Для кожної людини, яка стежить за своїм здоров’ям, важливо в будь-який час з розумом підходити до свого раціону харчування. Відпустка на море не є винятком. У цей період особливо важливо контролювати себе, щоб не набрати зайву вагу. Існують рекомендації, як насолоджуватися смачною їжею і зберегти фігуру.
Для кожної людини, яка стежить за своїм здоров’ям, важливо в будь-який час з розумом підходити до свого раціону харчування. Відпустка на море не є винятком. У цей період особливо важливо контролювати себе, щоб не набрати зайву вагу. Однак багато хто під час відпочинку бажають повного розслаблення від дієт, фізичних навантажень і при цьому бояться поправитися. Для таких випадків існують рекомендації, як насолоджуватися смачною їжею і зберегти фігуру.
Керівництво по правильному харчуванню у відпустці на морі
Перед поїздкою на відпочинок необхідно задуматися, що для вас краще: отримувати задоволення від гастрономічних страв або заповнити свою пам’ять спогадами про красивих місцях, в яких побували, прогулянках по пляжу, цікавих екскурсіях. Важливо перевести увагу з їжі на те, що буде дійсно приносити задоволення.
У країнах з теплим кліматом організм втрачає набагато більше води, ніж у звичній для вас обстановці, тому слід підтримувати водний баланс і пити багато рідини. Так все обмінні процеси будуть працювати швидше, а з організму буде виходити більше шкідливих речовин.
Тут явно безлімітне» змітання ” їжі не має нічого спільного з правильним харчуванням. Важливо не пропускати сніданки і обіди, які забезпечать організм зарядом енергії на весь день. Протягом дня потрібно перекушувати фруктами і ягодами. Вони мають низьку калорійність, містять багато клітковини і не мають жирів.
Під час обіду необхідно зупинятися на стравах, які складаються з білків і овочів. У ролі білка може виступати риба, курка, м’ясо в невеликій кількості. Слід пам’ятати, що найкраще вживати овочі в свіжому вигляді, щоб поліпшити травлення. Якщо порція здасться недостатньо повноцінною, то можна додати рис або гречку.
Море-це місце гастрономічного різноманіття. Якщо все-таки не вдається встояти перед смачною їжею, то краще не забивати всю тарілку тільки салатом, а по одній ложці або шматочку спробувати більше страв. Таким чином, вийде насолодитися їжею і не переїсти. Однак варто не забувати, що трапезувати потрібно до вечері, не менше, ніж за 4 години до сну.
У даних напоях міститься багато калорій. Один стакан коктейлю замінює повноцінний обід по енергетичній цінності, при цьому шкодить організму, травленню і затримує воду. З алкоголем потрібно бути обережно, краще віддати перевагу моно напою, не змішуючи його з цукром, і пити в обмеженій кількості.
У готелях» все включено ” завжди можна знайти тренажери і активно позайматися. Якщо вони відсутні, не варто засмучуватися. Гімнастика на пляжі, біг по піску або заплив в басейні також стануть відмінним способом потренуватися. Головне під час відпустки не перестаратися з фізичними навантаженнями, адже організм знаходиться в розслабленому стані.
Навіть на перший погляд нешкідлива їжа може стати небезпечним бар’єром на шляху до дотримання правильного харчування. У ресторанах намагайтеся дізнатися, які інгредієнти входять до складу страв, чи відсутня там:
- вершкове масло;
- майонез;
- сметана.
Дитяче харчування у відпустці
Вирушаючи на море з дітьми, слід заздалегідь подбати про те, що вони будуть їсти. Для цього необхідно підготуватися:
- дізнатися, чи є в готелі дитяче меню;
- де поблизу продається дитяче харчування;
- чи завозять в магазини звичні для дитини продукти.
Малюки від 1 року до 1,5 років їдять м’яку відварну їжу, тому зі шведського столу завжди можна вибрати:
- картопля (самостійно розім’яти);
- овочі;
- рис;
- курка;
- Риб;
- сир.
Про всяк випадок, якщо дитина відмовиться від цих страв, то можна підстрахуватися і взяти з дому баночки з дитячим харчуванням і упаковки з кашами.
Для дітей від 1,5 року до 3-х років пропонується більш широкий асортимент продуктів. Крім зазначених страв меню може складатися з:
- макаронних виробів;
- пластівців з молоком і сухофруктами;
- котлеток або фрикадельок, приготованих на пару;
- омлет.
Малюкам після 3-х років можна давати салати без спецій і солі, десерти з фруктів і ягід, йогурти, печиво. Не варто забувати основні правила: