Риба-корисний продукт для тих, хто стежить за своїм здоров’ям. Ніжне м’ясо форелі підходить для смаження, запікання в духовці, тушкування, гриля, для приготування юшки. Але, як і будь-який інший продукт, вживання форелі як користь, так і шкода для людського організму.
Риба-корисний продукт для тих, хто стежить за своїм здоров’ям. Ніжне м’ясо форелі підходить для смаження, запікання в духовці, тушкування, гриля, для приготування юшки. Але, як і будь-який інший продукт, вживання форелі як користь, так і шкода для людського організму.
Форель: користь і шкода для організму
М’ясо форелі містить корисні речовини і елементи. Ця риба багата Омега-3, необхідною організму. Тому перераховувати всі» бонуси ” від вживання подібного продукту можна довго.
Ось лише деякі з них:
- поліпшення роботи мозку;
- зниження ризику захворіти на атеросклероз;
- поліпшення роботи нервової системи;
- зниження холестерину в крові;
- профілактика онкології;
- поліпшення пам’яті;
- зниження артеріального тиску;
- гіпоалергенний продукт;
- швидко перетравлюється;
- поліпшення стану серцевого м’яза.
Але все ж, незважаючи на корисні якості, форель може бути шкідлива для організму. Обережно потрібно вживати форель людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, а також страждають захворюваннями печінки. Таким людям необхідна дієта з вживанням продуктів з низьким вмістом жиру. Форель ж містить багато жирних кислот, що ніяк не відповідає особливій дієті.
Деякі фахівці радять вживати форель алергікам, але потрібно дивитися по ситуації. Якщо, наприклад, є особиста непереносимість продукту, необхідно припинити вживання форелі в їжу.
Вагітним жінкам потрібно також з обережністю вживати форель, тому що в рибі може міститися ртуть. Навіть мінімальна кількість цієї небезпечної речовини може негативно вплинути на дитину, в той час як на дорослого його вплив буде непомітно.
Форель гарячого копчення: користь і шкода
Форель гарячого копчення здатна зберегти в собі більшу частину жирних кислот. Через невелику обробки, риба зберігає 80% корисних речовин. Для порівняння: якщо посмажити форель, вона втратить більшу частину, ніж при цьому типі обробки.
Але необхідно мати на увазі, що якщо часто вживати копчену форель, то ризик виникнення гіпертонії і онкологічних захворювань збільшиться. Окремо відзначимо, що шкода може принести вживання голови копченої форелі. У ній містяться шкідливі речовини.
Найбільшої шкоди в копченій рибі можуть завдати канцерогени. Так називаються речовини, які містяться в диму. Тому не варто купувати копчену форель з рук або на ринку. Вибирайте перевірених продавців.
Також може бути небезпечна неправильно приготована форель або недотримання умов зберігання. Тому щоб не було шкоди, зверніть увагу на рибу і її запах, чи немає нальоту білого кольору на лусці. якщо є, не варто вживати її в їжу не можна.
Річкова форель: користь і шкода
Існують різні види форелі, одна з них – прісноводна. А найбільшою є райдужна форель. При цьому найцінніший склад у форелі річковий. Вона вважається найбільш корисною»серед своїх побратимів”. Рибу можна вирощувати на рибних фермах, так як вона швидко пристосовується до нових умов.
Корисно вживати в їжу річкову форель людям, що страждають зайвою вагою і стежать за фігурою. Але при виборі цієї риби необхідно мати на увазі, що річкову форель часто вирощують в штучних водоймах. А для того, щоб риба росла швидше, в корм додають антибіотики. Звичайно ж, вживати таку рибу шкідливо для організму. Також вона може бути заражена паразитами, так як вирощується в тісних просторах.
Печінка форелі: користь і шкода
Для приготування багатьох смачних страв досить часто використовують печінку форелі. Вона відмінно перетравлюється і підійде для людей зі слабким травленням. Дієтологи ж радять включати печінку форелі в раціон людям, які стежать за фігурою і хочуть довго залишатися молодими і здоровими.
Печінка форелі багата вітамінами і мінералами. При цьому слід акуратно вживати печінку форелі, так як вона може накопичувати шкідливі речовини. Якщо риба була вирощена штучним шляхом, цей ризик збільшується. Також шкідливо вживати в їжу печінку риби, виловлену із забруднених водойм – в ній можуть міститися важкі метали.
Форель холодного копчення: користь і шкода
Риба холодного копчення корисніше, ніж гарячого: без теплової обробки ви отримаєте всю користь форелі на своєму столі. Крім того, найбільшу кількість корисних речовин збереже риба з товстою лускою.
Правда, варто мати на увазі, що така риба може бути небезпечна, якщо неправильно її приготувати, так як немає теплової обробки. У форелі холодного копчення можуть залишитися паразити і бактерії, якщо риба була заражена раніше. Тому важливо дотримуватися всіх правил виробництва при самостійному копченні і остерігатися форелі холодного копчення в домашніх умовах.
Форель слабосолона: користь і шкода
Всупереч розхожій думці, слабосолона форель зберігає багато корисних речовин риби. Вживання слабосоленої форелі допоможе забути про депресію, так як вітаміни в складі форелі борються зі стресом.
Але через велику кількість солі слабосоленую форель не можна їсти гіпертонікам, так як вона здатна підвищити артеріальний тиск. Акуратно вживати в їжу цей продукт слід і страждають захворюваннями кишечника і печінки.