Хрін-одна з улюблених народних приправ. Її можна поєднувати з іншими продуктами і готувати смачні страви. Також з хрону роблять різні народні зілля, які здавна прославилися своєю дієвістю при багатьох захворюваннях.
Хрін-одна з улюблених народних приправ. Її можна поєднувати з іншими продуктами і готувати смачні страви. Також з хрону роблять різні народні зілля, які здавна прославилися своєю дієвістю при багатьох захворюваннях.
Не всім відомо, що хрін відноситься до рослин, що відрізняється завидною постійністю і довголіттям. За довгі роки життя у нього розвивається сильна система коренів і виростають міцні листя. Рослина володіє специфічним смаком і запахом, які подобаються далеко не всім, проте його пікантність завжди приваблює любителів гострих страв. І листя, і коренева система рослини придатні для використання як в лікувальних, так і в кулінарних цілях.
Корисні властивості листя хрону
Листя рослини містить:
- вода;
- зола;
- харчові волокна (клітковину);
- вітамін;
- мікроелементи.
Завдяки наявності в складі аллилового масла регулярний прийом хрону в лікувальних цілях може порушувати у людини здорове почуття апетиту. Це обумовлено властивістю аллілового масла стимулювати виділення шлункового соку. Листя рослини зміцнює наш імунітет і підвищує стресостійкість нервової системи. Ефірні масла і фітонциди, в достатку входять до складу листя, прекрасно знімають запальні процеси, викликані вірусами і мікробами.
Корінь хрону: корисні властивості
У корені хрону є рослинна клітковина і багато вітамінів, в тому числі РР, Е і в. також він може “похвалитися” наявністю в своєму складі таких корисних компонентів:
- магній;
- Кальцій;
- залоза;
- Калій;
- сірки і натрію;
- фітонцидів та ін.
Корінь хрону використовують при хворобах кровотворних органів і органів дихання. Також він ефективний при проблемах з сечостатевою системою, особливо як сечогінний засіб. Якщо у вас низька кислотність шлунка, саме корінь «чортівня» може допомогти вам з нею впоратися. Ну і звичайно, як і листя хрону, його кореневище має протизапальну дію при будь-яких видах респіраторних інфекцій.
Після попередньої консультації з лікарем корінь ” чортівня» ви можете вживати при:
- цукровому діабеті;
- запір;
- проблеми з потенцією;
- сечокам’яної хвороби;
- гіпертонія.
Примочки на основі кореня хрону використовують при деяких видах шкірних патологій. Ними обробляють ранки, порізи і синці. Тертий корінь добре допомагає при радикулітах, суглобових патологіях, ревматизмі і міжреберної невралгії, якщо його прикладати до хворого місця у вигляді гірчичника.
Слід мати на увазі те, що далеко не всі люди можуть вживати хрін в їжу або застосовувати його в лікувальних цілях. Не можна вживати його всередину або намагатися їм лікуватися, якщо у вас спостерігається стійка алергічна реакція на цю рослину. Буває і так, що людина не знає про те, що у нього алергія на хрін або його індивідуальна непереносимість. При появі неприємних симптомів використання рослини потрібно тут же припинити.
Корисні властивості настоянки хрону
Тим, у кого немає алергічної реакції на хрін або індивідуальної непереносимості, пощастило набагато більше. У народі існує легендарне ” ліки від усіх хвороб» – настоянка на основі хрону. Звичайно, чудодійними властивостями вона не володіє, але якщо правильно приготувати її на горілці, вона обов’язково допоможе при застуді: очистить організм від шкідливих речовин і зміцнить імунітет.
Для приготування настоянки буде досить:
- трьох великих листків хрону;
- літрової банки;
- літра горілки, спирту або хорошою самогонки.
Лист хрону покладіть в банку, залийте спиртовим розчином і поставте настоюватися в темному прохолодному місці. Через тиждень ви побачите, що рідина стала зеленого кольору. Пити настоянку краще по 30 грам два рази на добу до їди.
Корисні властивості хрону для жінок
Анатомо-фізіологічні особливості організму жінок, пов’язані з менструальним циклом і гормональним фоном, можуть періодично сприяти зайвому накопиченню рідини в тілі. Хрін допомагає жінкам вивести з організму токсини, нормалізувати роботу кишечника і, що важливо, сприяє зниженню ваги. Також він зменшує прояви целюліту і робить шкіру більш підтягнутою і пружною.
Якщо взяти корінь хрону, приготувати з нього відвар і додати в суміш мед, такий засіб буде поступово знижувати апетит, що дуже актуально для тих жінок, яких хвилюють зайві кілограми. Добре допомагає хрін і при циститах, знімаючи больовий синдром, який виникає під час сечовипускання.
Корисні властивості хрону для чоловіків
Чоловікам хрін допоможе впоратися з серцево-судинними хворобами, якими вони іноді страждають частіше жінок. Оскільки рослина містить вітаміни, магній і калій, саме вони роблять благотворний і цілющий вплив на діяльність серцевого м’яза.
Не секрет, що хрін вважають одним з найсильніших стимуляторів потенції природного походження. Деякі чоловіки, регулярно вживають його в різних видах, стверджують, що після хрону їм не потрібна ніяка дорога «Віагра» або інші види аптечних афродизіаків. Для підвищення чоловічої сили народні цілителі рекомендують вживати в їжу маринований хрін або будь-який варіант його спиртової настоянки.
Не менш ефективно рослина допомагає чоловікам боротися з облисінням. Перш за все, його рекомендують застосовувати в профілактичних цілях, щоб волосся не випадали (особливо якщо в родині грає роль спадковий фактор). Для цього з кореня хрону витягують сік і втирають в голову три-чотири рази протягом семи днів з розрахунку 1 частина хрону і 1 частина води.
Хрін: корисні властивості, рецепти
Якщо до свіжого соку кореня «чортівня» додати трохи меду, вийде ефективне зілля, що допомагає при печінкових патологіях. Такою рідиною також можна натирати хворі суглоби. Якщо вам неприємно пити чистий сік рослини, допускається його розведення свіжим лимонним соком. Такий склад сприяє підвищенню апетиту при»млявому кишечнику”.
У профілактичних цілях можна пити сік рослини в невеликих дозах — наприклад, по 10-15 мл 3-4 рази на добу. В якості альтернативи використовуйте пюре, яке буде досить вживати всередину по 10-15 г один раз протягом дня.
Якщо змішати сік кореня хрону з йогуртом (1:10), вийде гарна підмога, що допомагає при боротьбі з цукровим діабетом. Йогурт обов’язково повинен бути натуральним, а якщо його немає під рукою — використовуйте кисле молоко.
Для стабілізації артеріального тиску при гіпертонічній хворобі допоможе суміш з трьох соків: кореня хрону, бурякового і морквяного. Кожного соку потрібно взяти по 200 мл і віджати в отриману суміш один свіжий лимон. Всі компоненти ретельно змішайте, приймайте сік по 100-120 мл 2-3 рази на добу. Зберігати його потрібно в холодильнику.
Хрін-унікальна рослина, з якого виходить багато ефективних лікувальних зілля. Оскільки на смак він досить різкий і специфічний, не кожен зможе вживати його всередину, але якщо ви добре його переносите, він стане надійним помічником в боротьбі з різними захворюваннями.