Полуниця-одна з найулюбленіших ягід як дітей, так і дорослих. При регулярному вживанні солодких достигли ягід в сезон можна значно заповнити організм корисними мікроелементами, але при різних протипоказання вона може і серйозно погіршити здоров’я.
Полуниця-одна з найулюбленіших ягід як дітей, так і дорослих. Вона має довгасту або округлу форму, що кидається в очі яскраво-червоне забарвлення і соковито-солодкий смак. Цей плід рослини можна зустріти в продажу цілий рік. Однак найбільш корисною вважається полуниця, вирощена в сезон на місцевій території.
Ягоду включають в раціон при дієтичному харчуванні. Її енергетична цінність в 100 грамах становить 35-40 ккал, при цьому в полуниці міститься багато корисних речовин:
- Клітковини, що нормалізує травні процеси;
- Органічних кислот, що стабілізують метаболізм;
- Вітаміну З, що підвищує стійкість до запальних процесів;
- Вітамінів групи В, що беруть участь в кровотворенні;
- Вітаміну Е, що уповільнює процес старіння;
- Кальцію, що поліпшує згортання крові;
- Заліза, бору, цинку.
Корисні властивості полуниці для організму
При регулярному вживанні солодких достигли ягід в сезон можна значно поліпшити здоров’я, заповнити організм корисними мікроелементами. Після введення полуниці в щоденний раціон спостерігається наступне:
- Зміцнення імунної системи, попередження простудних захворювань;
- Поліпшення складу крові;
- Нормалізація артеріального тиску;
- Зниження рівня холестерину;
- Очищення нирок і печінки;
- Виведення жовчі;
- Послаблення запорів;
- Усунення дисбактеріозу;
- Регулювання рівня цукру;
- Виведення зайвої рідини;
- Зміцнення стінок судин;
- Попередження онкологічних захворювань.
Крім зазначених достоїнств, ягода здатна виробляти в організмі гормон дофамін, що відповідає за радість. Після того, як людина з’їдає кілька плодів полуниці, у нього спостерігається значне поліпшення настрою, зниження втоми, сонливості і слабкості.
Червоні ягоди, за рахунок знаходиться в складі кальцію і фтору, зміцнюють кісткову тканину. Тому дітей після літнього сезону відбувається прискорене зростання, а у дорослих поліпшується стан зубів, нігтів і волосся.
Користь полуниці для чоловіків
Більшість чоловіків вже встигли оцінити корисні властивості солодких ягід. Після вживання полуниці, за рахунок поповнення цинку в організмі, починає доливати чоловіча сила, тому червоні плоди вважаються потужним афродизіаком. Це не короткочасний ефект. Рівень лібідо підвищується на тривалий період. Однак організму з плином часу необхідно заповнення цинку, тому необхідно періодично включати в раціон полуницю.
Ягоди також компенсують нестачу калію, що в свою чергу відбивається на роботі серцевого м’яза. Після вживання полуниці функціонування серця поліпшується і знижується ризик виникнення інфаркту або інсульту.
Користь полуниці для здоров’я жінки
Важливість полуниці в раціоні жінок обумовлена тим, що під час менопаузи знижується міцність кісток, уражається хребет, а при вживанні ягоди в організм потрапляє бор, що попереджає розвитку остеопорозу.
Червоні плоди застосовують в косметичних цілях. На основі полуниці готують живильні маски, які знижують жирність шкірного покриву шляхом підсушування і відлущування. Також полуничні косметичні засоби відбілюють шкіру, впливають на розширені пори, звужуючи їх, активно борються з висипаннями і прищами. Міститься в складі мідь відповідає за активну вироблення колагену, який розгладжує зморшки і рельєф.
Особливо корисно їсти полуницю під час вагітності в першому триместрі через фолієвої кислоти. Даний компонент необхідний при формуванні нервової трубки плода. Також мікроелементи ягоди активізують виведення зайвої рідини, шлаків і токсинів, за рахунок чого усуваються набряки.
Представниці прекрасної статі включають в меню ягоди при схудненні. Вони допомагають в нормалізації травних процесів і прискоренні обміну речовини. У бажанні позбутися від зайвих кілограмів жінки повністю відмовляються від солодкого. Однак в полуниці мала частка цукру із середнім глікемічним індексом засвоюваності.
Шкода полуниці
Наскільки не була б корисна полуниця з її унікальним складом, але при різних протипоказання вона може серйозно погіршити стан здоров’я. В її складі присутній лимонна і яблучна кислота, які активно дратує органи шлунково-кишкового тракту. Свіжі ягоди не слід вводити в меню, якщо був поставлений діагноз:
- Виразка дванадцятипалої кишки, шлунка;
- Гіпертонія;
- Гастрит;
- Коліт;
- Кишковий розлад;
- Геморой;
- Подагра;
- Артрит.
Також не варто забувати, що полуниця – це найсильніший алерген. Тому дітей до 3 років забороняється годувати червоними плодами. З настанням зазначеного віку дитині дозволяється дати спробувати кілька ягід, щоб уникнути виникнення висипу на шкірі і діатезу. Жінкам під час вигодовування малюків теж слід відмовитися від полуниці.