили організму і підвищують його опірність інфекціям і вірусам.
Прибрати вісцеральний жир з живота допоможуть і заняття спортом, наприклад, плавання та інші вправи, які збільшують частоту скорочень серцевого м’яза.