Приладів, покликаних допомогти господині на сучасній кухні, створено безліч, а ось говорити, що кожен з них важливий і корисний складно. Але блендер-окрема тема. Спортсмени, молоді мами, люди ведуть здоровий спосіб життя не мислять себе без нього. Тільки ось мало хто знає: за якими ознаками вибирати хороший блендер. Давайте розбиратися.
Приладів, покликаних допомогти господині на сучасній кухні, створено безліч, а ось говорити, що кожен з них важливий і корисний складно. Але блендер-окрема тема. Спортсмени, молоді мами, люди ведуть здоровий спосіб життя не мислять себе без нього. Тільки ось мало хто знає: за якими ознаками вибирати хороший блендер. Давайте розбиратися.
Який блендер краще вибрати для будинку
Блендер незамінний помічник при приготуванні різних страв і напоїв. Виробники пропонують безліч видів і варіантів блендерів, що розрізняються як конструкцією, так і функціональністю: від найпростішого ручного механічного подрібнювача до розкішного кухонного приладу швейцарської фірми ESGE AG з покриттям з 24-каратного золота.
Тому перш ніж приступити до вибору оптимальної саме для вас моделі, вирішите: для яких операцій ви будете використовувати блендер? Готувати тільки пюре, смузі і напої або ж використовувати більший функціонал-подрібнювати, молоти,готувати тісто?
Який краще блендер: стаціонарний або занурювальний
Стаціонарний блендер – найбільш функціональний кухонний прилад, що дозволяє виконувати безліч операцій. Він складається з корпусу з блоком управління і чаші-глечика з різними насадками. Чим більше насадок в комплекті, тим більше у нього корисних опцій, деякі моделі по функціональності не поступаються кухонним комбайнам. Такий блендер практичний у використанні, але для зберігання на кухні вимагає окремого місця.
Стаціонарний блендер буде зручний, якщо вам необхідно:
- Подрібнити будь-які продукти;
- Збити вершки, яйця;
- Колоти лід;
- Змішувати рідини і приготувати напої.
Особливості конструкції стаціонарних блендерів:
- Розмір чаші-глечика (від 0,5 до 2,5 л.) визначає обсяг готового блюда: чим більше чаша, тим більше продуктів ви можете завантажити одночасно.
- Матеріал, з якого виготовлена чаша (скло, пластик, акрил), може впливати і на смакові якості страви, і харчову безпеку. Наприклад, скло екологічно, не темніє і не вбирає запахи, але при цьому крихке (можна розбити). А якісна пластикова чаша обов’язково має маркування BPA Free (без бісфенолу А).
- Металевий корпус краще ніж пластмасовий, також на нижній частині корпусу обов’язково повинні бути пристосування для фіксації на столі (присоски).
- Управління процесом приготування у простих моделей здійснюється механічно-поворотними ручками. Правда, кнопкові і сенсорні панелі управління все ж зручніше у використанні.
Необхідно відзначити і інший важливий момент: найбільш просунуті моделі оснащені вбудованими програмами для приготування смузі і напоїв (з льодом і без), морозива, цільних соків і гарячих супів.
Погружной блендер відрізняється невеликим розміром і влаштований простіше: ручка з елементами управління і погружная частина з різними насадками. Це найкращий помічник для збивання, приготування різних напоїв і пюре, а також перемелювання твердих продуктів: льоду, горіхів, злаків. Деякі виробники комплектують свої моделі додатковою ємністю для подрібнення продуктів, що дозволяє значно розширити функціональність блендера.
Занурювальний блендер прекрасно підійде для приготування:
- Пюре з овочів і фруктів;
- Крем-супу і супу-пюре;
- Соус;
- Дитяче харчування;
- Рідкого тесту;
- Подрібнення продуктів, що пройшли термообробку.
Особливості конструкції заглибних блендерів:
- Для приготування гарячих пюре і соусів погружная частина повинна бути виготовлена з металу або термостійкого пластику. Металева-міцніше і екологічніше, ніж пластикова.
- Чим більше насадок входить в комплект, тим блендер функціональніша. Найбільш часто використовувані насадки-подрібнювач, віночок, Млинок, вакуумний насос (для вакуумних контейнерів зберігання продуктів), Ножі для шинкування і нарізки.
- Металеві насадки краще і по міцності, і з харчової безпеки. Крім того, пластмасові насадки зустрічаються тільки у дешевих моделей.
- Регулювання швидкості обертання робочої частини дозволяє використовувати блендер для різних завдань. Наприклад, одношвидкісні блендери менш функціональні. У недорогих блендерів до 5 швидкостей, у середніх – до 12, у топових – до 30. Зручніше, якщо швидкість обертання регулюється плавним колесом-регулятором.
Якої потужності вибрати блендер?
Потужністю блендера визначається швидкість обробки продуктів і однорідність готових страв. Таким чином, блендеру з малою потужністю буде важко впоратися з перемелюванням твердих продуктів, наприклад, горіхів і злаків.
А ось блендер з великою потужністю ідеально приготує будь-яку страву: і овочеве пюре, і горіхову пасту, і зелений коктейль з трав.
Якщо ж звернутися до виробників, то вони пропонують наступні варіанти:
- до 500 Вт-блендери для приготування напоїв, смузі, коктейлів і пюре з продуктів, що пройшли термообробку, свіжих ягід і м’яких фруктів.
- 600-1000 Вт-приготує пюре з м’яких фруктів і овочів, заморожених ягід, подрібнить м’ясо.
- 1000-1500 Вт-якісно подрібнить трави, горіхи, тверді і заморожені продукти, приготує і фарш, і рідке тісто, розколе і перемеле лід. Ідеальний вибір для гарної кухні.
- понад 1500 Вт-блендер впорається з будь-яким завданням. Ідеальна потужність для любителів сироедческих страв, злаків і зелених коктейлів.
Правда, необхідно відразу ж відзначити, що блендери з високою потужністю коштують дорожче, але це повністю компенсується швидкістю і якістю приготування страв.
Як вибрати найкращий блендер для дитячого харчування
Сучасні мами для отримання пюре і сумішей віддають перевагу якісним занурювальним блендерам потужністю понад 600 Вт, з металевою занурювальний частиною.
Існують також і спеціальні стаціонарні міні-блендери для дитячого харчування. Вони менше за розміром, в порівнянні зі звичайним блендером і менш функціональні. Їх чаша-глечик не розрахована на приготування великих порцій. Це зручно для приготування дитячого харчування, але після того, як малюк виросте, блендер буде не затребуваний.
Як вибрати найкращий блендер для смузі
Якщо вам потрібен блендер тільки для приготування смузі, коктейлів і напоїв, кращим вибором буде невеликий стаціонарний блендер з потужністю до 500 Вт, зі спеціальною дорожньої пляшкою в комплекті.
Сьогодні серед блендерів для смузі особливо популярні портативні моделі на акумуляторних батареях, які можна взяти з собою в будь-яке місце: на роботу, на дачу, в подорож.
Як вибрати кращий блендер для приготування крем-супу і супу-пюре
З цим завданням відмінно впорається звичайний погружной блендер, з потужністю 500-600 Вт і погружной частиною, виготовленої з термостійкого пластику або металу.
Для приготування пюре, збивання і подрібнення продуктів – купуйте занурювальний блендер потужністю 300-600 Вт. Він зручний і не займає багато місця на кухні.
Якщо ви часто використовуєте блендер при приготуванні різних страв-кращим вибором буде стаціонарний блендер з чашею-глечиком 2-2,5 л і потужністю 1000-1500 Вт.
Сьогодні набирають популярність блендери-пароварки. Ці прилади спочатку готують продукти на пару, а потім перемелює їх в пюре. Крім того, вони можуть розморожувати інгредієнти перед приготуванням або ж розігрівати на пару готові страви.