Особливості формування куприкової кісти

Кіста куприка – патологічне утворення, яке за статистикою розвивається у 5% жителів України. У них в процесі ембріонального розвитку довгий хвостоподібний відросток не розсмоктується, при народженні залишається вузький епітеліальний канал в області над анальним отвором.

Такий стан може тривалий час взагалі не турбувати людину. Вона нормально себе почуває, але в певних ситуаціях загострюється хід розвитку куприкової кісти. Це може бути пов’язано з різноманітними причинами, серед яких можна виділити:

  • механічне травмування куприка;
  • тривале перебування у сидячому положенні, особливо їзда по пересіченій місцевості з постійною тряскою транспорту;
  • інфекційні процеси у куприкових ходах;
  • рецидив після вже проведеної операції на куприку (у випадках, коли зачищають не всі канали).

Діагностування кісти куприка

Зазвичай патологію людина виявляє у гострій стадії, коли вона починає серйозно турбувати та заважати нормальному життю. Симптоми куприкової кісти наступні:

  •          поява больових відчуттів у куприковій області;
  •          набряк та почервоніння шкіри попереку;
  •          відчуття, що щось заважає рухатись;
  •          підвищення температури тіла до +38 градусів та вище;
  •          виділення гною.

Для точного встановлення кількості, розмірів та місця локалізації куприкових ходів виконують УЗД дослідження. Ретельна діагностика дозволяє спланувати оперативне втручання таким чином, щоб повністю видалити патологічні ділянки без ризику повторного формування аномалії.

Як проводять операцію

Практика демонструє, що медикаментозні засоби дозволяють лише усунути симптоми патології, але для повного виліковування кісти куприка проводять операцію. Професійний підхід вимагає розробки індивідуального лікувального плану для кожного пацієнта, з урахуванням особливостей куприкових ходів.

Продумане оперативне втручання дозволяє повністю висікти патологічні ходи та не дозволити кісті сформуватись знову. Для візуалізації епітеліальних ходів використовують розчин діамантового зеленого разом с перекисом водню. Лікар робить два розрізи, охоплює кісту та видаляє.

Які переваги процедури

Сучасна методика видалення куприкової кісти має беззаперечні переваги. Процедура дозволяє точково видалити патологічні тканини, не зачепивши здорові ділянки. Для позбавлення від аномалії потрібна лише одна процедура, а травматизація шкіри буде мінімальною.

Немає потреби робити післяопераційний дренаж. Пацієнт може швидко відновитись та відправитись додому. Перебувати в клініці після операції потрібно не більше трьох днів.

Джерело: сайт bilyak.com.ua

Previous post Як вибрати шкіряну сумку?
Next post Електрокардіограф – обираємо оптимальний варіант