Як привчити дитину їсти здорову їжу і при цьому урізноманітнити раціон.

Рекомендації по харчуванню дітей з надмірною вагою

Як привчити дитину їсти здорову їжу і при цьому урізноманітнити раціон.

Ожиріння є серйозним захворюванням, яке охоплює не тільки дорослих, але також дітей і підлітків у всьому світі. Зайва вага несе за собою наступні проблеми зі здоров’ям – це цукровий діабет 2 типу, підвищення артеріального тиску, високий рівень холестерину. Крім того ожиріння у підлітків стає причиною низької самооцінки і депресії.

Найефективнішою стратегією зменшення дитячого ожиріння є поліпшення харчування та фізичних вправ, а також створення здорових звичок у вашій родині. Але про все по порядку.

 

Чи є у дитини надмірна вага?

Звичайно, в деяких випадках досить поглянути на дитину, щоб зрозуміти чи є у нього надмірна вага, але все ж поговоріть з лікарем вашої дитини, який за допомогою діаграм зростання, ваги та інших тестів допоможе відповісти на це питання.

 

Причини надмірної ваги

Занадто мало фізичної активності і неправильне харчування є головними факторами в розвитку дитячого ожиріння.

Порушення в харчуванні. Якщо ваша дитина регулярно відвідує традиційний фаст – фуд, і улюбленим продуктом є «котлета» на булочці з кунжутом, а також часто споживає вироби з білого борошна, фруктові соки, цукерки, солодощі-все це може стати причиною надмірної ваги і ожиріння.

Недолік фізичної активності. Якщо дозвілля Вашої дитини-перегляд телевізора, комп’ютерні ігри, соціальні мережі в Інтернеті – це ще один крок на шляху до ожиріння.

Вплив сім’ї. Якщо в сім’ї один або обоє батьків страждають ожирінням, то воно, ймовірно, буде і у вашої дитини, і справа тут не в генетичних факторах, а в тому способі життя, які ведуть батьки. Це особливо актуально, коли рафіновані, високоуглеводні продукти завжди доступні вдома, а заняття фізичною активністю не є пріоритетними в сім’ї.

Психологічні фактори. Стреси в школі, сварки батьків, може підвищити ризик дитячого ожиріння. Деякі діти переїдають «щоб» впоратися ” зі стресом і батьки можуть мати аналогічні звички.

 

Ускладнення і наслідки надмірної ваги

Захворювання, які колись вважалися дорослими, тепер характерні і для дітей. До таких захворювань відноситься:

* Цукровий діабет 2 типу. Це хронічне захворювання, що характеризується порушенням вуглеводного обміну.

* Метаболічний синдром, що включає високий кров’яний тиск, високий рівень цукру в крові, високий рівень тригліцеридів у крові, низький рівень «хорошого» холестерину (ЛПВЩ), надлишок жиру в животі.

* Жирова дистрофія печінки. Це захворювання, яке не має ніяких симптомів, проте воно може стати причиною рубцевого пошкодження печінки.

 

Діагностика

Ваш лікуючий лікар, вивчивши діаграму зросту і ваги дитини, а також дослідивши індексу маси тіла, допоможе відповісти на питання про надмірну масу тіла дитини. Також найважливіший критерій діагностики-біохімічний аналіз крові. Аналіз крові на глікований гемоглобін-покаже, чи є ризик розвитку діабету. А ліпідний профіль покаже співвідношення “хорошого» і “поганого” холестерину.

 

Рекомендації по корекції надмірної ваги

Причина надмірної ваги дітей-це абсолютно безвідповідальне ставлення батьків. Складається відчуття, що батьки роблять все для того, щоб у дитини була надмірна вага.

Наприклад, згадується розмова з охоронцем одного з ресторанів. Він “доводив”, що дітям видніше що їсти, і його дитина 12 років їсть у фаст-фуді, тому що хоче, а овочі їсти не хоче!!! Більш того він щиро вважає, що там вона зможе наїстися. Я думаю тепер можна поставити крапку в питанні, чому діти страждають ожирінням.

П’ятиріччя дитини батьки часто святкують у фаст-фуді, купуючи кульки і картоплю фрі.

Часто сімейний вихідний теж проводиться в фаст-фуді, де великий тато і Велика мама відгодовують свою дитину. Я не розумію, чим діти завинили, і за що їм таке покарання?

“Дитина закочує істерику і вимагає чізбургер», «я не можу відучити дитину від фаст-фуду», ці слова я часто чую на консультаціях. Вибачте, а хто його привчив?

Гостинці від бабусі, у вигляді постійних шоколадок, тістечка і булочки, чіпси, газовані напої в шкільних їдальнях, постійні перекушування чимось солодким-ось основне харчування дітей.

Після такого солодкого застілля кому захочеться їсти огірок?

 

Я пишу ці слова батькам. Не потрібно губити здоров’я дітей з ранніх років фаст-фудом, шоколадками, цукерками та іншою нісенітницею.

Привчіть дитину і навчитеся самі їсти здорову, різноманітну їжу. Згадайте про сочевицю-це прекрасний продукт, для здорового харчування, на полицях магазинів є спельта, гречка, різноманітні види рису, квасоля, бобові. Це поживні продукти, які містять і білки і повільні вуглеводи. Купуйте на ринках свіже м’ясо і рибу, яйця. Сезонні овочі та фрукти. Обмежити рафіновані продукти. Я маю на увазі вироби з білого борошна, білий хліб, крім того сосиски, сардельки, ковбаси, чіпси та інше «сміття».

Допоможіть знайти дитині відповідний спорт. Спортивних секцій зараз так багато, що можна тільки позаздрити. Це допоможе позбутися від інтернет-залежності.

 

Це абсолютно прості рекомендації, доступні кожному, тут немає нічого складного. Питання часу і сили волі – налаштувати дитину на здорове харчування і перейти самому на обраний режим харчування. Здоров’я наших дітей це головне, і ми з вами це знаємо.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post ТОП – 10 продуктів для здорового харчування
Next post Фаст-фуд. Шкода і користь