Плід авокадо-це великий фрукт з насінням, що має форму груші. Його вага може досягати 1 кг, а розмір – до 20 см.особливість авокадо полягає в тому, що він дозріває, будучи знятим з дерева. Його батьківщиною вважаються Карибські острови, і культивувати цю рослину почали ще стародавні ацтеки в III столітті до н. е.

Авокадо: властивості і застосування

Плід авокадо-це великий фрукт з насінням, що має форму груші. Його вага може досягати 1 кг, а розмір – до 20 см.особливість авокадо полягає в тому, що він дозріває, будучи знятим з дерева. Його батьківщиною вважаються Карибські острови, і культивувати цю рослину почали ще стародавні ацтеки в III столітті до н.е. сьогодні цей плід особливо активно вирощують в Мексиці.

Склад

В авокадо міститься велика кількість жирів (майже 14%), особливо мононенасичених, а також білки і вуглеводи, вітаміни груп В, з, D і інших, багато макроелементи: магній, фосфор, залізо, цинк, кальцій і калій.

Авокадо: властивості і застосування

Властивості авокадо

Регулярне вживання плоду сприяє зниженню холестерину в крові, а за рахунок того, що він володіє малою енергетичною цінністю, – зниження ваги і позбавлення від зайвих кілограмів. Наявність заліза і міді в складі авокадо попереджає розвитку анемії (недокрів’я), і ці елементи беруть участь у формуванні еритроцитів.

Серед інших корисних властивостей цього фрукта виділяють:

  • поліпшення концентрації уваги, пам’яті;
  • зниження ризик захворювань серця і кровоносних судин;
  • нормалізація водно-сольового обміну в організмі;
  • підвищення стійкості до стресових ситуацій.

Авокадо корисний і для системи травлення. Він активізує роботу шлунково-кишкового тракту, допомагає при запорах. Так як в ньому відсутня цукор і шкідливі жири, його часто включають в дієтичне меню. Цей продукт не має протипоказань до вживання, шкоду він може завдати хіба що при індивідуальній непереносимості.

Використання авокадо

Завдяки унікальному складу фрукт широко застосовується в різних областях.

У кулінарії

Авокадо додають в салати, гамбургери, роли і суші. Деякі гурмани готують з нього супи, соуси, коктейлі і навіть десерти, наприклад, морозиво. Цей плід можна зустріти в багатьох стравах латиноамериканської кухні: його м’якоть, ніжна і масляниста, надає частуванню пікантний і оригінальний смак. У Мексиці з нього роблять гуакамоле – пюре з сіллю, лаймом і часником, в Венесуелі – гострий соус, в Індонезії та Індії його додають в молочні коктейлі. Авокадо-знахідка для вегетаріанців і прихильників правильного харчування, їм можна замінювати продукти тваринного походження за рахунок високого вмісту мононенасичених жирів.

Авокадо: властивості і застосування

В косметології

Масло авокадо, за рахунок його унікальний властивостей, застосовується при виготовленні кремів і лосьйонів для тіла та обличчя. Воно швидко і глибоко проникає в шкіру, живлячи її, розгладжуючи дрібні зморшки, знімаючи запалення і лущення, надаючи дермі здорове сяйво і пружності. Масло також додають в Засоби для догляду за нігтями і волоссям. В останньому випадку воно стимулює зростання фолікул і допомагає позбутися від ламких і посічених кінчиків. Авокадо можна зустріти в складі антицелюлітних засобів, губній помаді і милі.

Авокадо: властивості і застосування

У медицині

Авокадо найчастіше сприймають як продукт харчування, проте воно активно використовується в медичних цілях. З шкірки плоду отримують компоненти, які потім входять до складу мазей і кремів, що надають протизапальну дію. Вичавки з м’якоті і насіння надають тонізуючий і загальнозміцнюючий ефект, а також підвищують ефективність лікарських засобів проти мікробів і паразитів. 

Препарати з листя застосовуються в лікуванні діареї, вони прискорюють загоєння ран і глибоких подряпин. Навіть цвіль, яка може утворюватися на плодах, використовується в медицині: на її основі вчені розробили засіб, який допомагає при екземі, артрозах, пародонтозі, декальцинації у літніх людей. М’якоть авокадо можна давати хворим на атеросклероз, що страждають на цукровий діабет або гіпертонію, ожирінням або гастритом. Вона допомагає в боротьбі з нервовим виснаженням і авітамінозом, сприяє зміцненню захисних сил організму, покращує роботу серцевого м’яза.

Корисно знати!

  • Листя, шкірку, кору і насіння авокадо не можна вживати в їжу. У них містяться отруйні речовини, які можуть викликати отруєння.
  • Фрукт погано переносить термічну обробку і після варіння починає гірчити, тому є його рекомендується в сирому вигляді.
  • У тих, хто має алергію на цитрусові або латекс, також може розвинутися алергія на авокадо.
  • Авокадо занесений до Книги рекордів Гіннеса як найпоживніший фрукт у світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Чим поганий глютен?
Next post Кокосове масло для їжі