Шлунок є одним з найголовніших учасників процесу травлення. У ньому накопичується і перемішується все, що ми з’їли, а потім вміст піддається хімічному розщепленню: вітаміни і мінерали перетворюються в легко всмоктуються форми і доставляються кожній клітині тканин.

Підвищення кислотності організму людини: причини і лікування

Шлунок є одним з найголовніших учасників процесу травлення. У ньому накопичується і перемішується все, що ми з’їли, а потім вміст піддається хімічному розщепленню: вітаміни і мінерали перетворюються в легко всмоктуються форми і доставляються кожній клітині тканин.

Перетравлення їжі відбувається під дією шлункового соку, в якому міститься соляна кислота, і іноді вона виробляється у великих кількостях, що доставляє нам дискомфорт. Позбутися від цього стану і не допустити його появу можна, проте необхідно знати, чому шлунковий сік утворюється з надлишком.

Підвищення кислотності шлунка: симптоми

Перша ознака високої концентрації соляної кислоти в шлунковому соку-печія. Вона знайома багатьом і виникає через те, що сік закидається в стравохід. Інший симптом-відрижка. Вона має кислий або гіркуватий присмак і виражається у вигляді виходу газів або їжі з шлунково-кишкового тракту.

Підвищення кислотності організму людини: причини і лікування

До ознак підвищення кислотності також відносяться:

  • відчуття тяжкості в шлунку;
  • больові напади в правому передребі;
  • печіння в горлі і області грудей.

Причини і наслідки підвищення кислотності шлунка

Головна причина високої кислотності в шлунку пов’язана з систематичним порушенням режиму харчування. Також такий стан викликають шкідливі звички (куріння і зловживання алкогольними напоями), часті стресові ситуації. Нерідко підвищення концентрації соляної кислоти виникає як побічна дія деяких медикаментозних препаратів або курсу гормональної терапії.

Якщо не займатися лікуванням, то наслідки не змусять себе чекати. У людини можуть розвинутися такі захворювання, як гастрит, виразкові та ерозивно-виразкові ураження слизової шлунка, кровотечі в шлунково-кишковому тракті, гастродуоденіт та інші досить небезпечні хвороби.

Лікування підвищеної кислотності шлунка

Насамперед необхідно нормалізувати кислотно-лужний баланс. Цього можна домогтися, якщо дотримуватися принципів правильного харчування і відмовитися від борошняних продуктів, жирних і кислих страв, гострих закусок, копченостей і газованих напоїв. В меню повинні бути присутніми рідкі овочеві супи-пюре, молочні каші, приготовані на пару овочі. Важливо, щоб прийом їжі здійснювався «за розкладом», в одні і ті ж години. І не нехтуйте сніданком-це основа основ! А ось порцію на вечерю можна скоротити хоча б на третину.

Знизити кислотність в шлунку вам допоможуть і наступні поради:

  • Схуднувши. Через зниження ваги зменшується тиск на нижній сфінктер стравоходу. Завдяки цьому кислота не буде потрапляти в нього і дратувати слизову.
  • Їжте маленькими порціями. Відмовтеся від великих тарілок раз і назавжди! Заведіть собі красиву тарілку середніх розмірів і намагайтеся не заповнювати її їжею повністю.
  • Їжте повільно. Вважається, що спочатку їжу потрібно пережувати 33 рази і тільки потім проковтнути. Ретельно подрібнені і просочені слиною продукти засвоюються набагато простіше і швидше, вони не будуть застоюватися в шлунку і тиснути на сфінктер.
  • Приймайте пробіотики. Просто включіть в своє меню натуральний йогурт, активні речовини якого стабілізують мікрофлору в кишечнику і шлунку.

Підвищення кислотності організму людини: причини і лікування

Фахівці з правильного харчування і дієтологи рекомендують кожен день з’їдати по одному яблуку, та й багато людей стверджують, що воно відмінно допомагає позбутися від печії. Щоб знизити кислотність в шлунку, також варто пити імбирний чай за 20-30 хвилин до їжі. Імбир надає заспокійливу дію на слизову і викликає протизапальний ефект. Такий безпечний напій можна вживати навіть вагітним жінкам.

Якщо ви не хочете відчувати дискомфорту в шлунково-кишковому тракті, уникайте стресів. Так, це важко, тим більше при сучасному ритмі життя, але можливо. Поспостерігайте за собою і своїми реакціями на різні зовнішні впливи. Проаналізуйте свій стан, виявите напружені і виснажливі моменти і намагайтеся не потрапляти в подібні ситуації. Спробуйте зайнятися медитацією або йогою, навчитеся розслаблятися після важкого дня, виробіть режим сну.

Багатьом допомагає лікування травами, однак якщо ви вибираєте цей спосіб, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Для зниження концентрації соляної кислоти допомагає сік алое вера, настій фенхелю, корінь солодки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Чим корисна диня?
Next post Лляні насіння: користь і шкода