Перебуваючи в умовах інтенсивної діяльності, мозок вимагає «харчування». Їжа, яку ми їмо, прямим чином впливає на його роботу. Щоб наситити клітини головного мозку всіма необхідними вітамінами, амінокислотами, макро – і мікроелементами, слід ввести в свій раціон деякі продукти.
Наш головний мозок є» центром управління ” всіма органами і системами. Щомиті він вирішує надзвичайно складні завдання, забезпечуючи безперебійну роботу всього організму. Ритм життя сучасної людини дуже динамічний, і йому доводиться працювати, так би мовити, без сну і відпочинку, адаптуючись до постійно змінюється обстановці. В результаті з’являються стомлюваність, стресові стани, перенапруження. Це, природно, призводить до апатії або підвищеної дратівливості.
Перебуваючи в умовах інтенсивної діяльності, мозок вимагає «харчування». Їжа, яку ми їмо, прямим чином впливає на його роботу. Щоб наситити клітини головного мозку всіма необхідними вітамінами, амінокислотами, макро – і мікроелементами, слід ввести в свій раціон деякі продукти.
Продукти для поліпшення роботи мозку і пам’яті
Нижче представлений перелік продуктів, які стимулюють активність мозку. Всі вони відносяться до групи екологічних, їх користь підтверджена науковими дослідженнями, і вони не мають протипоказань (виняток становлять випадки індивідуальної непереносимості).
Отже, яка їжа потрібна для поліпшення роботи мозку?
- Ягода. Це перш за все малина, чорниця і ожина. У них міститься величезна кількість антиоксидантів – речовин, які запобігають передчасному старінню клітин і стимулюють кровотік. Також в ягодах є компоненти, які покращують процеси пам’яті. Вживання чорниці рекомендовано школярам, так як вона підвищує здібності до навчання. Також ягода підсилює гостроту зору. У добу людині потрібно всього кілька ягідок, щоб» підживити ” мозок антиоксидантами. Їх можна їсти в чистому вигляді або ж використовувати для приготування коктейлів, смузі.
- Морепродукт. Багато хто знає, що в рибі міститься амінокислота Омега-3, яку наш організм не вміє синтезувати самостійно. Мозок гостро потребує цієї речовини: вона запобігає розвитку хвороби Альцгеймера. Також в морепродуктах є фосфор і йод, що надають розуму ясність. Устриці багаті цинком і залізом, які самим позитивним чином впливають на пам’ять.
- Насіння і горіхи. Їх регулярне вживання сприяють підняттю настрою і підвищенню загального тонусу. У цих продуктах містяться Омега-3 і Омега-6, що сприяють зняттю депресивних синдромів. У горіхах багато магнію і тіаміну, що відповідають за пам’ять і розумові операції. Волоський горіх вважається джерелом магнію, заліза і фосфору, які є найголовнішими компонентами в побудові мозкових клітин. Вживання насіння гарбуза сприяє зниженню стомлюваності і поліпшенню настрою. У добу можна з’їдати 30-50 г цих продуктів.
- Прянощі. Для мозку корисний порошок каррі, так як в ньому є кукурмін, що містить величезну кількість антиоксидантів, а також речовин, які активно борються зі старінням клітин. Позитивний вплив на мозок надає і шафран: завдяки вітаміну В і аскорбінової кислоти активізуються розумові процеси, і усуваються прояви нервових розладів. У невеликих кількостях спеції потрібно додавати в страви.
- Овочі. Це найдоступніші продукти для мозкової активності. Наприклад, морквина знижує дефіцит пам’яті і мінімізує ризик утворення злоякісних пухлин. Буряк містить йод, глюкозу і залізо, необхідні для плідної розумової діяльності. Для пам’яті корисні шпинат і капуста: разом з продуктами в організм потрапляють вітаміни В і фолієва кислота, які покращують процеси запам’ятовування інформації та її подальшого відтворення.
- Фрукт. Абрикоси, груші та яблука повинні обов’язково бути в щоденному меню. Вони містять залізо, яке бере участь у транспортуванні кисню до клітин головного мозку. Дорослим людям фахівці рекомендують з’їдати 300-400 г.фруктів.
Як не дивно, але позитивний вплив на роботу мозку надає часник. Він стимулює кровообіг, отже, клітинам доставляється більше кисню. Так, 2-3 зубчики часнику в день сприяють поліпшенню пам’яті, а щоб усунути неприємний запах з рота, потрібно пожувати гілочку петрушки. Лікарі також радять випивати 2 склянки молока в день або з’їдати ложечку меду, щоб краще запам’ятовувати. Серед рекомендацій також є згадка про відмову від великої кількості чаю і кави. Так, вони стимулюють роботу мозку, але вживати ці напої слід помірно. Продуктивність розуму без негативних наслідків підвищить пара крапель женьшеню, і його дія триває набагато довше.