Шафран-це вкрай цінна і дуже ароматна пряність. Пурпурний посівний крокус, з рильців якого отримують спецію, не можна виростити в теплиці поруч з будинком. Йому необхідні як особливі умови розведення, так і неймовірна уважність під час збору врожаю.
Шафран-це вкрай цінна і дуже ароматна пряність. Пурпурний посівний крокус, з рильців якого отримують спецію, не можна виростити в теплиці поруч з будинком. Йому необхідні як особливі умови розведення, так і неймовірна уважність під час збору врожаю. Витягують рильця з розпустилася бутона вручну і виключно до світанку в перший день цвітіння.
Однак ексклюзивність прянощі криється не тільки в зусиллях, що докладаються для отримання сировини, але і в тому, що кожен бутон містить всього три рильця, тому річний урожай посівного крокусу не перевищує 300 000 тонн.
Користь шафрану для здоров’я
З давніх-давен шафран використовувався для лікування безсоння і нервових розладів, для запобігання кровотеч і очищення крові від токсинів, для зменшення інтенсивності болю в шлунку і зміцнення захисних функцій організму.
Спеція широко відома як дієвий антидепресант. Вона корисна людям, що страждають від цукрового діабету. Також пряність славиться своїми протизапальними властивостями, здатністю запобігати інфекційні захворювання і розслабляти м’язи.
Денна норма вживання шафрану становить одну чайну ложку. Є більше ні в якому разі не можна, адже Спеція містить величезну кількість марганцю, надлишок якого проявляється в множинних проблемах зі здоров’ям:
- галюцинація;
- зниження еректильної функції у чоловіків;
- дратівливість, перманентна перезбудженість;
- збої менструального циклу у жінок;
- порушення в роботі залоз внутрішньої секреції;
- тремор.
Користь шафрану для організму людини
Ароматна пряність не тільки надає повсякденним стравам родзинку, але і сприятливо впливає практично на всі процеси, що відбуваються в організмі людини:
- знижує швидкість росту пухлин, профилактирует утворення ракових клітин;
- знімає больовий синдром;
- захищає епідерміс від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання;
- прискорює насичення, а значить зменшує ймовірність переїдання;
- зміцнює зір, перешкоджає появі катаракти;
- допомагає відновленню пошкоджених м’язів;
- прибирає судоми і свербіж;
- перешкоджає накопиченню холестерину;
- регулює артеріальний тиск.
Шафран: користь для жінок
Особливо важлива пряна спеція для жінок, що мають проблеми з гормонами і статевою системою.
Регулярне вживання суміші теплого молока, меду і шафрану регулює менструальний цикл, нормалізує жіночу сексуальну функцію, зменшує прояви передменструального синдрому, згладжує непростий період настання клімаксу, розслабляє і знижує рівень кортизолу, захищаючи дам від стресу.
Більш того, шафран допомагає організму продукувати естроген – один з головних жіночих гормонів.
Аромат спеції зменшує рівень тривожності, ефективно заспокоює і бореться з проявами депресії.
Користь шафрану для організму виражається і в поліпшенні стану людей, які страждають від Альцгеймера.
Користь чаю з шафрану
Якщо заварити спецію з чаєм, вона придбає додаткові корисні властивості. Так, наприклад, шафрановий чай дієво бореться з вільними радикалами і є прекрасним джерелом антиоксидантів.
Він благотворно впливає на шкіру, розгладжуючи зморшки і перешкоджаючи появі зовнішніх ознак старіння епідермісу.
Чай з додаванням шафрану зміцнює серцево-судинну систему, тим самим запобігаючи інфаркти, інсульти та ішемічну хворобу серця. Відвар з прянощі стимулює мозкову діяльність, зміцнює пам’ять, профилактирует деменцію та інші захворювання, пов’язані з згасанням мозкової функції.
Відомо і позитивний вплив шафранового відвару на шлунково-кишковий тракт. Ароматна спеція знімає печію, допомагає уникнути діареї і болю в шлунку.
Користь масла дикого шафрану
Ефірна олія шафрану має насичений золотистий колір і дуже яскравий, пряний аромат з нотками солодощі.
Шафранове масло прекрасно розслабляє. Воно ефективно знімає симптоми депресивних станів, допомагає при невралгії і заспокоює в разі істеричних нападів. Також воно є сильним афродизіаком, дієво поліпшує еректильну функцію у чоловіків.
Масло шафрану сприяє нормалізації кровообігу, лікує анемію, зміцнює імунітет і навіть полегшує симптоми легкого похмілля.
Однак найважливіше властивість ефірного масла шафрану полягає в його впливі на колір обличчя. Есенція зміцнює капіляри, оздоровлюючи судини зсередини, що зовні проявляється рівним, красивим відтінком епідермісу. Після втирання масла шафрану шкіра ніби сяє, виглядає абсолютно здоровою.
Шафран: користь і застосування
Основна сфера застосування спеції-кулінарія. За допомогою прянощі стравам надають незабутній смак і аромат.
Шафранове масло використовують як в косметології (наносять на обличчя, розбавляють масажні масла), так і в медицині (розтирають турбують ділянки тіла). Також масло додають в розслаблюючі ванни.
Пряністю можна доповнити чай, заварити самостійно або вживати з молоком і медом.
У будь-якому випадку, користь шафрану очевидна і не зменшується внаслідок теплової обробки.