Найперша рекомендація для юнаків і дівчат, які починають займатися спортом, – кардинальний перегляд раціону і зміна харчових звичок. Причому рада стосується як людей, які прагнуть позбутися від зайвих кілограмів, так і тих, хто мріє набрати м’язову масу.
Найперша рекомендація для юнаків і дівчат, які починають займатися спортом, – кардинальний перегляд раціону і зміна харчових звичок. Причому рада стосується як людей, які прагнуть позбутися від зайвих кілограмів, так і тих, хто мріє набрати м’язову масу.
Стандартне меню регулярно відвідують тренажерний зал спортсменів виключає швидкі вуглеводи і солодощі, обмежує повільні вуглеводи і жири, а також вітає вживання великої кількість клітковини, води і білка. Останньому пункту приділяється особлива увага, оскільки саме білок вважається головним будівельним матеріалом для м’язів.
Натуральний сир-унікальний продукт, популярний серед атлетів за рахунок високого вмісту протеїну. Різноманітний мінеральний склад (кальцій, селен, фосфор і ще близько десяти інших мікро – і макроелементів), а також підвищений вміст казеїну (молочного білка) дозволяють їсти сир в будь-який час доби, не побоюючись за фігуру.
Такі питання, як ” Чи можна їсти сир після тренування?”і” чи корисний сир після тренування?”хвилюють більшість початківців спортсменів, тому постараємося відповісти на них докладно.
Чи можна їсти сир після тренування?
Так, сир можна їсти як до, так і після занять в залі. Продукт прекрасно втамовує голод, поступово заряджаючи енергією і не приводячи до згубних стрибків інсуліну в крові. Крім “поставки” в організм необхідного для росту м’язів білка, сир:
- Запобігає розвитку остеопорозу (хвороба кісткової тканини, що виникає через нестачу кальцію);
- Допомагає в утворенні гемоглобіну;
- Позитивно впливає на швидкість і інтенсивність обміну речовин;
- Нормалізує стан нервової системи;
- Зміцнює кістки, нігті, волосся і зуби;
- Насичує вітамінами і мінералами;
- Регулює кров’яний тиск.
Важлива примітка: сир не можна їсти відразу ж після тренування, рекомендується почекати від 30 до 50 хвилин. Якщо вжити продукт безпосередньо після заняття, організм перестане спалювати власний накопичений жир, що негативно позначиться на продуктивності тренування. Насправді, після інтенсивних фізичних навантажень протягом півгодини не варто їсти взагалі нічого. Інша справа вода: її потрібно пити до повного позбавлення від почуття спраги.
Який сир вибрати після тренування?
Існує думка, що після тренування потрібно вживати знежирений сир. Це твердження в корені невірно, так як повна відсутність жирів в продукті призводить до того, що кальцій з нього просто не засвоюється. Спалити надлишкову вагу на позбавленому ліпідів сирі теж не вдасться: без жирів гормони, що відповідають за позбавлення від зайвих кілограмів, не активуються, а значить процес схуднення не запускається.
Знежирений сир-порожній, марний молочний виріб, тому краще віддати перевагу 1% або 2% (максимум 5%) варіанту, який прекрасно насичує, рятуючи від нав’язливого голоду. Продукт запобігає переїдання і допомагає дотримуватися правил здорового харчування без насильства над собою.
Природно, коли ми говоримо про сир, мається на увазі чисте натуральне молочний виріб, а не солодка сирна маса або сирки з доданим цукром.
Скільки сиру з’їсти після тренування?
Якщо вживати продукт безпосередньо перед інтенсивними фізичними навантаженнями, то рекомендована порція – 200 грам. Цієї кількості вистачить для того, щоб зарядитися енергією і займатися в повну силу. Прекрасною підживленням перед тренінгом також може стати банан.
Щоб забезпечити себе добовою нормою білка, потрібно з’їсти близько 500 грам продукту, розбивши цю порцію на кілька прийомів їжі.
Що стосується сиру на ніч, то після тренування варто обмежитися 150 грамами молочного виробу. Така вечеря, доповнений кефіром або маложирной сметаною, допоможе організму засвоїти амінокислоти в повному обсязі, а значить і сформувати м’язову масу.
Сир з медом після тренування
Вживаючи сир для росту м’язів після тренування, деякі атлети поливають його медом, варенням, сиропами або іншими рідкими підсолоджувачами. Ця практика дієтологами не схвалюється, так як будь-який доданий цукор (навіть в натуральній формі меду) не приносить організму значної користі. Не слід “заправляти” молочні продукти і горіхами, оскільки вони містять велику кількість жирів, за що шлунково-кишкового тракту у вечірній час спасибі не скаже.
Якщо хочеться чимось доповнити вечерю, то нехай це будуть сухофрукти (чорнослив, курага, родзинки) або свіжі ягоди. Любителям солоного сиру пропонується різноманітна зелень (петрушка, кріп, базилік) або огірок.
У першій половині дня з молочного виробу можна приготувати сирники, запіканку або вареники, проте без додавання цукру і цукровмісних продуктів. Допускаються фрукти, тим більше що пюрірованний банан, наприклад, не просто натурально підсолодить страви, але і допоможе довести тісто до потрібної консистенції. Такий сніданок не варто їсти частіше одного-двох разів на тиждень.
Як бачите, сир можна включати в раціон як перед тренуванням, так і після, як для схуднення, так і для набору м’язової маси, як дівчатам, так і юнакам, як вранці, так і ввечері. Сир доречний не тільки після силового тренування, але і після кардіо, а також після будь-яких інших фізичних навантажень.