Менструальний біль знайомий, так чи інакше, всім жінкам. Помірний дискомфорт є частиною природного циклу. Проте якщо вас турбує сильний, постійний біль, лікар гінеколог у Львові — це фахівець, якого варто відвідати. Адже однією з причин дискомфорту є ендометріоз. Таке захворювання діагностується приблизно 10% жінок репродуктивного віку. Про те, як не пропустити симптоми ендометріозу, поговоримо просто зараз.

Що таке ендометріоз та що на нього вказує?

Ендометріоз — це патологічний стан, характерний розростанням тканин ендометрію поза межами матки. Це спричиняє хронічне запалення. Ендометріоїдні вогнища зазвичай розвиваються:

  • на яєчниках;
  • на фаллопієвих трубах;
  • у сечовому міхурі.

Прогресуючи, ендометріоз призводить до утворення рубців та спайок.

На розвиток ендометріозу вказують такі ознаки:

  • Біль під час менструації та за декілька днів до початку циклу. Біль може бути дуже сильним та гострим, заважати повсякденному життю.
  • Біль у тазу, який не залежить від фази циклу.
  • Тривалі або рясні менструації.
  • Втомлюваність, здуття живота, нудота.
  • Труднощі із зачаттям.

Ендометріоз викликає хронічний біль та знижує якісь життя. За відсутності лікування, захворювання призводить до ускладнень, зокрема до утворення кіст, спайкових процесів в малому тазу.

Тож у медичному центрі Medialt наголошують: помітивши симптоми ендометріозу, не відкладайте візит до лікаря. Раннє звернення до фахівця — запорука успішного лікування.

Як діагностують та лікують ендометріоз?

Діагностика ендометріозу часто ускладнена через схожість цього захворювання з іншими патологіями. Проте для виявлення хвороби лікар-гінеколог обов’язково проводить огляд на гінекологічному кріслі, а також УЗД органів малого тазу. “Золотим стандартом” діагностики є лапароскопія. Оскільки вона дозволяє не лише підтвердити ендометріоз, а й видалити вогнища малоінвазивним методом.

Залежно від стадії захворювання, може застосовуватися медикаментозна терапія або хірургічне лікування. Медикаментозне лікування передбачає прийом гормональних препаратів, хірургічне — лапароскопічне видалення ендометріоїдних вогнищ.

Скажемо декілька слів щодо профілактики. Уникнути розвитку ендометріозу складно, проте регулярні обстеження у гінеколога та увага до сигналів організму допоможуть виявити проблему на ранньому етапі.

Ендометріоз — це не лише про біль під час менструацій. Це складне захворювання, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. Жінки, які страждають від хронічного болю, повинні звертатися до лікаря, адже терпіння не є розв’язанням проблеми. Ваше здоров’я — у ваших руках!

Previous post Сонцезахисні окуляри для різних форм обличчя, як обрати стильний і функціональний аксесуар?