У чому різниця, чим відрізняється психолог від психотерапевта? Коли мова заходить про допомогу у розв’язанні наших проблем і поліпшенні нашого життя, існує ціла низка різних фахівців. Чи шукаєте ви підтримку, чи поради, важливо знати відмінності між визначеннями консультантів.

Психологи

Мають науковий ступінь у галузі психології та часто проводять поглиблені дослідження в тій самій сфері і навіть досягли ступеня доктора, іноді філософії. Вони можуть також продовжувати вчитися в тому ж напрямку або проводити дослідження за темами, які їх цікавлять разом із колегами або викладачами у вищих навчальних закладах. Їхня робота полягає в діагностиці пацієнтів і клієнтів та визначенні методів лікування на основі спостережень. Вони відіграють важливу роль у забезпеченні підтримки та керівництва і допомагають людям приймати рішення, розуміти, через що вони проходять, і роз’яснювати свої почуття, щоб краще визначити свій наступний крок. Вони часто працюють у команді, коли справа доходить до вирішення серйозних порушень психіки, зазвичай із психіатром. Ця пара добре доповнює один одного в лікуванні.

Психотерапевти

Терапевти, з іншого боку, можуть охоплювати будь-яку кількість різних професій, багато з яких не мають офіційних ступенів. Термін “терапевт” часто використовувався для позначення тренерів, соціальних працівників і різних консультантів. Через це вони можуть мати вчений ступінь у різних галузях (якщо взагалі мають такий), включно з докторами медицини, філософії або магістрами. Хоча вони також забезпечуватимуть керівництво та підтримку, їхні функції загалом різняться залежно від сфери їхніх інтересів та рівня кваліфікації.

Чим відрізняється психолог від психотерапевта?

Найбільша різниця полягає в тому, що психолог є кваліфікованим соціологом. Дослідження ведуть їх глибше до консультування в клінічній психології, що ґрунтується більше на теорії та менше на реальних методах консультацій. Хоча обидва можуть практикувати терапію, обидва повинні провести роки під наглядом інших ліцензованих практиків, перш ніж їм буде надано право для власної практики.

Психологи зазвичай діагностують психічні розлади і працюють з лікарями, щоб визначити ліки для пацієнта. Вони є частиною визнаної медичної ніші, тоді як терапевт може навіть не мати ліцензії або академічної підготовки. Можливо, ви чули термін “клінічний”? Це фахівець із психічного здоров’я, який має спеціальну підготовку і має право діагностувати психічні захворювання та виявляти хронічні поведінкові проблеми.

У терапевтів є свої переваги, але для інших програм.

Це той, хто консультує і допомагає вам з почуттями і рішеннями в рамках структурованої мережі підтримки. Насправді, підхід набагато гнучкіший, тому що він не суворо пов’язаний з ліцензією та кодами, і працює з набагато різноманітнішими методами. Фахівці включають в себе консультантів з питань шлюбу або стосунків або тих, хто працює з соціальним забезпеченням, щоб допомогти людям з обмеженими можливостями пристосуватися.

Сподіваюся, це прояснює різницю між двома назвами.

Під час пошуку відповідного професіонала для вас важливі дослідження. Таким чином, ви знаєте, що в експерта є потрібні інструменти, щоб допомогти вам.

Психологи зазвичай не призначають ліків. Незалежно від того, виписують вони медикаменти чи працюють із психіатром, який їх призначає, час, який вони проводять із клієнтом, є цінним для визначення курсу лікування. За винятком рідкісних випадків, коли психіатри проводять психотерапію, візити до них зазвичай являють собою тільки 15-хвилинні медогляди. Протягом цього короткого проміжку часу психолог може коротко пояснити симптоми клієнта в більш клінічних термінах. Це дає змогу пацієнту отримати максимальну віддачу від цього короткого візиту, а також відчути, що його чують і бачать.

З іншого боку, терапевт зазвичай не присутній під час медоглядів. Вони можуть помітити симптоми, але вони не обов’язково достатньо добре навчені, щоб визначити, що важливо, або передати цю інформацію психіатру. Однак вони можуть спонукати вас задуматися про відвідування психіатра. Допомогти сформулювати запитання, які ви хочете поставити, щоб висловити себе і свої труднощі.

Не втрачайте часу – зверніться до психолога в Києві вже сьогодні! Вони можуть бути важливим кроком на шляху до вашого психологічного благополуччя. Навіть якщо терапевт не може замінити психіатра під час медогляду, вони можуть виявити симптоми та надихнути вас на візит до спеціаліста. Не соромтеся сформулювати запитання, які ви хочете поставити, щоб виразити себе та свої труднощі. Почніть свій шлях до здоров’я і щастя – знайдіть психолога в Києві, який допоможе вам знайти відповіді і підтримку, яку ви заслуговуєте.

Previous post Фетальні доплери для вагітних
Next post Колаген: ваш шлях до здоров’я та молодості