Як один з найважливіших факторів у розвитку цукрового діабету 2 типу розглядають високе споживання рафінованих вуглеводів.
На прикладі масштабного дослідження в США …
Як один з найважливіших факторів у розвитку цукрового діабету 2 типу розглядають високе споживання рафінованих вуглеводів.
На прикладі масштабного дослідження в США я хочу продемонструвати взаємозв’язок між споживанням рафінованих вуглеводів і поширенням цукрового діабету 2 типу.
Вивчалася зв’язок поширеності цукрового діабету 2 типу і харчування населення США в період з 1909 по 1997 рр.
За результатами дослідження було виявлено сильний взаємозв’язок між підвищеним споживанням рафінованих вуглеводів, зниженим споживанням харчових волокон і тенденцій до поширення цукрового діабету 2 типу в США в ХХ столітті.
Було сказано, що споживання рафінованих вуглеводів достовірно пов’язане зі збільшенням цукрового діабету 2 типу у населення (р=0,038).
У той же час була показана достовірна взаємозв’язок між зниженим споживанням харчових волокон і збільшенням поширеності цукрового діабету 2 типу (Р<0,01).
Однак не було виявлено достовірних відмінностей між споживанням білків (р>0,05), жирів (р>0,05) і поширеністю цукрового діабету.
Особливо важливо відзначити, що в період з 1980 по 1997 рр загальне споживання калорій людиною збільшилася більш ніж на 500 ккал/сут. Це було обумовлено головним чином збільшенням споживання рафінованих вуглеводів.
За цей же період поширеність цукрового діабету 2 типу збільшилася на 47%, а поширеність ожиріння збільшилася на 80%, що вказує на достовірну взаємозв’язок між споживанням рафінованих вуглеводів і поширеністю цукрового діабету 2 типу.
Дані дослідження свідчать про те, що в ХХ столітті поширеність цукрового діабету досягла масштабів епідемії.
Дослідження підтвердило, що споживання рафінованих вуглеводів збільшує ризик ожиріння, призводить до порушення толерантності до глюкози і дисліпідемії (збільшення «поганого» холестерину).
Однак ризик розвитку діабету 2 типу може бути зменшений шляхом заміни рафінованих вуглеводів на продукти з цільного зерна, з високим вмістом клітковини і продукти з низьким глікемічним індексом.