Це може здатися жартом, але ні. Дієту розробив американець Роджер Кордер-професор експериментальної терапії в науково-дослідному інституті Вільяма Гарвея в Лондоні. Кордер стверджує, що всі справжні цінителі хорошого вина живуть довше і відчувають себе при цьому щасливішими…
Це може здатися жартом, але ні. Така дієта дійсно існує. Розробив її американець Роджер Кордер-професор експериментальної терапії в науково-дослідному інституті Вільяма Гарвея в Лондоні.
Кордер стверджує, що вино – “напій богів, героїв і закоханих”, а також, що всі справжні цінителі хорошого вина живуть довше і відчувають себе при цьому щасливішими. Професор багато років вивчав корисні властивості вина, розробивши, в результаті, винну дієту.
Сухе червоне вино містить антиоксиданти та флавоноїди, а також речовину під назвою “проціанідини”. І якщо перші два відомі тим, що сприяють уповільненню старіння організму, то з останнім справи йдуть набагато цікавіше.
Роджер Кордер спеціалізувався на серцево-судинних патологіях, особливу увагу приділяючи ендотелію – внутрішній оболонці судин. Багато в чому саме від стану ендотелію і залежить поява гіпертонії, стенокардії, інсультів та інфарктів. Так ось, ті самі проціанідіни містяться в кісточках винограду, і в вино потрапляють не інакше як під час бродіння, а ось в соках їх практично немає.
Крім виноградних кісточок, проціанідіни можна знайти в:
- шоколад;
- какао;
- яблуко;
- журавлина;
- граната;
і ще кількох фруктах, горіхах і спеціях. Всі їх професор рекомендує включати в щоденний раціон.
Повертаючись до вина, найбільшу концентрацію процианидинов Кордер виявив у винах сорту Мальбек. На підтвердження тому він навів приклад, що в регіонах, де його виробляють населення в середньому здоровіше, люди живуть довше.
Правила дієти
Дієта складається не тільки з вина, але з інших джерел процианидинов. Обов’язковим є щоденне вживання як мінімум одного яблука. Також варто включати: 40-50 м свіжих або заморожених ягід журавлини, 50 м малини, 100 м ожини, 40 м волоських горіхів, 2-3 м кориці. Денна норма фруктів повинна в цілому становити не менше 600 г.для жінок і 900 г. для чоловіків. І зрозуміло, келих хорошого червоного вина.
Вино повинно обов’язково бути високої якості. В іншому випадку, ви принесете організму не користь, а шкоду.
В ході дієти суворо забороняється вживати сіль і цукор. Теж стосується і будь-яких цукровмісних продуктів, консервів, копченостей, газованих напоїв і джанк-фуду. Останній прийом їжі організовується не пізніше 19.30. Ще один важливий момент, що відрізняє винну дієту від багатьох інших: на весь час дієти необхідно відмовитися від фізичних вправ і по можливості відмовитися від водіння автомобіля.
Страви заправляйте оливковою, лляною або олією волоського горіха. Вони багаті Омега – 3 жирними кислота, незамінними для здоров’я судин.
Іншим важливим пунктом доктор назвав вживання риби. Рибні страви повинні бути присутніми в меню не рідше 3-х разів на тиждень і, всупереч порадам сомельє, супроводжуватися келихом червоного сухого. Рибу можна і навіть потрібно вибирати більш жирних сортів, а ось м’ясо і птицю навпаки – пісні.
Якщо ви хочете схуднути за допомогою цієї дієти, то відмовтеся повністю від перекусів. Вся денна калорійність повинна рівномірно розподілятися між трьома основними прийомами їжі, не перевищуючи ліміт в 1400-2000 ккал в залежності від маси тіла. У разі ж, якщо ваша мета-смачний і здоровий раціон, то можете вибирати на перекус з перерахованого:
- помідор;
- болгарський перець;
- морква;
- селера;
- йогурт або кефір без цукру;
- несолодкі фрукти;
- мюслі без цукру;
- сир середньої жирності;
- какао на рослинному молоці без цукру.
Пити, звичайно ж, потрібно не тільки вино. Чай і кава без цукру можуть продовжувати бути частиною вашого дня. Не забувайте і про воду.
Зразкове меню на 2 дні може виглядати наступним чином:
Зразкове меню на два дні
Сніданок
● Мюслі (без цукру) з молоком і журавлиною
● Яблуко
● Кава
Сніданок
● Геркулес з будь-якими ягодами
● Натуральний йогурт (120 г) з 1 ст. л. насіння соняшнику
● Журавлинний сік або морс
Обід
● Салат з сочевиці, шпинату та фети
● Натуральний йогурт
● Апельсин або інші цитрусові
Обід
● Салат з моркви та петрушки з гранатовим соусом
● Пісна баранина з гречкою і смаженою цибулею
● Ківі
Вечеря
● Лосось з гарніром з молодого вареної картоплі в шкірці і з зеленою квасолею
● Чай з журавлиною або іншими ягодами
Вечеря
● Креветки з коричневим рисом і брокколі або китайською капустою
● Сир з корицею
● Чай з ягодами