Сьогодні для догляду за бородою представлено безліч косметичних засобів, серед яких олія для бороди займає передову позицію. Її переваги важко переоцінити: ця речовина на відміну від більшості інших засобів допомагає швидко і ефективно відновлювати структуру волосся, робити його більш м’яким і податливим, а також надавати рослинності на обличчі здоровий блиск, акуратний і доглянутий зовнішній вигляд.
Крім цього, правильно підібраний мікс з олій живитиме волосяні фолікули, посилюватиме ріст волосся на обличчі, роблячи його густішим. Ми склали огляд олій, корисних для догляду за бородою.
Як олії діють на бороду?
Різні види олій можуть бути використані як своєрідний розм’якшувач жорстких волосків, для живлення волосяних цибулин, активатора росту щетини, а також для збільшення її густини.
Ефективність цього типу косметичних засобів обумовлена тим, що при правильному та рясному нанесенні кожне волосся покривається тонкою плівкою, яка приймає на себе функцію захисного бар’єру від негативних факторів навколишнього середовища. Завдяки саме цій плівці борода отримує характерний здоровий блиск і випещеність.
Примітно, що обмежень щодо частоти нанесення олій для бороди немає: ними можна користуватися хоч щодня. Однак все ж таки не варто занадто захоплюватися – для одного застосування достатньо краплі представленої косметичної речовини. Якщо переборщити, то борода виглядатиме жирною та недоглянутою.
Комплекси олій роблять рослинність на обличчі трохи темнішою і захищають її від пересушування на сонці. Олії на жирній основі, все також обволікаючи кожну волосину, перешкоджають виникненню висічення кінчиків і не дають їм розпушитися.
До найбільш популярних ефірних олій у сфері догляду за бородою та вусами можна віднести такі:
- реп’яхова,
- рицинова,
- арганова,
- виноградних кісточок,
- жожоба,
- мигдалю,
- макадамії,
- лісового горіха,
- кокосу,
- зародків пшениці
Реп’яхова олія
У складі олії, виготовленого з екстракту кореневища лопуха, знаходиться великий запас вітамінів, у тому числі С, А, Е та групи В. Саме вони відіграють важливу роль у розвитку волосяних цибулин: активують їх та сприяють інтенсивному зростанню волосся. Завдяки такому насиченому поживному складу борода стає густішою, зникають лисиці – вони заповнюються новою рослинністю. Борода отримує здоровий блиск і випещеність.
Рицинова олія
Пальмітінова кислота – компонент касторової олії – допомагає іншим органічним кислотам швидко досягати своєї мети – коріння волосся та повною мірою активувати свою корисну дію. Олеїнова кислота регулює клітинний та тканинний метаболізм, а також сприяє утриманню вологи всередині волосків, захищаючи їх від пересушування.
Комплекс корисних органічних та неорганічних речовин допомагає зміцнювати рослинність на обличчі, а також допомагає їй рости швидкими темпами. Цікаво, що в рицинової олії практично немає протипоказань, тому вона підійде для будь-якого типу шкіри та волосся.
Олія зародків пшениці
Косметичний засіб – лідер за вмістом вітаміну Е, відомого як ефективний природний антиоксидант. Воно допомагає шкірі та волоссю зберігати свою молодість, надаючи пружність та здоровий зовнішній вигляд. До того ж масло зародків пшениці допомагає у боротьбі з проблемою випадання волосся, їх сухості та перерізу кінчиків.
Арганова олія
Цей вид косметичного засобу зазвичай йде комплексно з іншими корисними для бороди речовинами. Саме олія аргани сприяє зволоженню та живленню, запобігаючи появі перших ознак старіння. Рослинність на обличчі стає більш слухняною та м’якою.
Олія виноградних кісточок
Завдяки своєму насиченому складу – а тут, на хвилиночку, їх більше 10, головним з яких є лінолева кислота – олія виноградної кісточки здатна не тільки живити шкіру обличчя та волосяні фолікули, але й надає здорового природного блиску бороді. До того ж такий косметичний засіб посилює кровообіг, що сприяє активнішому росту волосся.
Олія жожоба
М’яко регенерує шкіру, знімаючи свербіж та подразнення. Сама дерма при цьому отримує глибоке харчування, стає більш еластичною та молодою.
Мигдальна Олія
Олія зеленого мигдалю – відмінний засіб для захисту шкіри та волосся на обличчі від негативної дії сонячного ультрафіолету. Зазвичай воно коштує відносно недорого, проте незважаючи на це має цілий набір корисних якостей: активація росту волосся, швидке оновлення епідермісу. Завдяки мигдальному маслу ви зможете забути про відчуття стягнутості, лущення та сухості дерми.
Саме на цьому типі косметичних засобів повинні зупиняти свій вибір чоловіка з чутливою шкірою, схильною до подразнення. Олія мигдалю допоможе заспокоїти свербіж і знизити відчуття печіння. До того ж воно захищатиме бороду від вицвітання.
Олія макадамії
Відомо своєю легкою консистенцією, завдяки чому олія майже миттєво вбирається та активує свої корисні властивості. Масло макадамії усуває будь-які прояви подразнення шкіри, пом’якшує шкіру і робить її бархатистою. Активні речовини також діють як природний антиоксидант, запобігаючи передчасному руйнуванню клітинних стінок та допомагаючи шкірі залишатися молодою протягом тривалого часу. Масло макадамії м’яко вирівнює будь-які структурні відмінності між фолікулярною частиною та кінчиками волосся.
Олія лісового горіха
Універсальний доглядовий засіб для всіх типів волосся: олія фундука (друга назва засобу) посилює ріст щетини та випадання волосків за рахунок посилення кровообігу в області їх зростання. Разом із цим посилюється харчування коріння. Так званий лісовий горіх «працює» як природний антисептик, запобігаючи появі вугрів, чорних крапок та екземи.
Кокосова Олія
Оптимальний засіб для догляду не лише за бородою, а й за шкірою всього тіла. Разом з аргановим маслом створює «ядерну» суміш, яка змусить рости навіть найслабкіші і найтонші волоски на обличчі.
Кожна з представлених олій для догляду за бородою можна легко знайти, проте не завжди зручно користуватися кожним з них окремо. Набагато зручніше та економічніше купити готовий мікс з кількох видів рослинних та ефірних олій. Спеціалізована олія для бороди має збалансований склад, і вам не потрібно витрачати багато часу та сил, щоб скористатися кожним компонентом повною мірою.