Фото: pixabay.com
Зростання тривалості життя населення в усьому світі підкреслює необхідність удосконалювати методи лікування старечих захворювань. Однак не всі “здорові” звички сприяють збільшенню тривалості життя.
Є різні способи додати собі роки життя. Але деякі з них дуже суперечливі.
Як повідомляє британське видання Daily Express, п’ять нібито “здорових” звичок в реальності можуть надати прямо протилежний ефект.
Зростання тривалості життя населення в усьому світі підкреслює необхідність удосконалювати методи лікування старечих захворювань. Не всі “здорові” звички сприяють збільшенню тривалості життя. Американська асоціація пенсіонерів склала список з п’яти факторів, які можуть нашкодити організму.
Ходьба як тренування
Старший Фізіотерапевт інтернет-клініки з лікування спини і суглобів HINGE Клер Морроу розповідає, що, якщо обмежити фізичні навантаження щоденними прогулянками, це позбавить організм вкрай необхідних силових тренувань.
Морроу пояснює це так: «якщо немає силових тренувань, людина, яка досягла 30-річного віку, втрачає 3-8% м’язової маси за 10 років. Цей процес прискорюється після досягнення 60-річного віку. Втрата м’язової маси чревата зниженням когнітивних функцій, збільшенням ризику падінь, старечого недоумства і навіть передчасної смерті».
Національна служба охорони здоров’я підтверджує цю думку і рекомендує людям у віці від 19 до 64 років як мінімум дві години на тиждень присвячувати силовим тренуванням. При цьому треба робити вправи на всі групи м’язів, в тому числі навантажувати ноги, м’язи тазу, спини і живота, грудей, плечей і рук.
Комфортне взуття
Якщо постійно носити взуття, навіть коли вона не потрібна, наші ноги будуть все більше слабшати, розповіла подіатр Емілі Сплічал з Чандлера, штат Арізона.
За її словами, існує широко поширена, але помилкова думка про те, що взуття краще підтримує тіло. Сплічал додала:»наші пальці повинні спиратися на землю, щоб ми зберігали рівновагу, а м’язи стопи повинні напружуватися заради збереження рівноваги і постави”.
Таким чином, надмірна залежність від взуття веде до втрати сенсорної стимуляції, яка потрібна нашому тілу для підтримки постави і щоб уникнути падінь. Експерт пояснила, що, якщо по півгодини в день ходити босоніж, всі ці негативні наслідки можна запобігти.
Вода і спрага
Є ще одна здорова звичка, до якої треба ставитися з побоюванням: пити воду, коли відчуваєш спрагу.
“Проблема не в воді, а саме в жадобі. На той час, коли у вас виникає це відчуття, організм вже напевно зневоднений», – пояснюють фахівці з Американської асоціації пенсіонерів.
Дослідження на лабораторних мишах показали, що невеликі обмеження в споживанні води протягом їх життя скорочують її тривалість.
Таке небезпечне наслідок дегідрування пояснюється незахищеністю від гіпертонії, серцевих хвороб і раку.
Сонячне світло
Ще одна важлива складова гарного самопочуття-це сонячні ванни, оскільки вони допомагають регулювати циркадні ритми організму. Щоб отримувати сигнали від сонця, треба щоранку, а потім і в кінці дня на 15-30 хвилин виходити на вулицю.
Професор когнітивістики з Каліфорнійського університету Сара Меднік рекомендує постійно виконувати цю ранкову процедуру з метою поліпшення пізнавальних здібностей і підвищення якості сну.
А якщо за дві години до сну вимкнути телевізор та інші екрани, можна збільшити тривалість сну і підвищити його якість.
Живильні батончики
Живильні батончики приносять чимало користі, однак при цьому ми часто забуваємо, що в них багато цукру.
“Глюкоза і фруктоза зв’язують амінокислоти, присутні в колагені та еластині, які забезпечують міцність тканин», – повідомляється в статті в журналі «Клінічна дерматологія».
Коли цукор вступає в реакцію з білком, виробляються кінцеві продукти гликирования, що викликають зморшки на шкірі. Вони не тільки позначаються на зовнішності, але і свідчать про наближення дегенеративних захворювань типу атеросклерозу, хронічної ниркової недостатності і хвороби Альцгеймера.
Як повідомляв Курсор, одним з головних секретів довголіття є тривалі піші прогулянки.
Також Курсор писав про те, що лікарі назвали три маловідомих ознаки інфаркту, на які часто не звертають увагу.