Дієтологи досі не можуть прийти до однозначної думки: корисна чи шкідлива кетодієта. Одні вважають її ефективним способом схуднення. Інші категорично не рекомендують харчуватися виключно білково-жировою їжею, щоб не нашкодити здоров’ю…

Ще раз про кетодиете

Кетодієта або кетогенна дієта – це низьковуглеводне харчування. Воно має на увазі зміну раціону в бік білків і жирів. Щоб дати організму заряд енергії, запускаються процеси спалювання глюкози. Коли вуглеводів мало, він змушений шукати нові джерела сил. Ними стають жири. Вони розпадаються на кетони. Підвищення їх концентрації призводить до свого роду отруєння, але, тим не менш, людина втрачає зайві кілограми.

Дієтологи досі не можуть прийти до однозначної думки: корисна чи шкідлива кетодієта. Одні вважають її ефективним способом схуднення. Інші категорично не рекомендують харчуватися виключно білково-жировою їжею, щоб не нашкодити здоров’ю. Кетогенна дієта має побічні ефекти і, з іншого боку, певні плюси, про які потрібно обов’язково знати. Якщо не перегинати палицю і дотримуватися принципів харчування, можна досягти хороших результатів.

Користь кетодієти

Цей тип харчування спочатку розроблявся для терапії деяких хвороб. Поступово він “перекочував” в дієтологію. Принцип дієти полягає в тому, що в ролі основного «пального» виступають вуглеводи. Коли їх кількість різко скорочується (до 20 м в день), зменшується і обсяг глюкози. Організм відчуває потребу в енергії, тому виникають реакції кетозу. Кетонові тіла, що утворюються в ході розпаду жирів, стають джерелом бадьорості і сил. У звичайному стані в крові вкрай мало кетонових тіл, тому що їх замінює глюкоза.

Досягти кетозу можна в результаті повної відмови від їжі, але це дуже небезпечно. Кетодієта вважається щадить альтернативою голодування, яка не завдає радикального збитку здоров’ю. Харчуючись, ми все одно насичуємо організм корисними речовинами (вітамінами, амінокислотами, мікро – і макроелементами).

При дотриманні кетодієти у багатьох людей поліпшується самопочуття, нормалізується емоційний фон, піднімається настрій. Деякі відзначають, що стають більш енергійними і активними, працездатними і уважними. Такий спосіб харчування допомагає швидко позбутися від патологічної залежності від солодощів, а за рахунок великої кількості жирів, що надходять в організм, відчуття насичення настає швидко і зберігається протягом довгого часу.

Ще раз про кетодиете

Небезпека кетодієти

Головний хвилин кетогенної дієти-незбалансоване харчування. Через те, що процес кетозу запускається штучно, зростає навантаження на печінку. Також з’являється помітний ацетоновий запах з рота, від сечі, тіла. Мінімізувати це прояви можна, якщо випивати більше 2-х літрів води на добу. Недолік овочів провокує порушення роботи шлунково-кишкового тракту і іноді стає причиною розвитку серйозних патологій. Дієта абсолютно протипоказана хворим на цукровий діабет, вагітним жінкам і годуючим матусям, а також людям з хронічними патологіями.

Зразкове меню кетодієти на тиждень

Сніданок

Перекус

Обід

Полуденок

Вечеря

День 1

Варені яйця 2 шт.

Авокадо

Салат (волоський горіх, сир, яловичина), курячий бульйон

Кефір

Голубці з яловичиною

День 2

Яєчня з шинкою

Горіхи (жменя)

Салат із зелені, гриби під сиром

Ряжанка

Сирники зі сметаною

День 3

Тост з арахісовим маслом

Яйце 1 шт.

Юшка

Кефір

М’ясний салат

День 4

Сир

Яблуко, сир

Варене яйце, курячий бульйон

Ряжанка

Салат із зелених овочів з маслом

День 5

Яєчня з 2-х яєць

Авокадо

Курка запечена, зелень

Сир, горіхи

Кабачкові оладки, сир

День 6

Тост з сиром і шинкою

Сир, зелене яблуко

Рибна котлета, салат з огірків і помідорів

Маложирний йогурт

Свиняча відбивна, зелень

День 7

Омлет з 3-х яєць

Салат з відвареної яловичини і зелених овочів

Бурий рис

Ряжанка

Запечена червона риба, овочі

 

На кетодиете можна схуднути, причому зайві кілограми не повернуться. Але варто завжди пам’ятати, що це досить екстремальний тип харчування, який може викликати ряд побічних ефектів: слабкість, озноб, головні болі. І це ще «квіточки». Іноді здоров’ю наноситься істотний збиток. Якщо ви хочете спробувати кетогенну дієту, спочатку проконсультуйтеся з лікарем, щоб не викликати серйозних проблем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Які продукти здатні зменшити запаси внутрішньочеревного жиру?
Next post Запорука ефективного схуднення: спорт або дієта?