Молодих, недосвідчених матусь часто закидають “корисними порадами”, Як правильно годувати малюка. Однак багато з них викликають сумніви. Популярні міфи про грудне вигодовування часто не мають нічого спільного з дійсністю, а щоб дістатися до істини, доводиться просівати тонни інформації.

Популярні помилки про принципи годування дитини

Молодих, недосвідчених матусь часто закидають “корисними порадами”, Як правильно годувати малюка. Однак багато з них викликають сумніви. Популярні міфи про грудне вигодовування часто не мають нічого спільного з дійсністю, а щоб дістатися до істини, доводиться просівати тонни інформації. Розглянемо найпопулярніші помилки і з’ясуємо реальний стан справ.

Час годування немовляти

Були часи, коли педіатри радили відводити на годування 20 хвилин і ні секундою більше. Але всі діти різні: комусь вистачить і 15 хвилин, щоб насититися, а хтось буде «смакувати» молоко півгодини і більше. Для немовляти годування-це не просто вгамування голоду і отримання всіх необхідних корисних поживних речовин. Перш за все-це близький контакт з мамою, можливість спілкування, тому не потрібно постійно стежити за годинником і відривати чадо від грудей після закінчення певного часу.

Говорячи про прийом їжі за розкладом, варто відзначити, що часте годування стимулює лактацію, тобто чим більше малюк їсть, тим більше буде молока. Педіатри рекомендують відмовитися від суворого режиму і годувати дитину, якщо він подає сигнали, що голодний: перевертається уві сні, крекче, висовує язик, повертає головку при дотику до щоки, облизує губи, смокче палець, пхикає або плаче.

Популярні помилки про принципи годування дитини

Штучне годування дитини

Думка про те, що поки не з’явилося молоко, малюка потрібно догодовувати сумішшю, помилково. Дитині зовсім не потрібні великі «порції», щоб насититися. Так, грудне молоко у матусі з’являється не відразу, але природа подбала про те, щоб організм дитини трохи «почекав». Для цього ще в утробі накопичуються всі необхідні поживні речовини, які використовуються як запасні ресурси. Цим також пояснюється той факт, що в перші дні життя немовля втрачає 10% свого початкового ваги.

Не варто вірити, що сучасні штучні суміші корисні і мають такий же склад, як натуральне грудне молоко. Багато з них виготовляються на основі коров’ячого, яке призначене для теляти, а не для маленької людини. Для бичка важливий темп зростання, а для малюка – якість процесів розвитку. Молоко жінки має унікальний склад, і воно може абсолютно повністю задовольнити всі потреби дитини, в той час як штучне містить велику кількість білка, солі і мікроелементів, які надають велике навантаження на ще незміцнілий організм.

Скільки повинен з’їдати дитина за одне годування?

Кількість з’їденої їжі багато в чому визначається вагою і віком дитини. З кожним днем обсяг випитого грудного молока збільшується: на другий день життя малюк в середньому вживає 200-240 мл, а на третій – вже 300-340! Необхідну щоденну дозу можна легко розрахувати за формулою, помноживши кількість днів життя на 10. Однак отриманий показник буде умовним, так як у кожного немовляти своя норма, тому не варто його насильно напихати їжею, нехай він сам вирішить, наївся чи ні. Якщо дитина наїдається, то він спокійний, добре спить, додає у вазі, і у нього регулярний стілець.

Популярні помилки про принципи годування дитини

Чому дитина відригує після годування?

Зригування відбувається не тому, що малюкові щось не сподобалося в смаку молока. Головна причина полягає в закиданні їжі зі шлунка назад в стравохід. Багато батьків вважають, що це блювота, і вони починають сильно турбуватися про здоров’я свого чада. При блювоті кількість виділених мас набагато більше, ніж при відрижці, малюкові доставляють дискомфорт шлункові спазми і коліки, через що він стає неспокійним і плаксивим.

Слід знати, що зригування викликають дві групи причин: фізіологічні і патологічні. Перші пов’язані з недосконалістю травної системи. Фізіологічні відрижки можуть спостерігатися у дітей до 4-6 місяців, і вони не є симптомами будь-яких захворювань. Патологічні відрижки-ознака порушень в роботі ЦНС, які виникають ще в період внутрішньоутробного розвитку. Якщо у дитини відзначаються часті, рясні виділення з рота після годування, слід звернутися до лікаря, щоб той зміг поставити правильний діагноз і призначити ефективне лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Відмова від сніданку: за і проти
Next post Корисні властивості кактусів