Користь БАДів, як і будь-якого продукту залежить від застосування. Розглядаючи БАДи як ліки, щоб. заповнити відсутні мікро – і макроелементи, безсумнівно побачимо користь.

БАД. Користь і шкода

БАДи стають все більш популярною темою, і пора трохи прояснити ситуацію.

Проблема БАДів полягає перш за все в тому, що їх виробництво не має чітко прописаного регламенту. А в тому, що біологічно активною добавкою може називатися навіть аптечна ромашка, пресована в таблетку. Так, максимальною шкодою виявляться витрачені даремно гроші, але в разі наявності інших невідомих компонентів, історія може закінчитися і лікарнею.

Користь

Користь БАДів, як і будь-якого продукту залежить від застосування. Розглядаючи БАДи як ліки, щоб. заповнити відсутні мікро – і макроелементи, безсумнівно побачимо користь.

  • Наприклад, популярний Вітамін C відповідає за імунітет, бадьорість, формування природного колагену, а також за засвоюваність заліза. При нестачі цього вітаміну, що надходить з їжею залізо, не зможе повністю засвоїтися. Що призведе до анемії, випадання волосся, ламкості нігтів і хронічної втоми.
  • Омега – 3 жирні кислоти, знайомі нам з дитинства як “риб’ячий жир” відповідають за баланс гормонів і здоров’я судин. При їх нестачі, можуть виникати проблеми зі шкірою, судинами, репродуктивною системою. Омега – 3 називають корисними жирами, які борються з “поганим” холестерином за здоров’я серцево-судинної системи.
  • У нашій країні (особливо в її північній частині) зафіксовано величезний дефіцит йоду. Раціон всього нашого регіону бідний на водорості і морепродукти – основні постачальники йоду в організм. Недолік елемента провокує як мінімум розумову відсталість у дітей і розвиток захворювань щитовидної залози у дорослих.

Але, важливо пам’ятати, що медичне співтовариство схильне розглядати БАДи саме як лікарський засіб. А значить, прийматися вони повинні тільки за показаннями аналізів і після консультації з фахівцем. Ним може стати лікар, дієтолог, Нутриціолог або сертифікований фітнес-тренер. Питання про прийом препаратів обов’язково повинен вирішуватися на підставі обстежень, а не по віянню моди на «вітамінки».

Ферменти, Пробіотики і пребіотики, спортивне харчування — все це теж відноситься до добавок.

Шкода

Не менш важливим є і якість добавок. Так що не варто відразу бігти в аптеку за порцією “риб’ячого жиру”. У дешевих кульках ступінь очищення кінцевого продукту вкрай низька, а значить:

  • всі важкі метали ваші;
  • зміст безпосередньо омега – 3 дуже маленьке.

Що стосується йоду, то і тут не все так просто. При вираженому порушенні в роботі щитовидки, приймати великі дози йоду категорично заборонено. Незважаючи на те, що цей елемент є основним для її функціонування, без достатньої кількості допоміжних мікроелементів – таких як селен, магній, залізо та інших-препарат йоду може лише погіршити ситуацію

Так, ми проживаємо в регіоні з дефіцитом певних мікро – і макроелементів, а значить заповнення дефіцитів вимагає особливо пильної уваги. Але, все ж, перш ніж робити самостійні висновки і закуповуватися, мріючи знайти “чарівну таблетку”, варто проконсультуватися з фахівцем щодо стану справ в конкретно взятому організмі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Дізнайтеся, чи вистачає організму вітамінів?
Next post Продукти, багаті білком