Правильного харчування необхідно дотримуватися в будь-який час. Однак вечеря перед сном має найбільший вплив на здоров’я і загальний стан людей. Це не основний прийом їжі, тому організму не потрібна зайва навантаження…

Які продукти не варто їсти перед сном

Кожна людина намагається підтримати себе в хорошій фізичній формі. Для цього йому доводиться сидіти на дієтах, активно займатися в спортивних залах, дотримуватися правильного харчування. Якщо зі сніданками і обідами все ясно, то необхідно розібратися, як йдуть справи з вечерею. Не тільки худне людям не можна їсти перед сном. Для звичайної людини також існує загроза для здоров’я після вечірньої трапези.

Чому не можна їсти перед сном?

Правильного харчування необхідно дотримуватися в будь-який час. Однак вечеря перед сном має найбільший вплив на здоров’я і загальний стан людей. Це не основний прийом їжі, тому організму не потрібна зайва навантаження. Під час сну всі органи травної системи повинні відпочивати, щоб на ранок працювати функціонувати з відновленими силами.

Які продукти не варто їсти перед сном

Причини, за якими шкідливий перекус на ніч:

  • Швидкий набір ваги, у вечірній час робота травної системи уповільнена, внаслідок чого їжа перетравлюється в повному обсязі і стає токсинами в організмі;
  • активізація підшлункової залози і виділення інсуліну, який здатний перетворити глюкозу в жир;
  • збільшення обсягу жовчі, її застій, утворення каменів;
  • старіння раніше відведеного терміну. Всі клітини оновлюються і відновлюються вночі, проте замість цього вся енергія йде на переробку їжі;
  • надлишок глюкози в крові викликає гіпертонію і атеросклероз;
  • безсоння.

Що не можна їсти перед тим, як лягати спати?

Для нормального функціонування організму необхідно дотримуватися раціону, добова калорійність якого відповідає використовуваної енергії. Щоб людина відчувала себе добре і був завжди в формі, слід більш важкі страви і продукти, насичені вуглеводами, вживати в першій половині дня, а на вечерю їсти їжу з вмістом білка. У вечірній час слід відмовитися від ковбас, молочних коктейлів, смаженого червоного м’яса. Також неприпустимо трапезувати наступними продуктами:

Які продукти не варто їсти перед сном

  • Кофеїновмісні, які призводять до порушення нервової системи. Не варто пити чай, кава, гарячий шоколад, енергетики;
  • Солодощі багаті вуглеводами і сприяють накопиченню зайвих кілограмів, тому що тільки підсилюють апетит. Крім того, шоколад може забезпечити безсоння, тим самим на ранок буде відсутня вся енергія;
  • Страви зі спеціями (гострими) активізують шлунковий сік, через що з’являється уявне відчуття голоду, також після прийому прянощів можлива печія і метеоризм;
  • Бобові, за рахунок насиченості клітковиною, яка в нічний час перетравлюється не в повному обсязі, може викликати в організмі коліки і розлад шлунково-кишкового тракту;
  • Сечогінні чинять тиск на сечовий міхур, до них відносять кавун, чай, пиво, алкогольні напої.
  • Чому не можна їсти яблука перед сном?

    Даний фрукт по-різному впливає на організм людини протягом дня. Як з’ясувалося, в яблуках присутня кислота, здатна викликати сильне бродіння. Такий процес призведе до здуття живота, виникнення газоутворення і погіршення роботи серцево-судинної системи. Вночі серцю необхідно відпочивати без зайвих навантажень.

    До чого призведе вживання авокадо на ніч?

    Авокадо-фрукт, що містить ненасичені жири. Вживаючи його в невеликих кількостях і поєднуючи з правильними продуктами, можливо стрімке схуднення. Однак у вечірній час він діє протилежно, допомагаючи накопичувати зайву вагу. Також авокадо сприяє запобіганню запорів, у великому обсязі може викликати діарею.

    Які продукти не варто їсти перед сном

    Чи можна чай на ніч?

    Людям, чутливим до кофеїну, краще не вживати чорний чай перед сном. Відомо, що випита чашка напою за 3 години до сну може порушити нервову систему, привести до активізації головний мозок, прискорити серцебиття, внаслідок чого можуть наступити труднощі із засипанням або безсоння.

    Чому не можна пити молоко перед сном?

    У молоці міститься багато білків, тому цей напій прирівнюється до повноцінної їжі. У нічний час організм не здатний повністю розщепити всі компоненти, тим самим можливе утворення здуття. Також молоко здатне навантажити печінку, через що орган не в повній мірі очистить людину від токсинів.

    Вплив кефіру на організм вночі

    Багато дієтологів і гастроентерологи вважають, що кефір при підвищеній кислотності шлунка, виразці і гастриті негативно впливає на травну систему. Крім того, кисломолочний продукт характеризується сечогінною дією, через що людині доведеться вставати кілька разів за ніч, а на ранок мати набряки. Кефір може спровокувати в кишечнику бродіння і газоутворення.

     

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Previous post Як правильно харчуватися у відпустці?
    Next post Види сирів: відмінність, вживання