Будь-яка дієта-це не тільки свідоме обмеження в кількості їжі, але і стрес для організму, оскільки він звик до вживання конкретних продуктів і йому буде непросто «переключитися» на зовсім інший, більш корисний раціон харчування. Що робити, якщо хочеш зірватися з дієти?

Що робити, якщо хочеш зірватися з дієти?

Будь-яка дієта-це не тільки свідоме обмеження в кількості їжі, але і стрес для організму, оскільки він звик до вживання конкретних продуктів і йому буде непросто «переключитися» на зовсім інший, більш корисний раціон харчування. З психологічної точки зору дієта є не менш серйозним випробуванням для наших емоцій. З більшою часткою ймовірності нав’язливі думки про шкідливу, але шалено смачною і звичної їжі будуть переслідувати людину практично постійно.

До цього необхідно підготуватися ще до того, як ви свідомо виберете для себе той чи інший вид дієти. Варіантів систем по зниженню ваги безліч, але кожна з них неминуче тягне за собою ряд обмежень. Через них людина може регулярно відчувати почуття, що він ще не наситився до кінця. Також всілякі спокуси підстерігають на кожному кроці, тому сила волі, самодисципліна і грамотний підхід до вибору системи харчування повинні бути на першому місці.

Що робити, якщо хочеш зірватися з дієти?

Як не зірватися з дієти?

Отже, перше, що необхідно зробити ще задовго до вступу в період зниження ваги — вибрати ту дієту, яка виявиться під силу і буде правильною особисто для вас. При виборі обов’язково враховуйте ряд факторів:

  • загальний стан здоров’я. Важливо, щоб система харчування не йшла врозріз з фізіологічним статусом людини. Якщо, наприклад, ви страждаєте захворюванням органів травлення, без попередньої консультації з лікарем і хорошим дієтологом точно не обійтися. В іншому випадку, можна спровокувати різке загострення наявної патології і сильно собі нашкодити;
  • індивідуальну переносимість продуктів. Вибираючи дієту, стежте за тим, щоб в неї входили ті продукти, на які у вас немає харчової алергії, а їх вживання не викликало б неприязні. Якщо в систему харчування входить якийсь компонент, а на нього вже є алергія, підберіть інший варіант;
  • термін. Якщо ви не є новачком і збираєтеся «сідати» на дієту не вперше, то, ймовірно, зможете витримати і тривалий термін обмежень в харчуванні. Однак коли мова йде про людей, які вдаються до такого способу зниження ваги перший раз в житті, оптимальний варіант — вибрати дієту не на тривалий термін. Обмежтеся тижнем і тоді зривів вдасться уникнути. Звичайно, за тиждень ви не зможете скинути п’ять і більше кілограмів, але якщо вдасться мужньо “втратити” хоча б два або три, це вже стане великим досягненням і мотивацією продовжувати далі;
  • зниження калорійності харчового раціону. Не можна знижувати калорійність їжі різко, так як це загрожує і фізіологічними, і душевними проблемами. Знижуйте калорії плавно: не більше, ніж на 200, максимум — 300. Так ви перевірите свою витримку, а якщо все піде нормально, можна переходити до більш «суворим» обмеженням.

Ну і звичайно, не ставте собі тих завдань, які свідомо не зможете виконати. Не варто «сидіти» на знежиреному кефірі цілий тиждень, так як подібні маніпуляції часто призводять до зривів і тотальної відсутності бажання худнути в подальшому.

Що робити, якщо хочеш зірватися з дієти?

“Хочу зірватися з дієти!»

Так, таке нестерпне бажання може з’явитися в будь-який час. Перш за все, воно виникає тому, що шкідливі продукти харчування, до яких ви, ймовірно, звикли, «підстерігають» нас скрізь і всюди. Важко буває витримати спокусу, проходячи в супермаркеті повз лотків зі свіжою і ароматною випічкою. Не менш важко з байдужістю пройти і повз кафе з улюбленими тістечками. Проте, в таких випадках буває цілком достатньо просто сказати собі рішуче ” ні!”, підкріпивши його головною мотивацією до зниження ваги. Вона точно є, головне — заздалегідь позначити її, і вона буде працювати у вигляді ефективної психологічної установки.

Якщо під час дієти у вас намічається торжество з рясним застіллям або похід в ресторан — не поспішайте «стресувати» і, тим більше, відмовлятися від заходу. Так, з’їсти за столом зайве, коли поруч знаходяться смачні страви, завжди є ризик. Проте, цієї помилки ви можете уникнути, якщо заздалегідь продумаєте, що станете їсти в ресторані або за столом у родичів і друзів. Погодьтеся, що заздалегідь можна дати собі установку на овочевий салат, рибу або нежирне м’ясо. До речі, про солодощі: щоб не образити господиню будинку або людини, який пригощає в ресторані, допустимо з’їсти зовсім небагато «смакоти», не зашкодивши собі. Головне-не захопитися.

Безумовно, знайдуться люди, які бажають нагодувати вас у що б то не стало. Всі відмовки з приводу дієти спочатку не стануть слухати ні мама, ні бабуся, ні найкраща подруга. Спробуйте тактовно пояснити близьким, що ви не голодуєте, не страждаєте і не відчуваєте почуття дискомфорту. За ідеєю, якщо ви робите все правильно, то не будете виглядати як «з голодного краю», викликаючи співчуття у оточуючих. Більш того: виглядати впевнено і природно допоможе чітке позначення психологічної мотивації, тому мета схуднення слід визначити для себе заздалегідь.

Як не зірватися з дієти: мотивація

Головну мету або мотивацію для схуднення позначайте собі чітко і ясно. До речі, найкраще, якщо таких «мотивацій» (їх ще називають перевагами зниження ваги) буде кілька. Для того, щоб їх усвідомити, влаштуйте собі невеликий «мозковий штурм» за добу до першого дня дієти або в перші дні, коли утримання від звичної їжі сприймається людиною найважче.

Що робити, якщо хочеш зірватися з дієти?

Візьміть невеликий блокнот і по пунктах запишіть кілька відповідей на одвічне питання: «Чому Я бажаю схуднути?”або” Які переваги в житті мені дасть зниження ваги?”Відповіді можуть бути різними, залежно від ваших бажань чи фантазії, наприклад:

  • бажаю “влізти” в джинси 44-го розміру-так, щоб вони сиділи на мені ідеально;
  • хочу відчувати себе більш впевнено з особами протилежної статі;
  • хочу знайти собі нового і гідного партнера;
  • бажаю поправити свій стан здоров’я;
  • хочу змінити свій гардероб і стиль;
  • хочу звикнути до смачної, але здорової і корисної їжі.

Використовуйте і старі методи «до яких вдаються майже всі худнуть: повісьте на холодильник забавну напоминалку на кшталт ” багато їсти-заборонено!”або поставте собі в приклад струнку і витончену колегу по роботі, періодично думаючи:” чим я гірше неї? У мене обов’язково все вийде!»

Купіть собі гарне плаття на розмір або півтора менше, ніж ви зараз. Воно точно стане однією з провідних мотивацій для того, щоб не зірватися з дієти і довести справу до переможного кінця. Пам’ятайте: при покупці головне — не перестаратися з розміром і реально оцінювати свої сили і Конституцію.

Поради: як не зірватися з дієти

Гідно пройти цей шлях до кінця, залишивши далеко позаду зайві кілограми, допоможуть кілька корисних порад:

  • регулярно ведіть щоденникові записи. Діліться з собою результатами чергового дня, описуйте свої враження і досягнення. До речі, якщо у вас є сторінка в соціальній мережі, а коло інтересів віртуальних друзів збігається з вашим, чому б не почати ведення власного блогу, регулярно публікуючи результати зниження ваги? Звичайно, це не є обов’язковою умовою: все залежить від психотипу людини і його бажання публічно ділитися з іншими своїми думками і результатами. Можна обмежитися веденням особистого щоденника-просто для себе, щоб в подальшому об’єктивно оцінювати всі результати;
  • робіть собі поблажки. Будь-яка хороша система зниження ваги має на увазі наявність «щадного дня» або днів, в які можна з’їсти трохи солодкого або навіть мучного. Звичайно, якщо ви твердо вирішили дотримуватися правильного харчування і впевнені в своїх силах, від поблажок можна відмовитися, але якщо організм поки вперто не хоче відвикати від швидких вуглеводів, не варто піддавати його сильному стресу. Краще давати йому час, щоб він відвикав поступово, без шкоди для психіки і загального стану здоров’я. До речі: насправді, від «небажаної смакоти» ми відвикаємо швидко. Вже через місяць кардинальних змін в харчуванні люди виявляють, що мучного і солодкого їм не хочеться взагалі або вони можуть себе контролювати, вживаючи ці продукти по мінімуму;
  • не забувайте себе заохочувати. Якщо вам вдалося в черговий раз проявити силу волі і не зжерти в один присід великий шматок торта, запишіть це в свій блокнот і заохочуйте себе чимось приємним (тільки, безумовно, не їжею!). Це може бути похід в кіно, басейн або покупка тих речей, які давно подобалися, але у вас не було часу і особливої мотивації для їх придбання. Все матеріальне, куплене під час дієти, стане постійним нагадуванням на майбутнє, щоб і далі працювати над собою в продуктивному напрямку;
  • займайтеся різними справами, відволікаючись від думок про їжу. Насправді, це дуже дієва рекомендація, яка починає працювати при мінімальному вольовому зусиллі. Спілкуйтеся з друзями, залишайтеся на роботі, виконуючи додаткові завдання, займіться прибиранням або грою з дитиною. Намагайтеся триматися подалі від телевізора, комп’ютера або телефону, щоб машинально перед екраном не з’їсти зайвого.

Регулярно відволікаючись від думки «з’їсти смачненького», ви з часом виявите, що заміну солодкого і борошняного можна знайти завжди — так, щоб шкідливі продукти не стали джерелом непотрібних перекусів.

Що робити, якщо хочеш зірватися з дієти?

Як витримати дієту і не зірватися?

Якщо ви раптом зірвалися один раз, це не привід для того, щоб лаяти себе і припиняти домагатися бажаного. Можливо, зрив був не таким значним, як вам здається. В даному випадку завжди реально продовжити дієту ще на пару днів. У разі серйозного зриву уважно перечитайте “мотиваційну частину”, описану в блокноті і подумайте над тим, чи достатньо у вас стимулів для схуднення. Цілком ймовірно, що саме під час зриву вдасться виявити ту дорогоцінну мотивацію, яка в підсумку стане ключовою і максимально ефективною.

Не забувайте про плавності і поступовості. Часто буває так, що, відчувши себе погано в процесі дієти, люди лякаються і після зриву бояться повертатися до колишньої схемою. Повернутися до спроб знизити вагу після зриву цілком можливо, проте слід критично переглянути стару систему і внести в неї відповідні корективи.

Чи не зірватися допоможе правильне вживання рідин. Перш за все, мова йде не про напої, а про звичайну воду, якій у худне повинно бути в раціоні не менше 1,5 -2 літрів на добу. Не додавайте цукор в каву і чай, готуйте трав’яні чаї. Забудьте про смузі і свіжих соках, що містять зайві калорії, і не вживайте алкогольних напоїв, що розпалюють апетит.

Чи не зірватися допоможе своєчасне вирішення проблеми всюдисущого нічного нападу голоду. Як правило, він відбувається, коли ми занадто пізно вирушаємо до сну. Уникнути неконтрольованого поїдання сосисок вночі допомагає збалансований режим праці і відпочинку. Коли людина спить, він не хоче їсти, а якщо сну досить, на ранок він прокидається бадьорим і повним сил.

Міцний, здоровий нічний сон, чітка мотивація і самоорганізація стануть незамінними супутниками під час непростого періоду дієти. Якщо ви будете дотримуватися всіх корисні рекомендації, то назавжди забудете не тільки про горезвісних «дієтичних зривах», а й про зайві кілограми, які ніколи більше не повернуться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Загартовування організму
Next post 10 продуктів, які допомагають схуднути