Гарбуз-великий овоч з товстою шкіркою, який має безліч корисних властивостей і якостей. Наприклад, зовнішній вигляд гарбуза дозволяє використовувати овочі різних розмірів і сортів в оформленні кафе для створення більш затишної атмосфери. Однак не всі знають про те, що це тільки корисний, але і смачний овоч, з якого можна приготувати величезну кількість різних страв, в тому числі і десертів.

Чим корисна гарбуз?

Гарбуз-великий овоч з товстою шкіркою, який має безліч корисних властивостей і якостей. Наприклад, зовнішній вигляд гарбуза дозволяє використовувати овочі різних розмірів і сортів в оформленні кафе для створення більш затишної атмосфери. А на Американському континенті популярним стало і вирізання кумедних пик на них напередодні Хеллоуїна. Однак не всі знають про те, що гарбуз — не тільки корисний, але і смачний овоч, з якого можна приготувати величезну кількість різних страв, в тому числі і десертів.

Чим корисна гарбуз?

Чим корисна гарбуз для організму?

У гарбузової м’якоті міститься цілий спектр вітамінів, починаючи від А (який, власне, і надає їй сонячно-помаранчевий колір) і закінчуючи D. Також в ній багато клітковини і мікроелементів: заліза, магнію і кальцію. Саме завдяки клітковині звичайної гарбузовою кашею людина може насититися легко і надовго, а травлення буде в абсолютному порядку, навіть якщо раніше з ним були проблеми.

Сира гарбуз-низькокалорійний овоч, тому його часто рекомендують людям, які бажають схуднути або зберегти стрункість фігури. Калорійність свіжого гарбуза становить 22-45 кілокалорій на 100 грамів.

Гарбуз містить всі корисні амінокислоти, які беруть участь в утворенні наших хрящів і м’язів, а також регенеративних клітинних процесах. Благотворний вплив гарбуз надає і на діяльність центральної нервової системи.

Чим корисна сира гарбуз?

Гарбузову м’якоть в сирому вигляді здавна застосовують з метою лікування ряду захворювань:

  • атеросклероз;
  • цукровий діабет;
  • жовчокам’яна хвороба;
  • підвищена кислотність шлунка;
  • майже всі шлунково-кишкові захворювання (в тому числі, виразка).

До речі, здатність сирої гарбуза спалювати «жирові запаси» обумовлена тим, що містяться в ній мікроелементи стимулюють прискорення обмінних процесів і виведення з організму «поганого» холестерину. З гарбузової м’якоті можна зробити косметичну маску, яка наситить шкіру обличчя корисними речовинами, а якщо регулярно вживати гарбуз в сирому вигляді, ви збережете гостроту зору на довгі роки.

Чим корисна гарбуз?

Годуючим мамам рекомендується пити гарбузовий сік і їсти суп з гарбуза, оскільки і те, і інше гіпоалергенні і не зашкодить складу грудного молока. Мало кому відомо про те, що саме гарбуз має унікальну здатність стимулювати лактацію і підвищує імунітет як у мами, так і у малюка.

Крім того, свіжий гарбузовий сік — це відмінна профілактика грипу і всіляких ГРВІ в міжсезоння. Один з найбільш вдалих і смачних вітамінних салатів ви можете зробити з гарбузової м’якоті, моркви і яблука. Смузі, які зараз активно входять в моду, також можна зробити зі свіжого гарбуза, перемолов її в блендері до стану рідкої кашки і додавши до складу інші корисні компоненти.

Зазвичай гарбузовий сік розбавляють чайною ложкою меду або іншим соком, приготованим з яблука або моркви. Якщо у вас сечокам’яна хвороба, порадьтеся з лікарем і при відсутності протипоказань регулярно пийте сік з гарбуза три рази в день потроху (по 100 мл).

Чим корисні насіння гарбуза?

Гарбузове насіння смачні і корисні як в сирому, так і в трохи підсмаженому стані. Вони містять кілька видів масел рослинного походження. Також до їх складу входять білки і цинк, що важливо при шлунково-кишкових і печінкових хворобах. Підлітки, які регулярно клацають гарбузове насіння, набагато менше схильні до виникнення вугрової висипки. Кажуть, що насіння цього овоча навіть сприяють підвищенню сексуального потягу у чоловіків і жінок: в принципі, чому б не перевірити це на практиці?

Ще гарбузове насіння-гарне глистогінний засіб, яке можна застосовувати поряд з медикаментозним лікуванням. Однак людям, які страждають на цукровий діабет, слід бути обережніше з ними, так само як і з вживанням сирого гарбуза. На їх організм благотворно може вплинути овоч у вареному вигляді, який потрібно вживати потроху, після попередньої консультації лікаря.

Насіння гарбуза іноді перемелюють і застосовують в кулінарії: ними посипають деякі страви для додання їм незвичайності і пікантності.

Корисні страви з гарбуза

Не поспішайте скептично ставитися до цього овочу, тому що з нього можна приготувати багато страв. Далеко не завжди їх приготування вимагає багато сил і часу: є як прості, так і більш складні рецепти.

Наприклад, гарбузову запіканку в духовці може приготувати навіть початківець кулінар. Для це знадобляться такі компоненти:

  • 2 ст. л. манної крупи;
  • 2 ст. л. цукру;
  • 230 г. гарбуза;
  • 230 г. сиру;
  • 1 яйце;
  • 4 ст. л. сметани середньої жирності;
  • 1 щіпка розпушувача для тіста.

Яйце і цукор акуратно збиваємо, одночасно всипаючи манку. В отриману однорідну масу додаємо гарбуз і сир. Гарбуз перед цим натираємо на дрібній тертці, а сир розм’якшуємо ложкою. Тепер треба додати до складу сметану і розпушувач і все як слід змішати. У підготовлену форму, змащену жиром або соняшниковою олією, викладаємо готовий склад і ставимо в духову шафу, попередньо розігріту до 180С. час випікання становить від 20 до 25 хвилин. Готову запіканку перед подачею на стіл рекомендується трохи остудити.

Є один дивовижний і дуже смачний рецепт: вівсяне печиво з гарбузом. Для нього потрібні:

Готуємо наступні інгредієнти:

  • 70 г. вівсяних пластівців;
  • 220-230 г. гарбузової м’якоті;
  • 80 г цукрового піску;
  • розпушувач;
  • 200 р. муки в / з;
  • 130 мл соняшникової олії;
  • трохи солі (за смаком).

Гарбуз потрібно порізати середніми шматочками і варити в каструльці до тих пір, поки вона не стане м’якою. Готовий овоч треба розім’яти за допомогою блендера або звичайної вилки до пюреобразного стану. Тепер готуємо пластівці вівсянки, обсмажуючи їх на сухій і гарячій сковорідці протягом 5-7 хвилин. Борошно потрібно просіяти через дрібне ситечко і додати в масу на заключному етапі процесу. Залишилося сформувати печиво, викласти його на змащене маслом деко і поставити в духову шафу, заздалегідь розігрітий до 180 С.час готування печива — від 15 до 20 хвилин.

Чим корисна гарбуз?

Ну і звичайно, не можна обійтися без класичного і простого гарбузового супу-пюре. Для нього знадобляться найпростіші інгредієнти:

  • 500 г. м’якоті гарбуза (насіння попередньо з неї видалити);
  • 500 г. курячого бульйону;
  • трохи солі та порошку каррі (за смаком);
  • середня цибулина.

Цибулю дрібно порізати і обсмажити на сковороді до стану золотистої скоринки. Додати до цибулі гарбуз і присипати її каррі. Смажити протягом декількох хвилин, потім перекласти в каструльку і залити курячим бульйоном. Час варіння – 15 хвилин (вогонь на плиті помірний). Після готовності можна довести отриману масу до стану пюре.

Гарбуз-дивно смачний і корисний овоч. Про його секрети знають далеко не всі, але якщо ви хоча б один раз приготуєте з гарбуза просте блюдо, в подальшому ви вже не зможете від нього відмовитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post В якій їжі багато заліза
Next post Вся правда про корисні властивості хрону