Хто не любить випічку? Випічку люблять всі! Ну, або принаймні, багато. Мало хто відмовиться від пишної, рум’яної булочки, та ще з начинкою. Звичайно, найсмачніші кулінарні вироби це ті, що були приготовлені в домашніх умовах. Але полиці магазинів так і ваблять нас своїм достатком: тут і кренделі – і пиріжки – чого тільки немає!
Хто не любить випічку? Випічку люблять всі! Ну, або принаймні, багато. Мало хто відмовиться від пишної, рум’яної булочки, та ще з начинкою. Звичайно, найсмачніші кулінарні вироби це ті, що були приготовлені в домашніх умовах. Але полиці магазинів буквально ваблять нас своїм достатком: тут і кренделі, і шанежки, і пиріжки – чого тільки немає! Але не завжди така випічка корисна. Її якість залежить не тільки від майстерності кулінара і використовуваних інгредієнтів.
Організація роботи магазину кулінарії
Робота підприємств громадського харчування, а також продуктових магазинів – процес, що вимагає постійного контролю. На кухні повинні бути проведені всі комунікації: електрика, водопостачання. При цьому вони не повинні здавати збоїв, інакше як провести прибирання приміщення без води або включити техніку? Також необхідно, щоб в кулінарному цеху було достатньо місця і для персоналу, і для всього технологічного і допоміжного обладнання. Один з головних моментів – досвідчений, кваліфікований персонал, який прекрасно знає всі секрети приготування випічки і практично віртуозно володіє всіма кухонними приладами і пристосуваннями.
На чолі кута роботи магазину кулінарії повинна стояти чистота і гігієна. Миші, таргани, мухи – всі вони є переносниками небезпечних захворювань, і якщо вони будуть відвідувачами кухні, то навряд чи в Книзі Відгуків і пропозицій ви прочитаєте подяку від покупців. Випічка повинна готуватися в посуді з нержавіючої сталі. Цей метал зарекомендував себе як не тільки надійний і міцний, але і екологічно безпечний – з нього не виділяються токсичні та інші шкідливі речовини, які можуть потрапити в їжу і завдати шкоди здоров’ю.
Обладнання для магазину кулінарії
Якщо пекти хліб, то робити це потрібно максимально добре! Саме тому обладнання та техніка на кухні повинна бути вищого класу. Основними видами приладів, якими оснащується професійна кухня, є просіювач борошна, тістоміси, тістодільники, формувальні машини, розстійна шафа, печі (конвекційні, пекарські, ротаційні).
Яка випічка є корисною?
Найсмачніша випічка та, яка приготовлена з любов’ю і турботою. На жаль, жоден вид кулінарних виробів, що продаються в супермаркеті, не володіє цією якістю. Якщо вдома господиня готує, використовуючи знайомі, натуральні і корисні продукти, то в складі магазинних часто присутні різні хімічні добавки, консерванти, барвники, ароматизатори, а замість вершкового масла використовується дешевий маргарин. Такий продукт, може бути, і володіє хорошим смаком і ароматом, але ніякої користі для організму не принесе, а іноді може викликати і розлад шлунка або поява інших побічних реакцій. Те ж саме стосується начинки. Корисна, домашня булка містить натуральні ягоди, овочі або фрукти, часто свіжі. У магазинній продукції використовуються консервовані і заморожені інгредієнти.
Не можна сказати, що не потрібно купувати короваї, батони, хліб і т.д. в магазині. Щоб придбати хороший продукт, обов’язково звертайте увагу на склад, дату виготовлення, аромат, консистенцію і смак. У конкурентній боротьбі і гонитві за клієнтами випускають дійсно «справжні», якісні хлібобулочні вироби. Краще знайти невеликий приватний магазинчик з власною пекарнею, поспілкуватися з його господарем і дізнатися, як готуються борошняні вироби.
Користь здоби
- Висока поживна цінність, за рахунок чого можна вгамувати сильний голод при важких навантаженнях або нерегулярному харчуванні;
- Великий вміст вітамінів і мінералів як в злаках, так і фруктах і ягодах, які використовуються в якості начинки;
- Випічка-джерело вуглеводів, при розщепленні яких утворюється глюкоза. Вона життєво необхідна для мозку і є «паливом» для функціонування нервової системи. Не дарма кажуть, що солодке підвищує настрій і тонус.
Шкода випічки
Перш за все, він полягає в калорійності. Однак не варто повністю відмовлятися від кренделів і пиріжків. Щоб не набрати зайву вагу, просто не зловживайте ними і займайтеся спортом. Якщо часто і багато їсти випічку, то можуть виникнути захворювання печінки, особливо якщо є солодкі борошняні вироби, так як в них міститься велика кількість жирів. У більшості випадків здоба солодка, а цукор шкідливий для зубів і обміну речовин. Деякі лікарі пов’язують вживання випічки з розвитком цукрового діабету, атеросклерозу і багатьох інших хвороб.