Існує безліч дієт, щоб стрімко схуднути, поліпшити стан здоров’я, а також для формування звички правильно харчуватися. Середземноморська дієта-універсальний і ефективний варіант скидання зайвої ваги, оздоровлення, продовження свого життя.
Існує безліч дієт, щоб стрімко схуднути, поліпшити стан здоров’я, а також для формування звички правильно харчуватися. Середземноморська дієта-універсальний і ефективний варіант скидання зайвої ваги, оздоровлення, продовження свого життя.
Спочатку більшість західних жителів недовірливо ставилися до такого режиму харчування. Адже раціон включає вживання великої кількості продуктів з вуглеводами, оливковою олією. Однак через деякий час дослідники змогли довести, що середземноморська дієта гарантує поліпшення самопочуття і відмінну фізичну підготовку.
Сутність і достоїнства середземноморської дієти
Режим схуднення такого типу хоч і не має строгих обмежень, проте відповідає принциповому підходу правильного харчування і вимагає мінімізувати або повністю відмовитися від споживання наступних продуктів:
- Тваринний жир;
- Червоного м’яса;
- Солі;
- Білого хліба;
- Сахара;
- Шоколадних виробів;
- Здоба;
- Фаст-фуду;
- Ковбасних виробів.
Основний раціон повинен складатися з овочів і фруктів, страв із зернових, бобових культур, горіхів, насіння льону, меду, вина, риби і морепродуктів. Джерелом енергії служить оливкова олія, здатне замінити потребу організму в жирах.
Багато хто вважає, що середземноморська дієта – це не просто спосіб позбавлення від зайвих кілограмів, а спосіб життя. Тому для досягнення ефективності та результативності необхідно тривале дотримання правил. Серед них:
- Рясне пиття (1,5 -2 літра рідини);
- Заміна цукру медом;
- В якості солодощів виступають свіжі фрукти, сухофрукти;
- Включення в основний раціон насіння, горіхів;
- Замість червоних сортів м’яса вживається нежирні частини індички, курки;
- Вся готування повинна проходити на пару або в духовці;
- Добової обсяг їжі необхідно розділяти на 5-6 порцій;
- Трави та спеції замінюють сіль;
- Не зловживати вином (сумарно 1 келих в день).
Дотримуватися такої дієти можуть люди різних вікових категорій і статі. Це обумовлено не тільки збалансованим раціоном, але і високим вмістом корисних речовин в підібраних стравах. Також меню можна робити завжди різноманітним за рахунок широкого вибору продуктів. Процес схуднення не буде витрачати багато енергії, тому людина завжди буде активним.
Користь середземноморської дієти для літніх людей
Методика схуднення такого типу має величезний вплив на поліпшення здоров’я. Це особливо необхідно літнім людям, тому що дієта сприяє:
- Попередження появи захворювань, пов’язаних з порушенням серця;
- Підтримці енергійності;
- Збільшення тривалості життя;
- Зниження ймовірності прояву хвороби Альцгеймера, раку, цукрового діабету;
- Підвищенню імунітету.
Якщо безперервно споживати цільні зерна, горіхи, бобові, овочі і фрукти, то опорно-руховий апарат стане міцніше, пропаде безсилля, м’язова сила відновитися і буде в тонусі. В результаті літня людина придбає і збереже необхідну життєву енергію.
Середземноморська дієта в умовах Росії
Багато хто вважає, що середземноморська дієта може обійтися в копієчку, тому навіть не намагаються створити раціон правильного харчування, а тільки мучать себе виснажливим голодуванням або споживанням мінімальною кількістю продуктів. Однак всі екзотичні делікатеси легко замінити звичними для росіян продуктами.
Так, наприклад, відсутність оливкової олії заповнюється соняшниковою нерафінованою, їм можна заправляти салати, використовувати в різних стравах. Альтернативою оливок і маслин стануть насіння гарбуза, соняшнику, волоські горіхи, в яких міститься такий же вміст жирних кислот. З заміною “породистої” червоної риби відмінно справляються оселедець і скумбрія в доповненні з лляними насінням. Замість “дорогих” сортів сиру допускається вживання кисломолочних продуктів (сиру, молока, м’якого і твердого сиру), головне щоб вони не були знежиреними, без кальцію.
Меню середземноморської дієти на кожен день
Правильно підібраний раціон дозволить скинути зайву вагу, зміцнити здоров’я, поліпшити зовнішність, продовжити життя. Для цього необхідно готувати корисні і неймовірно смачні страви.
На сніданок можливе приготування:
- Вівсяної каші з сухофруктами, ягодами, медом;
- Мюслі з бананом і йогуртом;
- Макарон з овочами на пару і сиром;
- Картоплі, запеченого в духовці з болгарським перцем;
- Рису, тушкованого з помідорами, морквою, баклажанами.
Через деякий час після сніданку і обіду необхідно перекусити салатом з:
- Огірка, вареної курки, креветок, помідорів чері;
- Руколи, червоної цибулі, сирного сиру, оливок;
- Помідорів, сиру, кедрових горішків, оливкової олії.
Обід повинен бути повноцінним і включати рідкі страви, наприклад, супи з:
- Куркою і шпинатом;
- Овочами (морквою, цибулею, курячим бульйоном, картоплею, зеленню)
- Шматочками курки, білою квасолею, оливковою олією, цибулею;
- Тунцем, болгарським перцем, картоплею.
Вечеря повинна відбуватися не менше, ніж за 4 години до сну. Вечірні страви можуть складатися з:
- Омлету зі спаржею;
- Сочевиці з овочами;
- Овочевого рагу з квасолею;
- Запеченого лосося з цвітною капустою;
- Пасти з сиром, прованськими травами, горошком, оливковою олією.