Будь-якій жінці, щоб завжди виглядати свіжо та привабливо, доводиться регулярно робити чищення обличчя. Ця важлива процедура, яка може проводитися різними способами. Чистка обличчя вінниця робиться механічним способом, за допомогою ультразвуку і навіть особливим газорідинним методом. Про сучасні способи чищення обличчя ми розповімо вам у цій статті.

Чому треба робити чищення обличчя

Навіщо взагалі потрібне чищення обличчя?

Приводом звернутися до косметологічного салону, в якому надають послуги з чищення обличчя, є такі проблеми:

  • Втрата еластичності шкіри. За такої проблеми втрачається натуральний колір обличчя.
  • «Закупорка» пір. Внаслідок цієї проблеми шкіра стає жирною. До того ж, на ній починають з’являтися вугри.
  • Виникнення акне. Ця патологія супроводжується появою великої кількості червоних вугрів на обличчі. Причому найчастіше при виникненні подібної проблеми не допомагає навіть тональний крем.
  • Поява рубців. Зазвичай вони виникають у результаті вилучення «чорних крапок».

Уявіть, що вугри, які в косметології називаються комедонами, з’являються у верхніх шарах шкіри у 80% населення мегаполісу. Їх виникненню сприяє насамперед спосіб життя людей. Сальні залози людини перманентно виробляють речовину маслянистої консистенції, яка захищає шкіру від пересихання та агресивних факторів довкілля. Проступаючи на поверхні шкіри, ця речовина поєднується з відмерлими частинками шкірного покриву. Якщо цикл оновлення проходить без збоїв, клітини шкіри очищаються самостійно.

Однак у стресових ситуаціях, при гормональному збої, від хронічного недосипання, розбалансованого харчування або у разі захворювання внутрішніх органів сальні залози починають працювати активніше, тоді як оновлення клітин сповільнюється. Таким чином, шкіра не встигає добре очиститися, канали сальних залоз засмічуються та перестають функціонувати у звичайному режимі та розпухають. Результат – на поверхні шкіри з’являються чорні цятки (вугри).

Через глибоке залягання комедонів, їх не вдається ефективно видалити ні кремами, ні масками, ні скрабами. Тут і з’являється необхідність проведення професійного чищення особи, яку ви можете довірити досвідченому косметологу з компанії Beautycom.

Не всі люди сприймають очищення обличчя позитивно. Багатьох лякаю негативні наслідки, які нібито можуть бути викликані процедурою чищення обличчя. Серед абсолютно надуманих причин відмови від чищення називають дерматит, розацею та навіть появу осп. Але ці вигадки ви легко можете розвіяти, якщо звернетеся за консультацією до будь-якого професійного косметолога.

Звичайно, ніхто не стверджує, що чищення обличчя – це винятково приємний процес. Однак і особливо болючим він також не є. Що ви точно отримуєте, то це чисту шкіру без вугрів. Зауважимо, що косметичну чистку особи призначають вже у підлітковому віці (тобто з початку активного функціонування сальних залоз), що свідчить про повну безпеку цієї процедури. Тепер нам залишилося тільки детальніше зупинитися на кожному методі очищення особи окремо.

Чому треба робити чищення обличчя

Види чищення обличчя 

Чистка особи може бути виконана різними методами:

  • механічним;
  • хімічним;
  • ультразвуковим;
  • лазерним.

Механічний спосіб очищення

Найбільш популярним та давно відомим способом очищення обличчя досі залишається механічний. Незважаючи на простоту цього способу очищення, він відрізняється високою ефективністю та дозволяє повністю позбавити шкіру обличчя від вугрових висипів.

Перед початком механічної очистки обличчя необхідно виконати ряд суто підготовчих процедур, які дозволяють уникнути неприємних наслідків. За допомогою попередньої підготовки косметолог позбавляє шкіру запалення і допомагає їй швидше відновитися після очищення.

На початковому етапі косметолог здійснює два види пілінгу: хімічний та ферментативний, що дозволяє розм’якшити шкіру та відлущити мертвілі частки. Після цього на шкіру впливає за допомогою термічної маски з парами камфори та ізопропілового спирту. Даний склад сприяє розм’якшенню комедонів глибокого залягання, забезпечує антисептичний та протизапальний ефекти.

Чому треба робити чищення обличчя

Потім косметолог добре висвітлює обличчя пацієнта і за допомогою збільшувального скла знаходить комедони, які і видавлює, використовуючи при цьому стерильні рукавички. Наприклад, якщо лікар знаходить дозрілий, але закритий комедон, то розкриває його і видаляє вміст за допомогою одноразової голки. Косметолог видавлює тільки ті комедони, які легко піддаються фізичному впливу, тобто вже дозрілими. Природно, що не всі з них дозрівають на момент очищення, тому процедура повторюється ще 2-3 рази з перервою на два тижні після кожного сеансу.

Після закінчення очищення особа протирається спеціальним лосьйоном, але може бути застосований і газорідинний пілінг. Закриття запалених пір шкіри виконується за допомогою маски, що сприяє звуженню пір, яку тримають на обличчі протягом 15-20 хвилин. При гормональних збоях та інших відхиленнях, що викликають появу вугрів, чищення обличчя має стати регулярним.

Завдяки механічному очищенню шкіра звільняється від ороговілих частинок і комедонів.

Як ви вже зрозуміли, ця процедура потребує значного часу і супроводжується не завжди приємними відчуттями. Іноді вона може спровокувати запалення, яке тримається протягом кількох днів.

Чищення шкіри ультразвуком

Перед початком ультразвукового чищення обличчя проводиться його спеціальна підготовка до цієї процедури. Шкіра обробляється дезінкрустантом у вигляді лосьйону або гелю, що містить фруктову кислоту, що сприяє розм’якшенню шкіри та комедонів. Процедура чищення проводиться за допомогою пристрою, оснащеного лопаткою-насадкою, яка передає ультразвукову хвилю на шкіру. Таким чином ультразвукова вібрація чистить шкіру на клітинному рівні.

Чому треба робити чищення обличчя

Очевидні плюси ультразвукового чищення обличчя: хороше очищення шкіри від відмерлих частинок, стимуляція кровотоку, покращення кисневого обміну, приведення епідермісу у добрий тонус. Втім, не можна сказати, що ультразвукове очищення дає стовідсотково позитивний результат. Деякі вугри, які залягли особливо глибоко, все ж таки залишаються в шкірі. Таким чином, за допомогою чищення ультразвуком досягається м’який пілінг шкіри обличчя.

Вакуумне чищення

Є апаратним чищенням, яке проводиться за допомогою спеціальної насадки, що здійснює нагнітання повітря під мінусовим тиском. До безперечних плюсів вакуумного чищення можна віднести те, що вона покращує кровопостачання шкіри, розсмоктує різного роду згущення (сітку з капілярів, сліди від вугрів і т.д.), а також сприяє стимуляції клітинного метаболізму.

Чому треба робити чищення обличчя

Разом з тим, вакуумне очищення можна назвати поверхневим, так як з її допомогою не завжди вдається повністю очистити шкіру від частинок, що ороговіли. У деяких випадках після процедури поверхні шкіри залишаються характерні сліди.

Очищення газорідинним методом

Вчені Ізраїлю зробили істотний внесок у косметологію, коли винайшли газорідинний пілінг. Цей спосіб дає можливість не тільки повністю позбавити шкіру обличчя від висипу вугрів, але також сприяє її омолодженню і вирівнюванню. Ця процедура зводиться до обробки шкіри безконтактним способом за допомогою лікарського розчину та газів (вуглекислого газу та кисню), які під тиском подають на поверхню шкіри за допомогою особливої ​​насадки.

Чому треба робити чищення обличчя

Говорячи про плюси даної процедури, варто відзначити хороше очищення шкіри від ороговілих частинок, шліфування рубців і слідів постакне. Шкіра стає молодшою ​​і пружною. Цілком доречним є порівняння даної процедури з лімфодренажним масажем, що стимулює метаболізм у клітинах епідермісу. Відчуття від цієї процедури схожі на відчуття від кріомасажу.

Під час процедури можна пережити легке неприємне відчуття, викликане потужним водно-газовим потоком. Не завжди відбувається стовідсоткове видалення комедонів глибокого залягання.

Особливості хімічного очищення

Багатьох може злякати словосполучення «хімічне чищення». Перед очима постають картини хімічних опіків та інших жахів. Однак лякатися не слід. Хімічний пілінг є непоганою альтернативою механічному способу очищення обличчя. Розберемося в аспектах цієї процедури.

Чому треба робити чищення обличчя

Що таке хімічне очищення обличчя? Якщо говорити коротко, то вона є контрольованим косметологом опіком шкіри спеціальним хімічним складом. В результаті, шкіра обличчя очищається від комедонів та відмерлих клітин. У ході цієї процедури косметолог використовує саліцилові, фруктові та ретинолові кислоти. З їх допомогою відбувається відлущування відмерлих частинок шкіри та вирівнювання її рельєфу. Для рівномірного проникнення препаратів в епідерміс за місяць до хімічного чищення можна почати користуватися косметикою, що містить фруктові кислоти. Цю ж косметику найкраще використовувати і в період регенерації шкіри обличчя, оскільки фруктові кислоти беруть активну участь у відновлювальних процесах.

За допомогою хімічного очищення ви позбавитеся вугрів, вирівняєте шкіру і зашліфуєте рубці. Шкіра під впливом фруктових кислот стане більш пружною. Тільки пам’ятайте, що протягом 3-4 днів з моменту проведення хімічного пілінгу ваша шкіра матиме коричневий відтінок. Радимо в цей період користуватися кремом, що відбілює, і сироватками, які гальмують вироблення шкірою меланіну.

Дезінкрустація

Процедура дезінкрустрації відноситься до одним із способів по-справжньому глибокого очищення шкіри обличчя. В основі даного методу лежить вплив на шкіру гальванічного струму у поєднанні із лужним розчином. Гальванічний струм виводить жир на поверхню епідермісу, а луг здійснює його розрідження, після якого його можна легко видалити.

Чому треба робити чищення обличчя

Мала сила струму, що впливає на шкіру під час процедури, не викликає особливого дискомфорту, тому легко переноситься людьми з нормальним больовим порогом. У процесі дезінкрустації шкіра отримує тонус, підтягується та очищається від мертвих клітин. Можна використовувати дезінкрустацію і як самостійний спосіб очищення шкіри, і як допоміжну процедуру, коли передбачається проведення вакуумного або механічного чищення. Ця процедура протипоказана людям зі складними запаленнями та хронічними захворюваннями шкіри.

Протипоказання

Протипоказання до проведення очищення шкіри залежить від того, який саме метод використовується. 

  • Наприклад, протипоказанням до очищення лазером є суха шкіра та вік до 25 років. 
  • Механічна очистка не рекомендована при астмі, дерматиті, схильності до епілепсії і т.д. 
  • Хімічний метод протипоказаний при непереносимості компонентів, що використовуються щодо цієї процедури. 
  • Нарешті, протипоказанням до ультразвукового чищення є серцево-судинні та інфекційні захворювання.

Як вибрати косметолога

При виборі косметолога зверніть увагу на способи стерилізації: повинен бути стерилізатор, а ложка Уно простерилізована, запакована в краш-пакет і розкрита тільки при вас. Косметолог повинен використовувати лише одноразові стерильні матеріали: ватяні диски, неткані серветки тощо. Подивіться на кабінет — він має бути чистим, як і всі миски та флакони. Поцікавтеся, як обробляються всі ємності та інструменти. Якщо косметологу нема чого приховувати, він все покаже і розкаже. Відсутність вапоризатора теж плюс – це говорить про те, що використовується хороша, якісна косметика, так як без неї і без пари розкрити пори надзвичайно важко, а також про те, що проводитиметься атравматична чистка обличчя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Медики пояснили, як знизити підвищений тиск без ліків
Next post Доведено: велика кількість жиру підвищує шанси захворіти на рак