Загартовування вважають запорукою здорового організму і довголіття. Навіть найменшим відомо, що вода – це джерело життя і енергії. А що ж буде відбуватися з тілом, якщо обливатися холодною водою?
Загартовування вважають запорукою здорового організму і довголіття. Навіть найменшим відомо, що вода – це джерело життя і енергії. А що ж буде відбуватися з тілом, якщо обливатися холодною водою.
Нам з дитинства радили проводити процедури загартовування, щоб організм звикав до перепадів температури і міг захиститися від безлічі вірусних захворювань. У цій статті ми детально розберемо, як холодна вода впливає на людину, яку користь і шкоду завдає процедура, як правильно почати обливатися.
Реакція організму на обливання холодною водою
Загартовування дозволяють організму пристосуватися до максимально низьких і високих температур. Тому підготовлена людина зможе з легкістю перенести екстремальні градуси і не захворіти. В процесі проведення процедури розвиваються природні терморегуляційні функції, за рахунок чого активізується захист до застуди і стресу, а також поліпшується кровотік.
Під час взаємодії холодної води і шкірних покривів роздратовані рецептори передають імпульси в головний мозок, тим самим призводять до збудження певні ділянки гіпоталамуса. Дані зони відповідають за:
- працездатність серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту;
- процеси метаболізму;
- повноцінний сон;
- збереження температури тіла;
- психоемоційний стан.
Після контакту з холодною водою організм пробуджується і виходить зі стану постійної сонливості і слабкості.
Крім того, різке обливання викликає страх, тим самим призводить до виділення адреналіну. Під його впливом відбувається звуження судин і викид крові з шкірних покривів в організм. Під час цього процесу внутрішні капіляри насичуються, що свідчить почервоніння шкіри. Після 35 років вкрай важливо загартовуватися, адже з віком капіляри відмирають і уповільнюють постачання кров’ю органи. Тільки за умови регулярного харчування судин і капілярів киснем, корисними речовинами можна ваш організм сповільнить старіння.
Чи корисно обливання холодною водою вранці
Загартовує процедуру рекомендують проводити з ранку, щоб тіло підбадьорилося і зарядилося позитивною енергією. Після раптового контакту з водою організм відчуває стрес, і протягом деякого часу температура тіла підвищується до 40 градусів. За цей період знищуються хвороботворні мікроорганізми.
Переваги загартовування холодною водою:
- Зміцнення імунної системи, пробудження і тонізація організму, підвищення протистояння до інфекційних захворювань;
- Поліпшення функціонування серцево-судинної системи, кровотоку;
- Зменшення набряклості вен;
- Нормалізація сну;
- Виведення токсинів, шлаків, шкідливих речовин;
- Збільшення працездатності і витривалості;
- Попередження цукрового діабету;
- Зниження рівня холестерину;
- Підвищення стресостійкості, витривалості і опору до зовнішніх подразників;
- Розвиток сили волі.
Користь обливання холодною водою для жінок
В першу чергу, слід зазначити, що загартовування безпосередньо впливає на зовнішність. Цей момент особливо важливий для представниць прекрасної статі, які завжди стежать за собою, щоб залишатися красивими. За рахунок контакту з холодною водою волосся знаходять природний блиск і гладкість. Крім того, локони зволожуються і стають більш стійкими до ламкості і перетину.
Також позитивний ефект від загартовування спостерігається і на шкірі. Регулярні процедури омолоджують і тонізують шкірні покриви, покращують колір обличчя. Обливання холодною водою дозволяє схуднути, внаслідок прискореного обміну речовин. Це ще й відмінний спосіб, щоб позбутися целюліту. Адже поліпшена циркуляція крові розбиває “апельсинову корочку”.
Лікарі не рекомендують обливатися вагітним жінкам. Максимум, що допускається, – це загартовування ніг. Однак і в цьому випадку є умова – температура води не повинна бути нижче 18 градусів.
Обливання холодною водою і користь для організму чоловіка
Безсумнівний позитивний ефект загартовування спостерігається і у чоловіків. Як правило, за обливанням холодної водної найчастіше можна зустріти чоловіків. Це пов’язано з більш високою витривалістю в порівнянні з жінками. Основна користь процедури полягає в збільшенні вироблення тестостерону, рухливості сперматозоїдів і підвищенні сексуальної активності. Тому при плануванні вагітності лікарі рекомендують подружжю обливатися холодною водою.
Як краще почати обливатися холодною водою?
Для того, щоб приступити до процедури загартовування, слід повністю упевнитися в готовності. Для цього необхідно проконсультуватися з лікарем і пройти обстеження. Обливання найкраще починати в період з кінця весни до початку осені. У теплі деньки простіше адаптуватися до температурних стрибків. Важливо бути морально підготовленим і підходити з ентузіазмом. Це допоможе зарядитися позитивною енергією.
Ні в якому разі не можна відразу виливати на себе відро води. Починати слід з вибору оптимального температурного режиму. Вода повинна становити не менше 18 градусів і з кожним днем знижуватися на 1 градус. Максимально температура може знизитися до 13 градусів. Обливання слід проводити вранці, щоб отримати дозу бадьорості. Спочатку обливають ноги, поступово рухаючись від щиколоток до стегон, живота, грудей і спини. На наступний день дозволяється повністю облити тіло. Перед процедурою потрібно ретельно розім’ятися.
Основні правила обливання:
- Щодня повторювати процедуру;
- Обливатися потрібно з відра, а не з душу. Тілу необхідний різкий перепад температури, а душ спричинить за собою лише переохолодження;
- Не можна проводити процедуру під час хвороби;
- Перший тиждень слід обливатися половиною відра;
- Займатися спортом або виконувати легкі фізичні навантаження;
- Після завершення маніпуляцій слід насухо витерти тіло, тепло одягнутися і уникати протягів.
Протипоказання до обливання холодною водою
Список корисних властивостей обливання не є аргументом для обов’язкового проведення. Існує ряд протипоказань до процедури:
- Перебіг простудних або вірусних хвороб;
- Патології серцево-судинної системи;
- Онкологія;
- Пошкодження цілісності шкірних покривів;
- Активна стадія туберкульозу;
- Нещодавно перенесений інфаркт або інсульт;
- Захворювання щитовидної залози;
- Порушення функціонування нирок.
Представлений список-не заборона, а лише попередження. Приступати до процедури можна тільки з дозволом лікаря і повної діагностики.
Шкода обливання холодною водою
Хоч обливання холодною водою визнано однією з найефективніших процедур загартовування, але при неправильному і необдуманому підході до цього процесу можливо нашкодити навіть найміцнішим і витривалим.
В основному шкідливий вплив на організм проявляється у вигляді застуди, грип (при неправильному розрахунку тривалості процедури, обливання занадто холодною водою). Також, якщо переносите будь-яке захворювання, то після обливання тільки погіршите ситуацію. Це особливо стосується хронічних форм.