Основне завдання вітаміну Д в нашому організмі-регулювання засвоєння життєво важливих елементів: кальцію і фосфору. У нормі їх повинно бути достатньо для нормального стану зубної і кісткової тканини. У статті ви дізнаєтеся які ознаки говорять про нестачу цього вітаміну в організмі.

Нестача вітаміну Д

Основне завдання вітаміну Д в нашому організмі-регулювання засвоєння життєво важливих елементів: кальцію і фосфору. У нормі їх повинно бути достатньо для нормального стану зубної і кісткової тканини. Вступаючи в синтез з іншими корисними речовинами, вітамін Д сприяє підвищенню імунітету, а також зниження ризику хвороб шкіри, очей і профілактиці порушення обміну речовин.

Важливу роль вітамін Д грає в підтримці нормальних функцій наших кісток. Якщо у людини спостерігається розвиток остеопорозу (патологічної крихкості кісткової тканини) — причина, найімовірніше, полягає в дефіциті цього компонента. В даному випадку необхідно проведення спеціальних медичних досліджень.

Нестача вітаміну Д

Ознаки нестачі вітаміну Д

Пацієнт не зможе сам визначити, чи є у нього нестача вітаміну Д.мова йде про загальну симптоматиці, яка спочатку не викликає серйозної тривоги. Проте є кілька “тривожних дзвіночків”, при появі яких рекомендується звернутися до кваліфікованого лікаря і провести ряд об’єктивних аналізів. Це допоможе підтвердити або виключити дефіцит вітаміну Д в організмі і, в залежності від отриманих результатів, вибрати подальшу тактику лікування.

Отже, рекомендується звернутися до лікаря при виявленні у себе одного або декількох ознак:

  • крихкість і ламкість нігтів, кісток. Оскільки вітамін Д бере активну участь в кальцієвому і фосфорному обміні, його дефіцит відразу позначиться на зовнішньому вигляді нігтьових пластин, зубів і волосся. Кістки більш вразливі до травм, а переломи заживають дуже повільно;
  • пухлина паращитовидної залози. Часто її виявляють випадково, при планових медичних обстеженнях. Йдеться про третинному гіперпаратиреозі, який виникає саме через нестачу вітаміну Д;

Нестача вітаміну Д

  • часті ГРВІ, ГРЗ та інші простудні захворювання. Вітамін Д сприяє виробленню спеціальних речовин (пептидів), які допомагають організму людини боротися з інфекційними хворобами. До речі, у нього набагато більше спільного з гормонами, ніж з іншими вітамінами. » Нестандартне ” речовина робить благотворний вплив на наш імунітет, і якщо його мало, він починає катастрофічно падати;
  • відсутність настрою, занепад сил. Відомо, що в результаті дефіциту вітаміну Д у людини можуть виникнути проблеми з психікою, часто призводять до неврозів, депресій і синдрому хронічної втоми. Зазвичай, подібні симптоми спостерігаються у весняний та осінній час, коли людям не вистачає сонця. З наукової точки зору вітамін Д бере участь у виробленні дофаміну. Це природний стимулятор: завдяки йому людина відчуває себе бадьорим, енергійним і вміє контролювати свої емоції. Якщо його не вистачає, такий стан може бути чревате цілим спектром психічних розладів, в тому числі депресій і афективних станів;

Нестача вітаміну Д

  • регулярне переїдання. Якщо у людини постійно поганий настрій, він намагається компенсувати брак позитивних емоцій калорійної і смачною їжею. Це, як водиться, загрожує набором ваги і постійним переїданням. В організмі людини є гормон, який називається лептин. Якщо вітамін Д не робить на нього природного стимулюючої дії, лептин не завжди «повідомить» мозку про те, що його володар вже з’їв достатньо їжі. Так людина може з’їсти за один раз в два або три рази більше покладеної норми.

Лікування нестачі вітаміну Д

Якщо у пацієнта при об’єктивному дослідженні був підтверджений недолік вітаміну Д, лікар призначає йому курс спеціалізованих препаратів з вмістом синтетичних вітамінів. Крім них, необхідно також скорегувати своє щоденне меню, щоб забезпечити надходження в організм корисних речовин більш природним шляхом ніж регулярний прийом фармакологічних засобів.

Нестача вітаміну Д

До продуктів, багатим вітаміном Д, відносяться:

  • швейцарські сири;
  • яловича печінка;
  • тунець і лосось;
  • яйце;
  • свиняче м’ясо;
  • сьомга і сардина;
  • свіже молоко.

Також необхідно виходити на вулицю в теплі і сонячні дні. Бажано, щоб обличчя і руки залишалися відкритими.

Прийом полівітамінних комплексів, безумовно, корисний навіть для здорової людини, оскільки дефіцит вітаміну Д ми відчуваємо в будь-якому випадку (особливо в зимові і похмурі дні). Визначити, яка кількість речовини необхідно в конкретному випадку, допоможе здача аналізу крові на вміст кальцію. Ознайомившись з результатами аналізу, кваліфікований лікар скаже, Чи потрібні пацієнтові полівітамінні комплекси і в якій кількості необхідно їх приймати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Як стати нутриціологом?
Next post Як стати дієтологом?