Багато, хто веде активний спосіб життя і дотримується правильного харчування, відзначають, що зайві кілограми не йдуть. Особливо складно їм позбутися від зайвих сантиметрів в області живота. Чому таке відбувається? Найчастіше це трапляється через гормонального дисбалансу. Є сім гормонів, що відповідають за схуднення.
Багато, хто веде активний спосіб життя і дотримується правильного харчування, відзначають, що зайві кілограми не йдуть. Особливо складно їм позбутися від зайвих сантиметрів в області живота. Чому таке відбувається? Найчастіше це трапляється через гормонального дисбалансу. Є сім гормонів, що відповідають за схуднення.
Гормони, що сприяють схудненню
Лептин
Його друга назва – »гормон голоду”. Він виробляється жировими клітинами. Головна функція лептину полягає в донесенні до мозку сигналу про необхідність прийому їжі, вгамування голоду. Якщо в раціоні переважають продукти, багаті фруктозою, то організм починає перетворювати її в жирові відкладення. Результат-надлишок лептину. Згодом організм починає відчувати потребу в цьому гормоні. Мозок не може відрізнити справжній голод від «штучного», тому людина продовжує їсти і, відповідно, набирати вагу. Найпростіший спосіб нормалізувати рівень лептину-спати необхідну кількість часу. Це 7-8 годин. Якщо є недолік сну, рівень знижується, а відчуття насичення після їжі не виникає. У раціон слід додати продукти, багаті Омега-3. Ця амінокислота міститься в рибі і м’ясі.
Кортизол
Він є гормоном стресу. Через переживання, недостатнього сну, важкої і напруженої роботи, неправильного харчування кортизол затримується в організмі. У багатьох є схильність» заїдати ” стрес солодощами або жирною їжею. Ці продукти і є причиною набору ваги. Для зниження кортизолу потрібен нормальний сон і продукти, в яких містяться триптофан і мелатонін: вишня, ківі, сир, індичка.
Інсулін
За його вироблення відповідає підшлункова залоза. Гормон регулює рівень цукру в крові. Якщо людина їсть багато солодкого, інсулін працює «понаднормово». Щоб видалити з крові надлишок глюкози, він починає перетворювати його в жир. Щоб нормалізувати інсуліновий фон, слід щоранку перед сніданком випивати склянку води, в якій розведені 2 ложки яблучного оцту. Слід включити в раціон білкову їжу, а також овочі, що не містять крохмалю, бобові, фрукти.
Гормони щитовидної залози, що впливають на схуднення
До них відносяться Т3 і Т4. Ці речовини впливають на швидкість протікання метаболічних процесів. При нестачі гормонів обмін речовин починає протікати повільно. Наслідком цього стають збільшення ваги, поява хронічної втоми, порушень в роботі шлунково-кишкового тракту. Підвищити рівень Т3 і Т4 допоможуть брокколі, капуста і шпинат, а також відсутність в меню кави, сої, рафінованих вуглеводів.
Тестостерон
Цей гормон бере участь в метаболічних процесах і у чоловіків, і у жінок. Недолік тестостерону-одна з причин відкладень жиру і зменшення м’язової маси. Все це призводить до уповільнення обміну речовин, стрибка рівня холестерину в крові. Для збільшення концентрації цього гормону потрібно їсти рослинні естрогени, наприклад, сою. Також необхідно стримати свої бажання у випічці, солодких і алкогольних напоях.
Естроген
Він відповідає за формування статевих ознак у жінок (стегон, грудей). У менопаузу відзначається збільшення ваги. Взагалі в цей період знижується рівень всіх гормонів, в тому числі естрогену. Але він все ж має достатньо «сили», щоб активізувати появу нових жирових відкладень (особливо на животі). Щоб збалансувати гормональний фон, слід включати в страви овочі, багаті клітковиною, і зменшити кількість червоного м’яса, продуктів, що містять цукор. Рекомендується підвищити фізичну активність.
Грелін
Гормон синтезується в шлунку, а потім потрапляє в головний мозок. Він відомий як гормон голоду. Концентрація греліну збільшується перед їжею, а також під час дотримання дієти або голодування, при нестачі сну. Багато гормону виділяється, якщо людина перебуває в стресовій ситуації – часто саме в таких станах ми втрачаємо контроль над харчовою поведінкою. Запобігти зайвий синтез цього гормону допоможуть заняття спортом і йогою, регулярне і помірне харчування, відмова від газованих напоїв.