Останнім часом насіння Чіа стали популярні у людей, які ведуть здорових спосіб життя. У Росії є своя альтернатива цьому суперфуду-насіння льону. Російські люди ще багато століть тому знали про цілющі властивості льону і вживали насіння, щоб зберегти молодість. Та й Переклад з латині цієї рослини говорить сам за себе – «найкорисніший».
Останнім часом насіння Чіа стали популярні у людей, які ведуть здорових спосіб життя. У Росії є своя альтернатива цьому суперфуду-насіння льону. Російські люди ще багато століть тому знали про цілющі властивості льону і вживали насіння, щоб зберегти молодість. Та й Переклад з латині цієї рослини говорить сам за себе – «найкорисніший».
У складі лляного насіння багато корисних речовин, вони багаті жирами, необхідними для здоров’я людини. Щоб прожити довге і щасливе життя, потрібно регулярно вживати в їжу насіння льону.
Користь і шкода лляного насіння для організму
З давніх-давен насіння цієї рослини цінувалися за багатий мінеральний склад. Лляна мука і масло були вкрай затребувані і подавалися до столу. Насіння льону допоможуть запобігти і поліпшити стан хворого онкологічними захворюваннями. Відомий позитивний ефект вживання насіння для відновлення нормального гормонального фону. А також це відмінний засіб для профілактики зайвої ваги і ожиріння. Насіння льону містять:
- Натрій;
- Кальцій;
- Калій;
- Фосфор;
- магній;
- залізо;
- Цинк;
- Селен;
- марганець;
- мідь.
Але, якщо вживати їх у великій кількості, то насіння льону можуть завдати шкоди організму. Можуть з’явитися: розлад шлунка, проблеми зі стільцем, зайве газоутворення. Також надлишок насіння льону може вплинути на згортання крові. Акуратними потрібно бути і вагітним жінкам і в період лактації. Проконсультуватися з лікарем, якщо ви приймаєте лікарські препарати.
Ось перелік захворювань, які можуть мати протипоказання до вживання льону і його похідних:
- цукровий діабет;
- запалення шлунково-кишкового тракту;
- поганий показник згортання крові;
- міома матки, ендометрит, полікістоз;
- хвороби передміхурової залози (у чоловіків).
Відвар з лляного насіння: користь і шкода
Велику користь можна отримати, сіли зробити відвар з насіння льону. Цей напій багатий жирними кислотами Омега-3 і 6. Вони в свою чергу зміцнюють серцево-судинну систему.
Також це відмінний засіб, щоб вилікувати гостре респіраторне захворювання, воно якісне бореться з вірусами. Відвари з насіння льону принесуть користь і діабетикам. Вітамін В1 здатний знижувати рівень глюкози в крові.
Вагітним краще утриматися від вживання відвару насіння льону, так як лікарі ще до кінця не вивчили його вплив на маму і малюка. З обережність потрібно пити відвар при хворобах печінки, особливо кам’яної хвороби. Відвар має сечогінний ефект і може загострити хронічні захворювання. Не можна вживати багато відвару, так як в складі є ціанід.
Лляне масло: користь і шкода
Лляна олія-номер серед корисних рослинних олій. Його унікальні властивості здатні зміцнити здоров’я і подарувати молодість. Воно не тільки незамінне при схудненні, але і активно використовується в косметології. А холестерину в лляній олії зовсім немає.
У складі жирні кислоти Омега-3, 6, 9-які, між іншим, є ефективними активаторами схуднення, знижують апетит, покращують результативність будь-якої дієти.
Сфера його позитивного впливу на організм воістину велика:
Не можна вживати лляне масло, якщо ви застосовуєте ліки проти тромбів. Так як масло з лляного насіння збільшує цей ефект.
При підвищеній кількості естрогенів в організмі, від лляної олії краще утриматися. Його вживання може привести до загострень хвороб.
Лляна олія має жовчогінний ефект, що також може спровокувати погіршення хронічних захворювань.
Лляні насіння: користь і шкода для жінок
Користь цього продукту для жіночого організму величезна. Насіння льону здатні подарувати молодість. Вони зупиняють старіння шкіри, надають пружність, свіжість. У менопаузу вживання насіння льону здатне відновити гормональний баланс, а також зменшити кількість припливів.
Льон благотворно впливає і на органи репродуктивної системи. Тому сміливо їжте насіння льону, сіли плануєте завагітніти.
Важливо знати: неправильне зберігання насіння льону може привести до окислення. Зіпсовані насіння небезпечні для здоров’я.
Лляні насіння: користь для шлунка
Корисна клітковина в насінні льону розчиняється у воді. Потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, вона обволікає стінки. Це дозволяє захистити організм від шкідливих вірусів і бактерій. Клітковина з насіння льону не дають холестерину потрапляти в кров.
Лляні насіння натщесерце: користь
Вживання насіння льону натщесерце допоможе схуднути і надовго зберегти прекрасну фігуру. Його очисні властивості з самого початку дня запустять роботу кишечника. У насінні льону міститься багато клітковини, що благотворно впливає на кишечник і шлунково-кишкового тракту.