Почавши вивчати питання нутрієнтів і їх впливу на здоров’я організму ще в 18 столітті, вчені продовжують все більше заглиблюватися в питання біохімічних реакцій організму, пов’язані з харчуванням.
На сьогоднішній день, всім людям, які піклуються про своє здоров’я, очевидно, що починати потрібно з харчування. Почавши вивчати питання нутрієнтів і їх впливу на здоров’я організму ще в 18 столітті, вчені продовжують все більше заглиблюватися в питання біохімічних реакцій організму, пов’язані з харчуванням.
Основні проблеми полягають в наступному:
За останні десятиліття істотно зменшилася фізична активність значної частини населення, що спричинило за собою зниження калорійності раціону харчування. Однак, зменшення обсягу порцій спричинило за собою розвиток дефіцитних станів по ряду нутрієнтів. У зв’язку з чим, постало питання про черговий перегляд загальних рекомендацій по харчуванню.
Іншим аспектом, що вплинув на розвиток нутриціології стала зміна екологічної ситуації на планеті. Збіднення грунтів, гідропонні установки з вирощування овочів і фруктів в несезон, виключили значну частину поживних речовин зі звичних продуктів. Знизився вміст мікроелементів і в питній воді. Перш за все це торкнулося вітамінів групи В, з, мікроелементів: кальцій, залізо, йод, селен, фтор. Забруднення навколишнього середовища викликало порушення в роботі життєво важливих функцій. А також, витіснення з організму необхідних корисних речовин.
Не меншою проблемою стало і велика кількість з’явилася бистроуглеводной їжі. Така їжа не містить в собі поживних речовин, проте серйозно навантажує всі системи організму. Так, велика різноманітність “дофамінової їжі” і відсутність чіткого розуміння основ нутриціології привели до приголомшливого зростання розвитку ряду захворювань, що раніше вважалися рідкісними:
- діабет;
- серцево-судинним;
- онкологічний.
Разом з тим ми спостерігаємо збільшення числа людей, які страждають хронічними захворюваннями. І кожне нове покоління народжується зі все більшою кількістю порушень в роботі організму.
Рішення вчені пропонують наступне:
Дотримуватися балансу споживання і витрати калорій;
Баланс між надходять в організм білками, жирами, вуглеводами, вітамінами, мінеральними речовинами і баластними речовинами. І пам’ятати, що надлишок може бути не менш небезпечний, ніж недолік;
Дотримуватися режиму харчування протягом дня;
Враховувати вікові потреби і ступінь фізичної активності при складанні раціону;
Вибирати якісні продукти;
Використовувати добавки при необхідності.
Дотримуючись цих пунктів, з’являється ймовірність уникнути багатьох сучасних захворювань. Або значно полегшити їх прояви. До чого і прагне сучасна нутриціологія.