У кишечнику накопичуються різні продукти життєдіяльності і залишки їжі, яку не вдалося переварити. При нормальному стані все, що є в цьому органі, має виводитися назовні, але іноді цього не відбувається. Як правильно зробити очищення кишечника? Які методики існують?

Правильне очищення кишечника

Кишечник – самий “брудний” орган. У ньому накопичуються різні продукти життєдіяльності і залишки їжі, яку не вдалося переварити. Кишечник також є місцем проживання численних патогенних мікроорганізмів. При нормальному стані все, що є в цьому органі, має виводитися назовні, але іноді цього не відбувається. З цієї причини виникають різні неприємні стани. Як правильно зробити очищення кишечника? Як часто потрібно проводити процедуру? Які методики існують?

Чому потрібно чистити кишечник?

Зашлакованість кишечника-одна з причин хвороб, таких як геморой, пухлини, поліпи, коліт і запор. Накопичуючись, забруднення перетворюються в тверду масу. Іноді вага калових каменів може становити кілька кілограмів. Вони викликають розтягнення кишечник і зменшення його перистальтики. В результаті з’являється ймовірність проникнення токсинів в кровотік – виникає отруєння організму. Це, в свою чергу, призводить до проблем із серцем, легенями, печінкою та нирками.

Правильне очищення кишечника

Симптоми забруднення кишечника наступні:

  • відрижка;
  • підвищений метеоризм;
  • нерегулярний стілець;
  • наліт на язиці і неприємний запах з рота;
  • збої в режимі сну;
  • головні болі і мігрені.

Як правильно робити очищення кишечника?

Є чимало способів привести кишечник в порядок і відновити його нормальну роботу. Багато з них можна застосовувати в домашніх умовах.

Клізма

Клізма є одним з найпопулярніших методів очищення кишечника. Вона вводиться в товсту кишку через анальний отвір. Розчин готується з чистої, злегка підсоленої води (1 ст.л. солі на 1 л. рідини), підігрітої до +22-25 °С. перевищувати це значення не слід: занадто тепла рідина швидко вбереться клітинами стінок кишечника, і ніякого очищення не відбудеться. Використовувати хлоровану воду з-під крана не можна. Заборонено ставити клізми, якщо діагностовані запалення в кишечнику, гострий геморой, кровоточать поліпи. Протягом оного дня клізму можна застосовувати тільки один раз. Цей метод необхідно поєднувати з прийомом ліків – пребіотиків. Мінус клізми полягає в тому, що разом з токсинами і твердими масами з кишечника видаляється частина корисної мікрофлори, тому зловживати цим способом категорично не можна.

Правильне очищення кишечника

Гідроколонотерапія

Цей метод очищення кишечника застосовується в стаціонарних умовах. У кишечник під тиском вливається кілька літрів води. Процедура ефективна, вона дозволяє вивести з органу шлаки, причому в повному обсязі. Важливо також пам’ятати про негативний вплив процедури на корисну мікрофлору, тому її можна проводити не частіше одного разу на рік.

Очищення кишечника в домашніх умовах

Найпростіший і доступний спосіб – дотримання дієти. Правильне харчування, на відміну від прийому проносних медикаментів, не викликає зневоднення організму і сприяє повному збереженню мікрофлори.

Очищує ефектом володіють рослинні волокна, тому в раціон необхідно включати різні овочі: зелень, брокколі, буряк, капусту. Також корисні чорнослив та інші сухофрукти, морська капуста, гречка, яблука, насіння льону. Багато клітковини міститься в пшеничних висівках.

Правильне для кишечника харчування передбачає відмову від грибів, бобових, жирного м’яса і випічки. Також важливо випивати 1,5-2 літра чистої води за добу.

Для очищення кишечника можна приймати препарати. Однак робити це без консультації з лікарем вкрай не рекомендується. Після обстеження лікар може призначити проносні засоби, які розрізняються за принципом і силі дії, сечогінні препарати, спеціальні сорбенти, що вбирають токсини і виводять їх з організму. Ліки не можна приймати постійно, так як це може привести до порушень електролітного обміну і корисної мікрофлори.

Очищення кишечника повинно проводитися комплексно. Воно повинно бути спрямоване не тільки на видалення токсинів і шлаків, продуктів обміну і патогенних бактерій, але і на відновлення і зміцнення мікрофлори. Є багато способів домашнього і стаціонарного лікування, але застосовувати їх слід тільки після консультації з лікарем. Спеціаліст, врахувавши стан і складність проблеми, зуміє розробити щадну, але ефективну програму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Продукти Anti-age
Next post Загартовування організму