Морозиво-одне з найулюбленіших ласощів не тільки у дітей, а й у дорослих. Воно володіє чудовим смаком і рятує від спеки. Одні вважають морозиво корисним, інші ж відносять його до категорії шкідливих через високу калорійність і великої кількості цукру в складі.
Морозиво-одне з найулюбленіших ласощів не тільки у дітей, а й у дорослих. Воно володіє чудовим смаком і рятує від спеки. Одні вважають морозиво корисним (або, принаймні, нейтральним продуктом), інші ж відносять його до категорії шкідливих через високу калорійність і великої кількості цукру в складі.
Користь морозива
Цікавий факт-в морозиві міститься майже 100 корисних для людського організму речовин: це і білкові, і жирні амінокислоти, мінеральні солі, ферменти, що беруть участь в обмінних процесах, вітаміни, магній, калій, залізо і фосфор.
Коли ми їмо морозиво, активізується вироблення серотоніну-гормону щастя. В результаті піднімається настрій, зникає напруга. Стаканчик пломбіру допомагає впоратися зі стресом і депресивними станами. Вважається, що ласощі надає терапевтичний ефект на дорослу людину, адже воно нагадує про дитинство.
Деякі види морозива виготовляються на основі йогурту. Такий десерт корисний для шлунково-кишкового тракту, адже туди потрапляють бактерії, які нормалізують мікрофлору, що відповідає за нормальне травлення. Йогуртове морозиво можна зберігати цілих 3 місяці, при цьому в ньому залишаться всі бактерії, які просто «заснуть» через низькі температури.
Шкода морозива
Як таке морозиво не небезпечно для нашого організму, однак при деяких станах вживати його не рекомендується. Через те, що в ньому багато калорій, воно шкідливо для людей, схильних до повноти. Також воно протипоказано, якщо діагностовано виразкова хвороба шлунка або хронічний гастрит. Педіатри не радять давати ласощі дітям, схильним до частих респіраторних захворювань.
Якщо в складі холодного десерту присутній сахароза, то його не можна їсти людям з діабетом, а морозиво на тваринних жирах не варто вживати при високому вмісті холестерину в крові.
Фахівці з правильного харчування не рекомендують купувати полуничне, лимонне та інші ароматичні сорти морозива, так як до їх складу входять різні хімічні добавки, підсилювачі смаку, консерванти, які не належать до групи натуральних.
Це може здатися дивним, але морозиво може викликати головний біль. Це виникає через те, що при поїданні ласощів температура тіла знижується дуже швидко, судини звужуються, а кровотік утруднюється. В результаті клітини мозку не отримують в повній мірі поживні речовини і кисень – звідси і виникають больові відчуття.
Скільки калорій в морозиві?
До складу холодного десерту, як правило, входять:
- молоко;
- протеїни сироватки, казеїн, лактоза;
- цукор (майже 16%);
- емульсії, стабілізатори;
- вода.
В одному стаканчику може міститися від 270 до 375 калорій. Додаткове “навантаження” створюють різні добавки: шоколадна стружка, варення, сироп, карамель, крихта печива, варення.
Залежно від виду морозиво володіє різною жирністю:
- молочне – до 4%;
- вершкове-до 10%;
- пломбір – до 15%;
- фруктовий лід-0%.
Як вибрати гарне морозиво?
Перш за все зверніть увагу на умови зберігання продукту: температура в холодильній шафі не повинна перевищувати -18 градусів. Якщо ця умова не дотримано, то морозиво поперемінно то підтає, то знову заморожується, що негативно позначається на його якості (запаху, кольорі, консистенції). Краще купувати десерт в порційній упаковці (ріжок, брикет, стаканчик), який можна відразу з’їсти, а не повторно прибирати в холодильник. Гарне морозиво роблять з незбираного молока, і краще відмовитися від покупки, якщо на упаковці написано, що воно зроблено на основі соєвого концентрату.
Якщо ж якість магазинного холодних ласощів все ж бентежить, то приготувати морозиво можна в домашніх умовах. Знадобляться всього лише 300 г вершків. У них можна додати шоколад, ванілін, згущене молоко, фрукти, горіхи, сироп. Всі інгредієнти ретельно збиваються міксером, отримана маса викладається в формочки і забирається в холодильник.