Науково доведено, що солодке, як і нікотин, кофеїн, алкоголь, може викликати залежність. Чому сильно хочеться солодкого, які причини такого стану, як з ним боротися – розберемося в цій статті.
Науково доведено, що солодке, як і нікотин, кофеїн, алкоголь, може викликати залежність: деякі відчувають справжню потребу в шоколаді або цукерці. Природно, надмірне вживання цукру, який у великій кількості міститься в десертах, призводить до проблем шкіри, надмірної ваги, розвитку різних захворювань. Чому сильно хочеться солодкого, які причини такого стану, як з ним боротися – розберемося в цій статті.
Чому сильно хочеться солодкого у великій кількості?
Можна виділити сім основних причин, які викликають залежність від солодкого:
Нерегулярне харчування. Це одна з найпоширеніших причин. Якщо між прийомами їжі проходить багато часу, то організм «голодує»: він не отримує поживні речовини, необхідні для нормального функціонування. У цей момент завжди хочеться «чогось» солоденького: наш організм «знає», що саме таким чином він може насититися енергією, яка береться з вуглеводів. Ось чому так важливо харчуватися регулярно з невеликими перервами 5-6 разів на день.
Шкідливі харчові звички. Вони формуються в дитячому віці, коли мами і тата в якості заохочення дають дитині цукерку або шоколад. Уже в дорослому віці людина мимоволі ” нагороджує» себе солодощами за будь-якої вчинок: зробив прибирання – візьми пиріжок, відправив лист – ось тобі мармелад.
Активність головного мозку. Під час розумової роботи витрачається багато енергії. З такими ситуаціями часто стикаються студенти під час складання іспитів або менеджери під час авралу на роботі. Що робити? Звичайно, їжте шоколад! Він наситить мозок вуглеводами – джерелами енергії. Заїдати стрес на роботі – не найправильніше заняття. Краще, щоб на столі не було «провокації» у вигляді цукерок і вафель.
Високі фізичні навантаження. Тут все знову ж зав’язано на енергії. При виконанні вправ настає енергетичний голод. При цьому вгамувати його можна не тільки солодощами, але і батончиком мюслі, горіхами, фруктами і сухофруктами – ці продукти набагато корисніше і менш калорійні.
Стан депресії. На вулиці похмуро, ви не виспалися, має бути важкий день… Як підняти собі настрій? Звичайно, з’їсти шоколадку. Знайома ситуація? Вживання солодощів сприяє синтезу гормону радості-серотоніну. Мозок “запам’ятовує” легкий шлях боротьби з депресією, і наступного разу, коли у вас буде поганий настрій, попросить цукерку, а не спробує вирішити проблему.
Дефіцит простих вуглеводів. Такий стан часто відзначається у дівчат, які мріють про ідеальну фігуру і виснажують себе різними дієтами. Як правило, раціон харчування підбирається неправильно: вибирається низькокалорійна їжа, в якій мало вуглеводів. Де можна їх швидко дістати? Правильно, в цукерках і шоколаді.
Генетичні захворювання. Особливості обміну цукрів в організмі закодовані в генах. При деяких порушеннях цей код збивається: цукор дуже швидко «утилізується», але клітини і тканини вимагають ще. Ця причина є найскладнішою і усунути її досить важко. Необхідний спеціальний, збалансований раціон харчування.
Потреба у великій кількості солодкого відзначається у хворих на цукровий діабет. В їх організмі виникає стан гіпоглікемії, при якому спостерігається зниження рівня цукру в крові. Людина може відчувати слабкість, запаморочення, тремтіння в тілі. Щоб позбутися від цих станів, їм необхідний компенсатор-цукерка, шматок рафінаду, мед. Як тільки солодке потрапляє всередину організму, неприємні симптоми проходять.
Сильно хочеться солодкого і тим, хто кидає або вже кинув палити. Відсутність сигарети людина намагається замінити, поклавши в рот льодяник, карамельку або часточку шоколаду. Якщо раніше в стресовій ситуації він брав пачку і запальничку, то зараз рука тягнеться за шоколадом – одна шкідлива звичка змінилася іншою.
Що робити якщо дуже сильно хочеться солодкого?
Коли сильно хочеться солодкого, з’їжте краще щось білкове, наприклад, сир, кефір, сир, варене яйце. Такі продукти нормалізують рівень цукру в крові, за рахунок чого хвилин через 15 «солодкий голод» проходить.
Намагайтеся їсти цукерки, шоколад, тістечко виключно на десерт. Добре, якщо це буде полуденок. Шматочок торта після обіду допоможе задовольнити потребу в цукрі. Деякі дієтологи радять чистити зуби кожен раз, як тільки з’являється бажання з’їсти солодкість. Це дозволяє» переключити ” смакові рецептори на нові відчуття.
Щоб перебороти тягу до солодкого, перегляньте свій раціон: ніколи не пропускайте сніданок, пийте багато води, приймайте пробіотики, скоротіть вживання кофеїну і перейдіть на натуральний цукор, наприклад, з’їдаючи замість морозива порцію сухофруктів або яблуко.