Харчова сода (або гідрокарбонат натрію) є у кожної господині. Її використовують в приготуванні їжі, для очищення поверхонь від забруднень і навіть в лікувально-оздоровчих цілях – це засіб універсально, і важливо знати, як воно впливає на організм.

Сода харчова: користь чи шкода?

Харчова сода (або гідрокарбонат натрію) є у кожної господині. Її використовують в приготуванні їжі, для очищення поверхонь від забруднень і навіть в лікувально-оздоровчих цілях – це засіб універсально, і важливо знати, як воно впливає на організм.

Користь від харчової соди

Не так давно книга доктора і.Неумивакина викликала справжній фурор серед прихильників народної медицини. У ній йдеться про те, що головною причиною всіх хвороб є порушення кислотно-лужного балансу. Щоб нормалізувати його, необхідно по кілька разів на день вживати харчову соду. У цієї теорії чимало прихильників, проте цей факт не має точних підтверджень. Проте, харчова сода широко застосовується (і часто дає ефект) при наступних недугах:

  • Печія. Білий порошок, розчинений у воді, добре нейтралізує вплив кислоти на стінки стравоходу.
  • Проблеми зі шкірою. З соди готують компреси і примочки, які знімають роздратування при укусах комарів, мошок та інших комах, а також полегшують наслідки сонячних опіків.
  • Захворювання ротової порожнини. Содовий розчин використовують для лікування ангіни і стоматиту. Якщо порошок додати в зубну пасту, то наліт буде видалятися ефективніше, а неприємний запах з рота зникне.
  • Порушення у функціонуванні нирок. В цьому випадку дія соди направлено на активізацію процесів виведення кислоти з організму і підтримання стабільного рН-рівня.
  • Аритмія і гіпертонія. Слабкий содовий розчин допомагає привести артеріальний тиск в норму.
  • Онкологія. Деякі вчені вважають рак грибковим захворюванням, а так як сода вбиває грибок, то рекомендують вживати розчин соди. Однак в даний час не існує переконливих доказів згубного впливу гідрокарбонату натрію на ракові клітини.

Сода харчова: користь чи шкода?

Харчова сода корисна і при зовнішньому застосуванні. Вона надає антицелюлітний ефект, і багато жінок, які піклуються про свою фігуру, приймають ванну з розчиненою у воді содою. Порошок часто вводять до складу домашніх масок і скрабів. Він добре видаляє відмерлі клітини, вичищає пори, підсушує прищики і сприяє зняттю запалення. Користь соди для чоловічого здоров’я не доведена, тому не варто вірити, що гідрокарбонат кальцію здатний відновити потенцію.

Чим шкідлива сода для здоров’я?

У кожній бочці меду є ложка дьогтю-те ж саме з харчовою содою. Незважаючи на всі її позитивні якості, вона може завдати шкоди організму. Однак це можливо тільки при необдуманому її вживанні або при передозуванні.

Сода харчова: користь чи шкода?

Існує ряд протипоказань до використання гідрокарбонату натрію:

  • його не можна вживати, якщо ви проходите курсове лікування лікарськими препаратами, так як активні речовини легко вступають в реакцію з таблетками, порошками, сиропами;
  • сода абсолютно протипоказана вагітним жінкам і годуючим матусям;
  • вона також заборонена при індивідуальній непереносимості.

Симптоми передозування і отруєння содою проявляються не дуже швидко. Вони виражаються в порушенні роботи серця і підвищенні артеріального тиску, наборі ваги і появі набряків, дратівливості і безпричинних нервових зривах, підвищеної стомлюваності, частих запамороченнях, загальної слабкості. Іноді відзначаються судоми, нудота і блювота, порушення стільця. Алергічні реакції проявляються у вигляді свербежу і шкірного висипу, кашлю і хрипу, посиніння шкіри і лихоманці. При появі цих симптомів слід негайно звернутися до лікаря.

Як приймати соду?

Щоб гідрокарбонат приніс користь, його потрібно правильно вживати:

  • розчин готується з розрахунку 1/5 чайної ложки порошку на склянку теплої води;
  • пити розчин рекомендується на порожній шлунок за півгодини до сніданку або через 2 години після нього.

Корисна чи шкідлива харчова сода для людини? Однозначно відповісти на це питання складно: з деяких випадках вона допомагає, в інших – ні. Перш ніж використовувати її в лікувальних цілях, варто добре зважити всі «ЗА» і «проти» і ще раз ознайомитися з протипоказаннями. Важливо прислухатися до свого організму, тоді ефект від соди буде позитивним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Кокосове масло для їжі
Next post Чи можна пити сирі яйця?