Селера містить в собі багато корисних елементів: аскорбінова кислота, холін, органічні кислоти, мінерали, ефірні масла. Але, як і для будь-якого корисного продукту, у вживанні селери є обмеження. Які саме-спробуємо розібратися в статті.

Селера: користь і шкода

Люди діляться на два табори: тих, хто любить селеру і тих, хто його терпіти не може. Селера містить в собі багато корисних елементів: аскорбінова кислота, холін, органічні кислоти, мінерали, ефірні масла. У ньому майже немає цукру, жиру, зате селера багатий клітковиною. При цьому на 100 грам селери містить всього 30 кілокалорій. Тому перекусити їм так люблять люди, які дотримуються здорового харчування.

Але, як і для будь-якого корисного продукту, у вживанні селери є обмеження. Які саме-спробуємо розібратися в статті.

Селера: користь і шкода

Селера: користь

Вживання селери благотворно впливає на багато органів.

  • Коренеплоди цієї рослини допоможуть вирішити проблеми сечовипускання. Селера надає м’який сечогінний вплив, допомагає зняти набряклість. Для цих цілей підійде коренеплід або його сік.
  • Селера містить багато клітковини, так необхідної для правильного травлення. Вчені довели, що клітковина може захистити від онкології кишечник. Вживаючи в їжу селеру, можна уникнути ожиріння і навіть цукровий діабет.
  • Корінь селери багатий антиоксидантами. Вони допомагають боротися із запальними процесами організму.
  • Покращує роботу мозку, допомагає боротися зі стресом. Селера діє на організм як заспокійливий засіб.
  • Містить велику кількість калію. Калію підтримує роботу серцево-судинної системи.
  • А ще селера допоможе розпалити полум’я любові, так як є афродизіаком.
  • Селера: протипоказання

    Незважаючи на свої корисні властивості, селера містить алергени, які не знищуються навіть при кулінарній тепловій обробці. Тому корінь рослини частіше використовується в фармакології, ніж як продукт харчування. Насіння селери також несуть в собі небезпеку, тому з слід з акуратністю використовувати в їжу, особливо якщо є прихильність до харчової алергії. Також їх не можна вживати при гастриті і виразці шлунка, тому що вони багаті ефірними маслами.

    Протипоказаний селера вагітними жінкам. Це пов’язано з вельми неоднозначним впливом на організми матері і дитини, так що акушери-гінекологи рекомендують виключати цей продукт на час виношування плоду. Так, апіол як гормоноподобное речовина може привести до скорочень матки. А під час годування грудьми немовляти краще теж утриматися від вживання селери. Справа в тому, що він багатий ефірними маслами, що може викликати у дитини алергічну реакцію.

    Селера: користь і шкода

    Селера: шкода для здоров’я

    Нехай раніше і згадувалися численні переваги і корисні якості продукту, але необхідно розуміти, що при певних обставини вживання селери може стати причиною проблем зі здоров’ям. Так, сік селери не можна пити людям, що страждають на сечокам’яну хворобу. Але при цьому при каменях в нирках не заборонено їсти стебла селери.

    При хворобах в нирках слід відмовитися від вживання кореня селери, так в ньому багато фосфору і калію. І ні в якому разі не вживати селеру разом з сечогінними препаратами.

    Протипоказаний селера при поганій згортання крові. Особливо якщо хворий використовує медикаменти.

    Ефірні масла селери здатні підвищувати вироблення шлункового соку. Тому не варто вживати в їжу селеру, якщо у вас підвищена кислотність шлунка.

    Селера: користь і шкода

    Селера: користь і шкода для жінок

    Багато жінок люблять селеру, так як він низькокалорійний і дарує відчуття ситості, за рахунок великої кількості клітковини. З цієї ж причини селера включають в дієти для схуднення.

    Але це не єдина корисна властивість продукту для жіночого організму. Так, селера містить в своєму складі апіол. Ця речовина діє як естроген – жіночий гормон. Тому вживання селери в раціоні жінки допомагає боротися з хворобливими і не періодичними місячними, а також з неприємними передменструальними симптомами.

    Селера також покращує стан жінки перед клімаксом, оскільки до складу рослини входять фосфор і вітамін К.ці два елементи корисні жінкам в даний період, так як зміцнюють кістки. Вживання селери допоможе уникнути розвитку остеопорозу.

    Інша властивість, високо цінується серед представниць прекрасної статі – селера допоможе зберегти молодість. Він багатий антиоксидантами, які борються зі старінням і мають протизапальну дію. А ще селера благотворно впливає на волосся, стан нігтів і шкіри.

    Селера: користь і шкода

    Селера: стебла-користь і шкода для дітей

    Дитячі лікарі рекомендує привчати дитину до селери не раніше півторарічного віку. Спочатку потрібно перевірити реакцію організму малюка на селеру, чи не викличе маленький шматочок алергічної реакції. Тому селера в прикорм варто вводити поступово, змішуючи невелику кількість з іншими звичними продуктами харчування.

    Недооцінити користь цієї рослини для зростаючого організму неможливо:

    • Кальцій в складі зміцнить кістки і зуби малюка.
    • Калій благотворно діє на серцево-судинну систему зростаючого організму.
    • Натрій заповнить недолік солі.
    • Фосфор допоможе розвитку розумових здібностей дитини.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Previous post Як набрати масу вегану
    Next post Лазерна епіляція: що потрібно знати