Епіляція – косметологічна процедура, під час якої з поверхні тіла видаляється волосся. Існує кілька способів боротьби з небажаною рослинністю, але найбільш ефективним, безпечним і дає гарантований результат залишається лазерна епіляція Лівів.

Механізм дії методу простий: проникаючи всередину волоска, лазерний промінь, що є вузьконаправленим пучком світла, нагріває його структуру, звідки тепло також поширюється на фолікул.

Меланін, що відповідає за забарвлення волосся, поглинає випромінювання і розпадається, заодно пошкоджуючи фолікул і живлять його кровоносні судини. Деяке волосся зникає відразу під час процедури, але основна маса випадає пізніше протягом 1-2 тижнів.

Лазерна епіляція: що потрібно знати

Болючість

Такі поширені способи видалення волосся, як шугаринг, віск і навіть гоління, майже завжди доставляють дискомфорт, а деякі і сильний біль. Лазерна епіляція – це абсолютно безболісна методика за умови, що така процедура виконується у професійному салоні чи косметологічній клініці, де є досвідчені фахівці та є сучасна апаратура.

Лазерне випромінювання працює прицільно, впливаючи тільки на структуру волосся, проте тепло, що виділяється в процесі сеансу, може досягти шкірних покривів, викликавши печіння та дискомфорт. Для запобігання таких явищ грамотні майстри використовують спеціальні гелі, що охолоджують, а деякі установки мають вбудовану програму охолодження, що дозволяє повністю уникнути неприємностей.

Види лазерної епіляції

Ефективність, кількість необхідних сеансів для повного видалення волосся та комфорт клієнта під час маніпуляцій багато в чому залежить від обладнання, яке використовують косметологи. Існує кілька видів лазерних установок для епіляції, кожен з яких має свої особливості, недоліки та переваги.

  • Рубіновий. Довжина хвилі при обробці таким типом пристрою сягає 694 нм. На даний час подібне обладнання майже не застосовується.
  • Олександрітовий. Довжина хвилі до 755 нм. Ефективно видаляє волосся, але потребує постійного охолодження шкіри з допомогою гелів чи інших аналогічних складів.
  • Діодний. Довжина хвилі до 800-810 нм. Вважається золотим стандартом епіляції лазером. Завдяки вбудованій охолодній програмі болючість та дискомфорт під час опромінення зведені до мінімуму. Для людей з чутливою шкірою додатково також використовуються креми, що охолоджують, не зменшують ефективність роботи лазера. Процедура з діодним типом пристрою є найбільш безпечною та м’якою для людей з будь-яким типом шкіри та кольором волосся.
  • Неодимовий. Ефективний варіант (довжина хвилі досягає 1064 нм), здатний видалити з тіла не тільки небажані волоски, а й татуювання. Така потужність нівелюється головним недоліком – високим ризиком пошкодження шкіри при помилкових налаштуваннях лазерної програми.
  • Сапфіровий. За властивостями і характеристиками практично не відрізняється від діодного лазера з тією лише різницею, що запобіжником, що знижує нагрівання шкіри, виступає сапфірова лінза.
Плюси та мінуси лазерної епіляції

Плюси та мінуси лазерної епіляції

Ключовими перевагами методики стали:

  • безпека – ризику травмування шкіри за правильно обраної програми просто не існує, а системної дії на організм лазерне випромінювання не надає;
  • тривалий результат – повністю пройдений курс епіляції дозволяє позбутися непотрібних волосків на тілі на 6-12 місяців, а в окремих випадках навіть назавжди;
  • помітна економія часу – один сеанс займає від 5 до 30 хвилин, у той час як на інші методи епіляції йде від півгодини до 1, 5 годин (за винятком окремих випадків, коли обробляється об’ємна площа з великою кількістю товстого та світлого волосся);

До недоліків методу можна зарахувати:

  • обмеження на засмагу і відвідування солярію, оскільки на засмаглій шкірі проводити епіляцію лазером категорично не можна через високий ризик опіків;
  • вартість, помітно вища за інщі методики видалення волосся. Але варто зазначити, що у довгостроковій перспективі витрати окупаються, оскільки після курсу лазерної епіляції волоски практично повністю зникають;
  • низька ефективність окремих лазерних пристроїв по відношенню до світлих і сивих волосків;
  • необхідність проходження повного курсу процедур максимального результату.

Враховуючи всі плюси та мінуси лазерної епіляції можна побачити, що переваги багаторазово перевищують недоліки: ефективність, безпека та швидкість методу роблять процедуру з кожним днем ​​все більш затребуваною та популярною.

Як проходить лазерна епіляція

Як проходить лазерна епіляція

Як і інші медичні чи косметологічні процедури, видалення волосся за допомогою лазера виконується за суворою схемою. Вона містить в собі:

  • підготовку, в рамках якої лікар оглядає шкіру, оцінює особливості волосся, дає необхідні рекомендації та виявляє ймовірні обмеження;
  • безпосереднє видалення волосся з потрібної ділянки тіла за допомогою лазера;
  • рекомендації та поради щодо догляду за шкірою після процедури.

Алгоритм лазерного впливу передбачає:

  • антисептичну обробку шкіри;
  • налаштування апарата під параметри клієнта;
  • нанесення охолоджуючого гелю або крему, якщо потрібно;
  • нанесення спеціальної контактної речовини;
  • забезпечення захисту очей пацієнта за допомогою окулярів;
  • тестова проба лазером;
  • вплив на проблемну ділянку короткими спалахами протягом заданого часу;
  • видалення зі шкіри залишків охолоджуючих та провідних компонентів;
  • нанесення на оброблену ділянку зволожуючих та заспокійливих складів.

Тривалість процедури залежить від площі ділянки, що обробляється. Для обличчя цей період не перевищує 5 хвилин, для делікатної зони бікіні – до 10 хвилин, а для ніг – близько 30–40 хвилин.

Чи надовго лазерна епіляція прибирає волосся

Чи надовго лазерна епіляція прибирає волосся

Наскільки вистачає лазерної епіляції, залежить від устаткування, що використовується, особливостей волосся клієнта, зокрема, густоти, кольору рослинності та відтінку шкіри. Для повного видалення однієї процедури недостатньо, потрібно пройти курс із 3-15 сеансів. Після кожного нового візиту до клініки волосся ставатиме все менше і менше, в ідеалі після закінчення курсу вони повинні зникнути щонайменше на 6 місяців.

У деяких випадках ефективність лазерної епіляції настільки висока, що небажані волоски пропадають назавжди. Важливо розуміти, що гарантії на такий результат дати неможливо, тому що волосся росте нерівномірно і неодночасно, і відразу впливати на всі фолікули, активні та сплячі, не вийде.

Кому підходить лазерна епіляція

Методика підійде для будь-кого, проте найбільш сприйнятливі до впливу лазером люди, які мають контраст між кольором шкіри та волосся, наприклад, світла шкіра та темне волосся – оптимальний варіант.

Як підготуватися у лазерній епіляції

Для того щоб процедура принесла гідний результат, вкрай бажано:

  • виключити будь-які види засмаги мінімум за 2 тижні до епіляції;
  • не вищипувати і не висмикувати волоски за тиждень до процедури;
  • не використовувати скраби, пілінги та інші методики що травмують шкіру.

Хороший лікар-косметолог, який знає тонкощі методу при взаємодії з різними типами шкіри та волосся, дасть індивідуальні рекомендації перед призначенням першої зустрічі. Він також розкаже, чи потрібно голитися перед лазерною епіляцією, пояснить, навіщо це потрібно та підкаже оптимальний час для гоління.

Previous post Селера: користь і шкода
Next post Трусики подгузники Moony