Вікові зміни, стоматологічні захворювання, травми та неправильний догляд призводять до зниження естетики усмішки. Зуби зношуються та змінюють колір, а емаль із часом може вкриватися тріщинами та відколюватися. Однак сучасні методики естетичної стоматології пропонують розв’язання цих проблем. Один із найпопулярніших способів – встановлення вінірів (незнімних мікропротезів зубів).

Вініри: особливості конструкції та показання до встановлення

Вініри: особливості конструкції та показання до встановлення

Тонкі накладки (мікропротези) мають вигляд пластинок, що закривають коронку зуба, коригуючи її візуальні дефекти. Вони виготовляються індивідуально, щоби підібрати ідеальну форму та розмір відповідно до особливостей зубного ряду пацієнта. Міцність, природний вигляд, оптимальний естетичний результат і довговічність роблять метод корекції усмішки дуже популярним, попри високу вартість вінірів.

Показання до мікропротезування вінірами:

  • зміна кольору зубів (пожовтіння від паління, «тетрациклінові зуби» тощо);
  • дефекти положення окремих одиниць, які можна виправити без брекетів;
  • широкі міжзубні проміжки (діастема, треми);
  • множинні та забарвлені пломби;
  • непропорційно дрібні зуби;
  • тріщини та відколи емалі.

Вініри – чудова альтернатива коронкам, якщо збережена достатня площа поверхні одиниці. Раніше для їхнього встановлення необхідне було значне препарування зубів, однак зараз зішліфовується мінімальний шар емалі лише для кращого прилягання пластинки. Товщина сучасних вінірів варіюється від 0,3 мм до 1,5 мм.

Матеріали та методи виготовлення

Найміцнішими та найприроднішими за виглядом вважаються керамічні накладки. Вони вдало імітують колір і прозорість натуральної емалі та можуть слугувати до 30 років. Кераміка не фарбується харчовими барвниками та нікотином, зберігає блиск і надійно захищає зуб від негативного впливу.

Методи отримання міцних вінірів із кераміки:

  • пресування з литтям;
  • пошарове нанесення керамічного матеріалу;
  • автоматичне виготовлення цільної керамічної пластинки (CAD/CAM).

Останній спосіб повністю комп’ютеризований, що дає змогу швидко одержувати якісні вініри відповідної форми. Він потребує мінімальної кількості відвідувань стоматолога.

Переваги та недоліки мікропротезування вінірами

Керамічні пластинки закривають різні дефекти, зберігають максимальну кількість емалі та твердих зубних тканин, не пошкоджують ясна та значно знижують ризики розвитку карієсу. Вони зносостійкі, не фарбуються та практично не накопичують наліт. Вініри досить швидко виготовляються та дають прогнозований результат.

Але цей метод мікропротезування підходить не всім пацієнтам. Встановлення пластин неможливе в разі неправильного прикусу, бруксизму, патологічного стирання зубів та деяких анатомічних особливостей (низьких коронок тощо). Консультація щодо корекції усмішки вінірами та чистка зубів Київ – послуги, що можна отримати в клініці UDC.

Previous post Выбор чехла для iPhone 13 Pro Max: почему стоит выбрать Custom Studio
Next post МРТ всього тіла Київ: Оцінка здоров’я з найсучаснішими технологіями