Боротьба за краще життя і тривоги, пов’язані з нею, вже давно стали постійними супутниками сучасної людини. Щоденні ранні підйоми, пробки, рішення робочих і сімейних проблем – це далеко не повний список стресових факторів, що негативно впливають на емоційний стан жителів великих міст.
Боротьба за краще життя і тривоги, пов’язані з нею, вже давно стали постійними супутниками сучасної людини. Щоденні ранні підйоми, пробки, рішення робочих і сімейних проблем – це далеко не повний список стресових факторів, що негативно впливають на емоційний стан жителів великих міст.
Не краща ситуація і в провінції. Якщо мешканці мегаполісів крутяться як білки в колесі, щоб все і скрізь встигнути, на периферії життя тече куди більш розмірено, проте актуальних питань у жителів невеликих міст і сіл не менше. Головний з яких-фінансовий. Роботи немає, а якщо і є, то вкрай низькооплачувана.
Ось і виходить, що і в столиці, де маса розваг і мільйон шляхів відходу від насущних проблем, і в провінції, де, здавалося б, сама природа розташовує до досягнення внутрішнього дзена, люди знаходяться в перманентному стані тривоги, занепокоєння, страху за майбутнє, а значить в постійному стресі.
Способи полегшення і повного позбавлення від нервового напруження розглянемо в статті.
Як допомогти людині в стресі?
Існує безліч шляхів виходу зі стресового стан. Майже всі вони зводяться або до якихось приємних особисто для вас моментів, або до роботи з негативними емоціями:
- подумайте про те, що вас радує.
Згадайте і подумки ще раз проживіть найприємніші події свого життя.
- спробуйте помедитувати.
Необов’язково відразу ставати в асани. Потрібно просто закрити очі і постаратися відпустити всі думки, Очистити на деякий час розум. Якщо позбутися від думок не виходить, направте енергію в русло умиротворення: промовляйте про себе добрі слова, наприклад, мир, світло, любов. Допомагають і звуки (оммм, хаммм і т.д.).
- зробіть те, чого хочеться.
Подобається готувати? Спечіть пиріг. Любителям читання рекомендується відкрити в тиші книгу, нагороджуючи себе ароматним трав’яним чаєм або бадьорить кави. Допомогти може і тепла пінна ванна з аромамаслами. Загалом, приділіть час собі.
- змініть обстановку.
Їдьте на море, в гори, в тур з наметами, в інше місто, навіть в довколишній Лісопарк, головне – бути подалі від причини вашого занепокоєння.
- згадайте про своє хобі.
Всі люди щось люблять: комусь подобається співати, хтось вишиває хрестиком, хтось є завзятим нумізматом, а чиєсь життя неповноцінне без танців. Зробіть так, щоб на деякий час ваші думки були зайняті тільки тим, що приносить задоволення.
- нічого не робіть.
Спробуйте повністю очистити голову. Візьміть тайм-аут. Розгляньте малюнок на шпалерах або відчужено поспостерігайте за життям людей по іншу сторону вікна.
- поділіться переживаннями.
Поговоріть з близькою людиною, розкажіть йому про свої переживання, проблеми і страхи. Попросіть поради і, якщо необхідно, допомоги. Часом важливо, щоб хтось підтримав добрим словом або просто вчасно обійняв.
- виплесніть емоції.
Поплачте, покричіть, посумуйте – позбудьтеся від напруги і негативних емоцій, дайте собі можливість подумати про щось світле і добром.
- прогулюватися.
Неспішна прогулянка по парку, скверу або просто по вулицях рідного міста допомагає освіжитися і переключитися з думок про проблеми на більш приємні речі.
Що допомагає проти стресу та депресії?
Ще один спосіб, який може позбавити від стресу – Домашня тварина. Психологічно переживати тривожні моменти легше, коли вдома вас хтось чекає. Краще, звичайно, щоб це була собака (грайлива, віддана і ласкава) або кіт (пухнастий, теплий і бурчить), але навіть їжачок, шиншила або, на худий кінець, рибка відвернуть вашу увагу на себе.
Культурні заходи-музеї, картинні галереї, театри, виставки – в компанії друзів також сприятливо впливають на емоційний стан людини в стресі.
Відпустити погані думки допомагає і фізична активність. Це може бути як просто пробіжка, так і заняття в тренажерному залі. Для кого-то дієвим методом відходу від тривог є екстремальні види спорту.
Чи допомагає йога від стресу?
Науковими дослідженнями доведено, що хатха-йога впливає на нейромедіатори, що відповідають за реакції занепокоєння, страху, дратівливості, а також вона регулює кількість вироблюваного організмом кортизолу (гормону стресу).
Регулярні заняття йогою не тільки допомагають позбутися від негативних емоцій, але і запобігають хворобам, що розвиваються на тлі постійного перенапруження.
Щоб досягти результатів, займатися хатха-йогою необхідно регулярно, краще щодня. Стійкий ефект досягається за рахунок суміші асанів, медитацій і пранаями (дихальні вправи).
Чи допомагає лаванда від стресу?
На питання “що допомагає зняти стрес?”є однозначна відповідь-масло лаванди.
Будучи натуральним природним знеболюючим, антисептиком і імуномодулятором, лавандовий екстракт знімає головний, полегшує м’язовий біль, позбавляє від спазмів і швидко розслабляє, редукуючи наслідки нервового напруження.
Лавандовий аромат зменшує дратівливість, підвищує опірність організму інфекціям і сприяє регенерації клітин.
Чи допомагає магній при стресі?
Магній бере участь в обмінних процесах, що відбуваються в мозку людини. Саме його недолік провокує яскраві прояви стресових станів: людина стає нервовим, виникає непроходящая тривожність, можуть початися тики або судоми.
На жаль, необхідну добову норму магнію отримати з їжею практично неможливо. Позбавити себе від нервового напруження і попередити нові симптоми дозволяє додатковий прийом магнію в якості біологічно активної добавки.