Без збалансованого розумного харчування не прийти до здорового тіла і красивої фігури, навіть якщо постійно займатися спортом. Правильне харчування-найважливіший момент в схудненні. Потрібно поміняти не просто набір продуктів, які ви їсте кожен день, а парадигму мислення.
Без збалансованого розумного харчування не прийти до здорового тіла і красивої фігури, навіть якщо постійно займатися спортом. Правильне харчування-найважливіший момент в схудненні. Потрібно поміняти не просто набір продуктів, які ви їсте кожен день, а парадигму мислення. І в першу чергу потрібно знайти корисні харчові звички. Слід прийняти усвідомлений спосіб життя, наповнений гармонією і спортом, не мучити себе дієтами, а зробити свій вибір на користь краси і стрункості.
Правильні харчові звички
Корисні харчові звички
Корисні і ситні основні прийоми їжі – один з головних принципів правильного харчування.
На сніданок ми їмо щільну їжу: яйця – яєчня або омлет, вівсяна каша з фруктами, будь-яка інша каша. Дозволено побалувати себе солодким: кубик шоколаду, бажано гіркого, сухофрукти, фрукти, горіхи, протеїновий батончик.
На обід поєднуйте білки і складні вуглеводи (овочі). Для основного блюда вибирайте нежирної м’ясо, рибу і бобові. На гарнір підійде гречка. Небажано поєднання з картоплею або макаронами. А ось гречка – дуже корисна і поживна, вона містить білок і мало калорій. Замість швидких вуглеводів краще додайте клітковини-зелені і свіжі овочі відмінно підійдуть. Клітковина швидко насичує, дарує відчуття ситості надовго і покращує травлення.
Відмовтеся від щільних вечерь! Якщо протягом дня не голодувати, то до вечері ви не нагуляєте звірячий апетит. До вечері підійдуть легкі білкові рецепти і свіжі овочі.
Хороші харчові звички для любителів солодкого
Корисна звичка-їсти солодощі до полудня. До цього часу найкраще їсти швидкі вуглеводи, такі як хліб, бажано цільнозерновий. Вуглеводи краще засвояться в першій половині дня.
Якщо ви любите сир, віддавайте йому перевагу теж в першій половині дня.
А ось білки підходять для їжі в будь-який час дня.
Щоб підсолодити страви без шкоди для фігури, вибирайте солодкі фрукти до їжі. Наприклад, додайте в вівсянку курагу, а чай пийте вприкуску з фініком або зробіть цукерки із сухофруктів.
Замініть цукор на мед, але сильно не налягайте на нього: калорійність меду така ж, як і у шоколадки.
Перекушування можете робити за своїм бажанням, але краще – корисні. Важливо їсти не на швидку руку, булочки і бутерброди, а краще заздалегідь заготовлені невеликі страви на перекус.
За дві години до сну підійде стакан кефіру – останній прийом їжі. Прекрасно для цієї мети підійде сир. Кефір благотворно впливає на травлення, а сир гарантовано не відкладеться у вигляді жиру на вашому тілі.
Формуємо харчові звички для здоров’я
Що робити, якщо ніяк не виходить перейти на правильне харчування? Читайте корисні звички нижче.
Дуже складно втриматися і не схопить з полиці такі привабливі і смачні товари. Маркетологи вже все продумали і розташували. Тому вдома чітко складіть список продуктів, які необхідні. Купуйте лише те, що є у вашому списку.
Огірки, горох, овочі, ананаси – так просто відкрити банку і перекусити. Але там багато солі, цукру і консервантів, що зовсім не корисно. Набагато краще покласти в морозилку свіжоморожені овочі і фрукти і готувати їх в міру необхідності.
Так легко переборщити у виборі, коли ти голодний. Тут і зайві покупки, і замовлені зайві страви. Тому готуйте їжу вдома і не голодуйте.
Сосиски, пельмені, млинці з начинками більше не знадобляться для їжі. Навіть страшно подумати з чого їх готують, щоб вони так довго залишалися свіжими.
Відмовтеся від білого хліба, його роблять з очищеної борошна, для відбілювання якої часто використовується хлор. Підійде хліб на заквасці або бездріжджовий.
Солодкий чай, цукерки і вашлі – ні. Мед, фрукти, натуральний мармелад – так.
Очищена води, не компот і не сік, запускає обмін речовин в організмі.
Вони тільки збагатять ваше здоров’я і наповнять силами.
Через вміст кофеїну такі напої погіршують сон. А трав’яні чаї допоможуть травленню при мінливих в кращу сторону харчових звичках.