З давніх-давен мексиканці використовують протерті стебла цієї рослини при переломах, розтягненнях і ревматизмі. Вважається, що воно зміцнює імунітет, благотворно впливає на серцево-судинну систему допомагає впоратися з розладом шлунка і має явний сечогінний ефект.
В основному Кактуси сприймаються як забавні колючі декоративні рослини з функцією поглинання електромагнітного випромінювання.
Проте ці стародавні мешканці Америки володіють не тільки довгим рядом корисних властивостей, але і великою областю застосування: так, наприклад, раніше ними годували худобу, лікували захворювання і навіть використовували в якості будівельного матеріалу. Амулети і талісмани з кактуса досі користуються неймовірним попитом в Південній Америці.
Кактус-рослина сімейства сукулентів. Він добре накопичує воду, тому легко приживається в посушливому кліматі. За рахунок високого вмісту алкалоїдів, деякі різновиди кактуса ефективно борються з бактеріями, а також зменшують запалення. І це далеко не всі позитивні властивості, якими володіють Кактуси.
Корисні властивості кактуса
З давніх-давен мексиканці використовують протерті стебла цієї рослини при переломах, розтягненнях і ревматизмі. Вважається, що воно зміцнює імунітет, благотворно впливає на серцево-судинну систему (лікує стенокардію і аритмію, стимулює кровообіг), допомагає впоратися з розладом шлунка і володіє явним сечогінним ефектом.
Лікарські препарати на основі кактуса призначають при неврологічних проблемах і для швидкого загоєння ран. Часто настоянками кактуса знімають головний і м’язовий біль, дискомфорт при менструації, метеоризм. Сік цієї рослини покращує обмін речовин, заряджає енергією і добре втамовує спрагу.
Існує думка, що люди, регулярно вживають в їжу плоди кактуса, рідше хворіють на цукровий діабет, так як рослина прекрасно регулює вироблення інсуліну в організмі. Більш того, воно ефективно вирішує проблеми порожнини рота, дихальної системи і навіть зміцнює волосся.
Корисні властивості плодів кактуса “опунція”
Плоди опунції містять ретинол, майже всі вітаміни групи В, аскорбінову кислоту, нікотинову кислоту, залізо, калій, цинк і ще ряд життєво необхідних мінералів. Також рослина багата ефірними маслами.
Інжирна опунція-солодка ягода, яка тим не менш володіє низькою калорійністю, а значить дозволена до вживання людям, що стежать за фігурою.
Клітковина, що міститься в плодах, допомагає правильній роботі кишечника, а залізо збільшує гемоглобін в крові. Також через міді, яку можна у великій кількості виявити в опунції, нормалізується тиск.
Додавши в раціон плоди кактуса, можна уникнути запалень, цинги, нестачі вітамінів, набряків і стоматитів.
Кактус “опунція”: корисні властивості
Окремо варто згадати масло з насіння опунції. Воно чудово впливає на шкіру: запобігає появі зморшок, регулює водний баланс, живить, підтримує нормальний ліпідний обмін. Досягається такий ефект за рахунок великої кількості ненасичених жирних кислот (особливо цінна наявність Омега 6).
Фітостероли, що містяться в олії, заспокоюють, загоюють дрібні рани, зміцнюють і тонізують шкіру, а також перешкоджають прояву алергічних реакцій.
Масло підходить навіть для делікатної зони навколо очей, адже воно активізує циркуляцію лімфи і крові. В цілому, будучи джерелом токоферолів, насіння опунції гальмують природні процеси старіння шкіри.
Кактус “молочай трикутний”: корисні властивості
Відомо, що в давнину молочай трикутний використовувався для боротьби з лишаями, бородавками і мозолями. Перемелений корінь цього сукулента лікував зміїні укуси.
Кактус ефективно очищає повітря, знищуючи шкідливі бактерії.
На цьому список корисних якостей трикутного молочаю закінчується. Він не впливає на електромагнітні випромінювання, як інші види кактусів, але виділяє отруйний сік, який викликає алергічну реакцію.
Не варто ставити рослина в спальні. І в цілому, з ним необхідно бути обережним.
Варення з кактуса: корисні властивості
Солодкість плодів опунції робить їх чудовою сировиною для приготування варення, джемів і начинок в різні десерти.
Крім згаданих вище позитивних реакцій організму на споживання плодів кактуса, солодкі узвари з сукулента мають ряд переваг:
- активізують розумову діяльність;
- покращують пам’ять;
- стимулюють приплив крові до мозку;
- позитивно впливають на обмін речовин;
- допомагають схуднути, так як перешкоджають засвоєнню жиру.
Корисно не тільки опунцеве варення: насіння переробляють в борошно і масло, з квітів роблять терапевтичний чай, а стебла використовують в відвари, рекомендовані людям, які мають порушення функцій передміхурової залози.
Сік кактуса: корисні властивості
Якщо вам здається недостатнім вплив різних частин кактуса на організм людини, то ось ще кілька реакцій, що провокуються соком сукулента:
- полегшення похмільного синдрому (прибирає нудоту, сухість у роті і повертає апетит);
- протидія раку (перешкоджає росту пухлин);
- захист від розвитку атеросклерозу;
- запобігання вікових захворювань.