Вагітність є серйозним викликом для здоров’я кожної жінки. В цей період виникають різні зміни в організмі, які в деяких випадках можуть значно вплинути на стан жінки, особливо при наявності різноманітних хронічних захворювань. Втім не варто лякатись. Адже вагітність може стати водночас і чудовою мотивацію до кращих змін у житті: зокрема відмови від шкідливих звичок, переходу до здорового харчування та образу життя, вживання вітамінів https://vitaworld.com.ua/multivitaminy/dlya-beremennyh тощо.

Легкі фізичні навантаження — запорука хорошої фізичної форми

Жінкам при надії не варто відмовлятися від фізичних навантажень та занять спортом. Не треба ототожнювати вагітність із захворюваннями, адже вона не є протипоказанням до активного способу життя (виключенням є лише рекомендації лікаря в окремих випадках). Тож щоденні спортивні вправи є дуже корисними. Тим паче, що вони можуть допомогти підготувати тіло до пологів, покращити кровообіг та зміцнити м’язи. Бажано щодня проводити тренування протягом 10-20 хвилин.

Під час вагітності можна познайомитись із новими методиками: зокрема йогою та пілатесом. Такі вправи корисні як для фізичного, так і морального стану, оскільки вони мають позитивний вплив на нервову систему. Дуже корисне плавання під час вагітності, але до вибору басейнів для тренувань варто підходити максимально серйозно.

Щоденні прогулянки — мастхев для вагітних

Про користь прогулянок на свіжому повітрі сказано чимало, адже вони є дуже важливими для гарного самопочуття. Лікарі рекомендують мінімум пів години часу проводити на свіжому повітрі. Наприклад, можна спробувати ходити на роботу пішки або запровадити традицію щодня гуляти перед сном. Якщо поруч із будинком є паркова зона, то це взагалі чудова можливість для щоденного дозвілля. Також можна поєднувати приємне з корисним: займатись спортом на свіжому повітрі.

Слідкуйте за здоров’ям зубів

Ні для кого не є секретом, що вагітність впливає на здоров’я зубів, оскільки для розвитку кісток дитини береться ресурс матері. Таким чином виникає безліч дефіцитів, в тому числі й брак кальцію в організмі. Саме через це можуть бути різні проблеми із зубами. Тож при наявності будь-яких скарг на зубний біль не варто затягувати із візитом до стоматолога. Вагітність не є протипоказанням для лікування зубів, а затягування з розв’язанням проблеми може призвести до більш серйозних наслідків.

Також досить розповсюдженою проблемою є кровоточивість ясен. Підбір індивідуальних гігієнічних засобів варто також довіряти лікарю-стоматологу. Варто й змінити свою зубну щітку при наявності подібної проблеми: краще вибрати щітку з м’якою щетиною.

Вітамінні комплекси — чудова допомога для здорового самопочуття

Організму людини завжди бракує вітамінів та мінералів: зокрема, через стресові навантаження, погану екологію та безліч інших чинників. Під час вагітності потреба в них додатково зростає, оскільки організм дитини бере для себе всі корисні речовини з організму майбутньої матері. Саме тому важливо підібрати харчові добавки, які допомагають подолати дефіцит. Мультивітаміни для вагітних мають оптимальний склад, адже в них містить збалансована доза нутрієнтів. Це закриє добову потреб у корисних елементах. Якщо ви підозрюєте, що у вас може бути алергія на якийсь з компонентів, перед вживанням харчових добавок рекомендовано попередньо проконсультуватись з лікарем.

Внесіть зміни до щоденного раціону

Перейти до здорового харчування ніколи не пізно, адже вагітність є чудовим приводом до змін на краще. Правильно сформований раціон дозволить не тільки отримувати щоденну користь від страв, але й захистить жінку від набору зайвої ваги. Краще за все ввести в раціон велику кількість овочів та фруктів. Перевагу варто надавати нежирному м’ясу та рибі. Не варто забувати й про цільнозернові крупи та щоденне вживання молочних продуктів. А від деяких продуктів краще відмовитись на час вагітності: наприклад, непастеризованого сиру з пліснявою, м’яса слабкої прожарки, сирих яєць тощо.

Previous post На что обратить внимание при выборе мужского нижнего белья
Next post Особенности лечения алкоголизма и наркомании в реабилитационном центре