У комплекс BCAA входять 3 амінокислоти: лейцин, ізолейцин і валін. І всі три є незамінними, тобто наш організм не здатний синтезувати їх самостійно і змушений отримувати з їжі.
Branched Chain Aminoacids-амінокислоти з розгалуженими бічними ланцюгами. У комплекс BCAA входять 3 амінокислоти: лейцин, ізолейцин і валін. І всі три є незамінними, тобто наш організм не здатний синтезувати їх самостійно і змушений отримувати з їжі. Особливість комплексу амінокислот в тому, що вони проникають безпосередньо в м’язи, де активують процеси регенерації і зростання нових м’язових волокон.
Крім як в добавках, валін можна знайти в: курячих яйцях, курці, яловичині, в лососі, кальмарах, волоських горіхах і фісташках, в червоній квасолі.
Шкода BCAA
Як і будь-який продукт, bcaa нарівні з відчутною користю, може завдати і шкоди організму. Щоб уникнути несподіванок, перед початком прийому амінокислотних добавок, як і будь-яких інших, розумно буде проконсультуватися з лікарем-терапевтом, або спортивним лікарем.
Ізолейцин, наприклад, може викликати алергічні реакції. Також варто бути уважнішими тим, у кого є хвороби підшлункової залози, печінки, жовчовивідних шляхів і нирок. Високі дози валіну з ізолейцином можуть позбавити мозку триптофану, а значить спровокувати безсоння, нервові розлади, депресію, провали в пам’яті і погіршення розумової діяльності.
Що стосується лейцину, то його надлишок може привести до збільшення концентрації аміаку і вільних радикалів в організмі. Що впливає на метаболізм білків і, що цікаво, шкодить розвитку мускулатури.
Так, BCAA комплекси не варто приймати підліткам, людям із захворюваннями нирок і тим, хто рідко займається спортом. Краще обійтися продуктами, що містять ці та інші амінокислоти в природному вигляді.