Науково доведено, що солодке, як і нікотин, кофеїн, алкоголь, може викликати залежність. Чому сильно хочеться солодкого, які причини такого стану, як з ним боротися – розберемося в цій статті.
Науково доведено, що солодке, як і нікотин, кофеїн, алкоголь, може викликати залежність: деякі відчувають справжню потребу в шоколаді або цукерці. Природно, надмірне вживання цукру, який у великій кількості міститься в десертах, призводить до проблем шкіри, надмірної ваги, розвитку різних захворювань. Чому сильно хочеться солодкого, які причини такого стану, як з ним боротися – розберемося в цій статті.
Чому сильно хочеться солодкого у великій кількості?
Можна виділити сім основних причин, які викликають залежність від солодкого:

Потреба у великій кількості солодкого відзначається у хворих на цукровий діабет. В їх організмі виникає стан гіпоглікемії, при якому спостерігається зниження рівня цукру в крові. Людина може відчувати слабкість, запаморочення, тремтіння в тілі. Щоб позбутися від цих станів, їм необхідний компенсатор-цукерка, шматок рафінаду, мед. Як тільки солодке потрапляє всередину організму, неприємні симптоми проходять.
Сильно хочеться солодкого і тим, хто кидає або вже кинув палити. Відсутність сигарети людина намагається замінити, поклавши в рот льодяник, карамельку або часточку шоколаду. Якщо раніше в стресовій ситуації він брав пачку і запальничку, то зараз рука тягнеться за шоколадом – одна шкідлива звичка змінилася іншою.
Що робити якщо дуже сильно хочеться солодкого?
Коли сильно хочеться солодкого, з’їжте краще щось білкове, наприклад, сир, кефір, сир, варене яйце. Такі продукти нормалізують рівень цукру в крові, за рахунок чого хвилин через 15 «солодкий голод» проходить.
Намагайтеся їсти цукерки, шоколад, тістечко виключно на десерт. Добре, якщо це буде полуденок. Шматочок торта після обіду допоможе задовольнити потребу в цукрі. Деякі дієтологи радять чистити зуби кожен раз, як тільки з’являється бажання з’їсти солодкість. Це дозволяє» переключити ” смакові рецептори на нові відчуття.
Щоб перебороти тягу до солодкого, перегляньте свій раціон: ніколи не пропускайте сніданок, пийте багато води, приймайте пробіотики, скоротіть вживання кофеїну і перейдіть на натуральний цукор, наприклад, з’їдаючи замість морозива порцію сухофруктів або яблуко.