Ортопедичні устілки не дадуть потрібного ефекту і не зафіксують позитивного результату, якщо вони неправильно підібрані. Тут потрібна консультація лікаря, пацієнтові лише залишиться вибрати дизайн та формат.

Щоб підібрати ортопедичні устілки при плоскостопості на сайті https://medort.com.ua/ua/g5816672-ortopedicheskie-stelki-supinatorom грамотно та ефективно з медичної точки зору, необхідно врахувати 3 основні критерії: призначення, розмір та матеріал.

Як підібрати ортопедичні устілки

3 основних критерії при виборі устілки дорослому та дитині

1. Призначення за типом плоскостопості

Для початку необхідно визначитися з типом плоскостопості:

  • Поперечна плоскостопість має 3 ступені тяжкості, які залежать від кута викривлення пальців. При першому ступені йде невелике відхилення великого пальця убік і можливе виникнення шишки на кісточці. Друга – викривлення до 35 ° великого пальця. Третя – деформація всіх пальців. Устілки при поперечному плоскостопії повинні бути з пелотом – спеціальний підйом, який підтримує поздовжнє склепіння стопи при плоскостопості, зменшує стомлюваність ніг і болі в стопах при ходьбі, перешкоджає розвитку плоскостопості та плоско-вальгусної деформації. Також буде корисною метатарзальна подушечка, яка розвантажує передній відділ стопи, забезпечуючи підтримку поперечного склепіння. 
  • Поздовжній тип характеризується болями в колінах, суглобах, варикозом, викривленням хребта. Для усунення цих проблем обов’язкова наявність супінатора в устілці. Він розподіляє навантаження поступово по всій площі стопи, знімаючи навантаження більш вразливі області. Супінатори найчастіше виготовляються з високотемпературного полімеру, який відмінно підтримує п’яту та склепіння.
  • Змішаний (комбінований) характеризується ущільненням обох склепінь. Для лікування потрібен вкладиш із жорсткого або каркасного матеріалу з пелотом, супінатором та п’ятковим амортизатором. Все це має створювати опору, знижувати навантаження, зменшувати біль, надавати сприятливу дію на хребет та суглоби. Як бачимо, людям з проблемами зі склепінням стопи потрібні устілки підйомом (супінатором) Це забезпечує підтримку ноги, стимулює м’язи склепіння, стабілізує п’яту і розподіляє тиск на всій основі, а не концентрує її на згині.

2. Розмір ноги

Неправильний розмір знижує ефективність дії та приносить дискомфорт. Взуттєва колодка, завжди трохи більше стопи, це зроблено для того, щоб ми могли легко надівати та носити взуття.

Тому устілка, довжина якої дорівнює довжині сліду взуттєвої колодки, завжди довша за стопу на величину так званого функціонального припуску (близько 1 см).

При вкладенні у взуття не повинно бути зазорів та складок. Важливо щільне прилягання та надійна фіксація.

Для перевірки комфортності устілки станьте на неї, не вставляючи взуття. Підніміть іншу ногу, доки не досягнете рівноваги. Ви повинні відчувати себе стійко та відчувати приємний тиск. Потім протестуйте устілку всередині взуття, попередньо видаливши стару. Переконайтеся, що ви почуваєтеся стабільно у взутті і що устілка, що підтримує, займає потрібний обсяг.

3. Матеріал

Залежно від типу взуття, пори року та особливість потовиділення, ви можете вибрати оптимальний матеріал для себе:

  • Пластикові (напівжорсткі);
  • Шкіряні;
  • Тканинні;
  • Бавовняні на латексній основі (для спорту);
  • Повстяні, вовняні, хутряні (для зими);
  • Силіконові (підтримуючі, профілактичні).

За конструкцією бувають:

  • Жорсткі (каркасні) – для профілактики мозолів, натоптишів, зміни склепінь. Ефективно поглинають вологу та підходять тим, хто веде активний спосіб життя;
  • М’які (безкаркасні) – у них відсутня сильна амортизація, зате вироби м’яко діють на ногу; Не знаєте, які ортопедичні устілки краще за плоскостопості для дорослої чи дитини?

Зверніться за допомогою до консультантів інтернет магазину Medort.com.ua вам обов’язково допоможуть із вибором!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Чистка обличчя у косметолога: види, плюси та мінуси
Next post Агресія у літніх людей