Ожиріння не пов’язане з відсутністю сили волі, а надмірна вага у худих представляє приховану загрозу. У цій статті, виходячи з останніх досягнень світової медицини, я хочу розвіяти …
Ожиріння не пов’язане з відсутністю сили волі, а надмірна вага у худих представляє приховану загрозу.
У цій статті, виходячи з останніх досягнень світової медицини, я хочу розвіяти усталені міфи, які ходять в інтернеті, про «здорове харчування», і до сих пір шкодять багатьом людям. Отже.
Міф. Надмірна вага пов’язана з відсутністю сили волі
Надмірна вага це дуже складний метаболічний розлад, який пов’язаний з десятками різних схильних факторів.
Наш організм має численні гормони і біологічні шляхи, завдяки яким здійснюється контроль величини жирової маси тіла. Так, стан, який описано як лептинорезистентність є однією з основних причин надмірної ваги. Лептин це гормон, який виробляється нашою жировою клітковиною. Сигнал від гормону повинен повідомляти нашому мозку про кількість жиру в організмі і чи достатньо його чи ні. Лептинорезистентність це несприйнятливість рецепторів головного мозку до гормону лептину. Тобто якщо жиру в організмі багато, виробляється гормон в надмірній кількості, а мозок не відчуває цього сигналу і «думає», що організм голодує. Надалі включаються механізми, багатьом знайомі. Ми починаємо шукати і добувати їжу.
Причину резистентності (несприйнятливості) до гормону лептину пов’язують з постійними стрибками ваги, тобто станом, коли ви стрімко худнете, а потім також стрімко набираєте вагу. У зв’язку з цим ідеальне зниження ваги являє собою 2-4 кг на місяць. Так організм пристосовується до нового вазі.
Міф. Вуглеводи шкідливі
Глюкоза є основним мономером вуглеводів гречки, рису, пшениці та ін Однак епідемія ожиріння, яка почалася в 1980х роках, пов’язана не з тим, що ми стали їсти більше гречки, а з колосальним виробництвом і споживанням високоуглеводних рафінованих (очищених) продуктів. Приклад тому переважання на полицях магазинів очищеної пшеничного борошно вищого гатунку, замість цільнозерновий борошна.
В цілому, їжа містить вуглеводи неймовірно здорова. Це, наприклад кіноа, бурий, червоний рис, амарант (містять білки, клітковину, а також вітаміни групи в). Таким чином, небезпеку становлять саме високоуглеводні рафіновані продукти, а не вуглеводи як такі. Тому немає суворої необхідності переходити на низкоуглеводную дієту, і тим більше використовувати «сушку», в якості програми корекції ваги.
І останній міф, який має вкрай високе значення в даний час це міф про те, що худі люди можуть їсти все і не повніти.
Міф. Худі люди можуть їсти все і не повніти
Багато людей з надмірною вагою неодноразово помічали, що подруга або колега по роботі можуть їсти все, що вони захочуть і при цьому не поправляються. При цьому повній людині доводиться багато в чому себе обмежувати.
Наступна частина статті якраз для»худих”.
Худим людям, які без обмежень вживають солодощі, цукерки, шоколад, рафінований хліб, інші «смачні продукти» і з гордістю заявляють, що не поправляються, варто мати на увазі, що таке харчування не залишається без наслідків. При такому режимі харчування і характерною конституцією тіла (ектоморф) перерозподіл жиру йде іншим шляхом: не в підшкірну жирову клітковину, з видимими косметичними змінами, а в вісцеральний жир, який накопичується навколо органів і цей жир набагато більш тісно пов’язаний з ризиком метаболічних змін.
Термін TOFI (thin-outside-fat-inside – тонкий зовні – повний всередині) використовується для опису людей з непропорційним відкладенням жиру в області живота, навіть якщо індекс маси тіла показує норму (менше 25 кг/м2). Цей феномен є фактором до захворювання, яке багатьом відомо – це метаболічний синдром, але з нормальною масою тіла.
У таких людей більш високий ризик цукрового діабету II типу і ризик відкладення жиру в печінці.
Для того щоб визначити ризики необхідно, на регулярній основі робити біохімічні аналізи до крові, що включають як мінімум глікірованний гемоглобін, що характеризує обмін вуглеводів, і аналіз з назвою ліпідний профіль, що включає аналізи на холестерин, тригліцериди і ліпопротеїди високої, низької і дуже низької щільності. Цей аналіз дає уявлення про жировий обмін і його відхилення.
Однак єдиним способом, який дозволяє оцінити кількість вісцерального жиру в організмі є магнітно-резонансна томографія. Дослідження, яке зможе показати розподіл жиру навколо органів.
Таким чином, головною характеристикою здорового зниження ваги – це повільна, планомірна корекція жирової маси тіла (2-4 кг/мес) з використанням НЕРАФІНОВАНИХ продуктів і регулярною перевіркою біохімічних показників Вашого організму.